Kingsman: Tajne Służby / The Secret Service 2014

Rok produkcji : 2014 Reżyser : Matthew Vaughn Czas trwania : 129 min Gatunek : , , Scenariusz : Produkcja : Hashcode : Zobacz hashcode

Ocena
4/10

Kingsman: Tajne służby (2014)

Opis

Matthew Vaughn reżyser takich filmów jak ?Przekładaniec?, ?Kick-Ass?, czy ?X-Men: Pierwsza klasa? tym razem wraca na ekrany z filmem szpiegowskim i to w stylu, którego z pewnością nie powstydził by się Quentin Tarantino. ?Kingsman: Tajne służby? / ?Kingsman: The Secret Service? to świetne kino akcji wypełnione humorem i błyskotliwymi dialogami, a przy tym ze świetną obsadą, która sprawdziła się w 100%. Czy możecie sobie wyobrazić Colin?a Firth?a (Mark Darcy z ?Dziennika Bridget Jones?, jąkający król w ?Jak zostać królem?, czy Stanley w ?Magii w blasku księżyca?) jak daje komuś w mordę albo zabija ludzi bez zmrużenia oka nie tracąc niż ze swojego znanego oblicza, czyli dżentelmena pełną gębą ? Dopóki tego nie zobaczyłem nie wierzyłem i do tego jak on to robi ! Fabuła bez szału jak to w takich filmach bywa, sprawdzony, stary i ograny patent. Ale po co kombinować jak się sprawdza. Film od początku wciąga widza w akcję i nie puszcza, a film trwa ponad 2 godziny, majstersztyk. Zaczynając od bliskiego wschodu, gdzie poznajemy agenta Galahada (Colin Firth), przeskakując do Londynu (tutaj poznajemy małego Eggsy?a), po to by za moment znaleźć się w Argentynie 17 lat później. To tam poznajemy agenta Lancelota, który z rąk porywaczy uwalnia Profesora Arnolda (Mark Hamill) po to by zaraz zginąć z rąk, a raczej nóg a la Pistorius, Gazelle (Sofia Boutella) która nóg używa jak Uma Thurmn miecza w Kill BiLL. Gazella jest podwładną czarnego charakteru, który koniecznie musi się pojawić w tym gatunku filmowym ? Valentine?a (sepleniący Samuel L. Jackson jest niesamowity, a przy okazji to jedyny amerykański aktor w obsadzie). I od tego momentu zaczyna się cała gra szpiegowska.
Tempo z minuty na minutę rośnie, oglądamy niesamowite sceny walki, strzelanin, świetne zabawki jak kuloodporne parasolki, czy zapalniczki-granaty, akcja, akcja i jeszcze raz akcja, ale nie tylko bo pod tą akcją reżyser ukrył przekaz i to nie jeden. Ale jakie to już zobaczcie sami.

Obsada

Taron Egerton….: Gary „Eggsy” Unwin
Colin Firth……: Harry Hart / Galahad
Samuel L. Jackson: Valentine
Michael Caine….: Arthur
Mark Strong……: Merlin
Sofia Boutella…: Gazelle
Sophie Cookson…: Roxy
Mark Hamill……: Profesor Arnold

HashCode

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment.