Kierowcy Force India są zadowoleni ze zdobytych dziś punktów, które zespół Vijaya Mallyi ustawiają w bardzo dobrej pozycji przed ostatnią rundą mistrzostw. Choć obydwaj zawodnicy zdecydowali się na odmienne strategie, to zarówno Adrian Sutil jak i Paul di Resta zdołali znaleźć się w czołowej dziesiątce.

Adrian Sutil
„Dzisiejszy rezultat jest świetny dla zespołu, jest właśnie tym czego potrzebowaliśmy. Z początku planowaliśmy wykonać jeden postój, ale zespół zdecydował się na zmianę strategii, ponieważ miękkie opony nie wytrzymywały tak długo jak wcześniej sądziliśmy. Zmiana była więc dobrą decyzją ze strony ekipy. Sporą część wyścigu spędziłem na walce z Schumacherem i udało mi się znaleźć przed nim podczas środkowego stintu. Wtedy zostałem jednak na torze być może o jedno okrążenie za długo, co pozwoliło mu znaleźć się przede mną gdy obydwaj jechaliśmy na średniej mieszance w końcówce wyścigu. Byłem blisko za nim, ale jego tempo było podobne, więc nie mogłem odzyskać pozycji. Mimo to przyjechaliśmy tu po podwójne punkty i udało się je zdobyć. To pozwoliło nam znaleźć się w dobrej pozycji przed ostatnim wyścigiem”.

Paul Di Resta
„Myślę, że jako zespół możemy być zadowoleni z podwójnych punktów biorąc pod uwagę fakt, że obydwa samochody podróżowały z odmienną strategią. Teraz widzimy, że moja strategia zakładająca jeden postój nie była optymalna, ale wcześniej sądziliśmy, że warto spróbować. Jak się okazało, osiągi na średniej mieszance nie były rewelacyjne, więc 30 pierwszych okrążeń było ciężką pracą. Podczas pierwszych kółek stoczyłem niezły pojedynek z Buemim i myślę, że jego wycofanie się z wyścigu było dla nas bardzo szczęśliwe i nieco ułatwiło mi wyścig. Gdy zmieniłem opony na miękkie, tempo bolidu było bardzo mocne. Dwa punkty przy jednopostojowej strategii to naprawdę wszystko na co mogliśmy liczyć. Właśnie tego potrzebowaliśmy dla naszej kampanii, miejmy nadzieję, że w Brazylii uda nam się kontynuować ten trend”.