Wątek: Komputer stacjonarny - zestaw.

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1 Odp: Komputer stacjonarny - zestaw. 
    Zasłużeni dla MHteam

    Awatar mikrus7
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    315
    Podziękował/a
    107 razy
    773 podziękowań za 95 postów
    Siła reputacji
    67
    Dzięki za szybki odzew
    Raczej wystrzegałbym się aukcji allegro, tym bardziej ze sprzętem używanym. Może gdybym się już zdecydował jakie części to złożyłbym go sam, wyszłoby taniej.

    Wymyśliłem taki zestaw: (nowy) ceny opierałem na sklepie x-kom.pl (mam go w okolicy)

    Procek: Intel Celeron G530 2,4GHz 2MB Box - 155zł lub Intel Celeron G550 2,6GHz 2MB Box - 159zł
    Płyta główna: ASRock H61M-GS - 180zł
    RAM: Kingston 4GB 1333MHz CL9 - 82zł lub GoodRam 4GB 1333MHz CL9 (2x2GB) - 84zł (nie wiem jak lepiej w jednej kostce czy na dwie)
    Dysk: Segate 500GB 7200obr. 16MB - 239zł
    Zasilacz: Chieftec 450W GPa 450 S OEM - 152zł lub Corsair 450W GP-9020049-EU BOX - 166zł lub MODECOM 500W (dwie opcje Fell lub Logic Pro) - 137zł

    Karta graficzna: Radeon HD5450 2048MB 64bit - 182zł
    Razem: ok 826zł z grafiką ok 1008zł

    Myślę, że może obudowę i napęd dvd wzięłoby się ze starego.

    Co o tym sądzicie?
    Tam gdzie kilka podzespołów, który lepiej?
    No i czy brać do tego jeszcze kartę graficzną?

    Wiem, ze niektóre pytania mogą załamać, ale z doborem sprzętu nie miałem styczności już od bardzo bardzo dawna

    Edit/
    Podobny zestaw złożony na stronie morele.net

    Karta graficzna, jest tu w dużej promocji (tylko nie wiem czy to jest wystarczająca karta, jakie gry by na niej poszły?)
    Ostatnio edytowane przez mikrus7 ; 26-01-13 o 02:22
    Pobrałeś? Kliknij podziękuj lub reputkę!
     

  2. #2 Odp: Komputer stacjonarny - zestaw. 
    Legenda MHTeam Awatar fido2
    Dołączył
    Mar 2008
    Wiek
    58
    Posty
    461
    Podziękował/a
    1,330 razy
    72 podziękowań za 18 postów
    Siła reputacji
    51
    Cytat Zamieszczone przez mikrus7 Zobacz posta
    Dzięki za szybki odzew
    Raczej wystrzegałbym się aukcji allegro, tym bardziej ze sprzętem używanym. Może gdybym się już zdecydował jakie części to złożyłbym go sam, wyszłoby taniej.

    Wymyśliłem taki zestaw: (nowy) ceny opierałem na sklepie x-kom.pl (mam go w okolicy)

    Procek: Intel Celeron G530 2,4GHz 2MB Box - 155zł lub Intel Celeron G550 2,6GHz 2MB Box - 159zł
    Płyta główna: ASRock H61M-GS - 180zł
    RAM: Kingston 4GB 1333MHz CL9 - 82zł lub GoodRam 4GB 1333MHz CL9 (2x2GB) - 84zł (nie wiem jak lepiej w jednej kostce czy na dwie)
    Dysk: Segate 500GB 7200obr. 16MB - 239zł
    Zasilacz: Chieftec 450W GPa 450 S OEM - 152zł lub Corsair 450W GP-9020049-EU BOX - 166zł lub MODECOM 500W (dwie opcje Fell lub Logic Pro) - 137zł

    Karta graficzna: Radeon HD5450 2048MB 64bit - 182zł
    Razem: ok 826zł z grafiką ok 1008zł

    Myślę, że może obudowę i napęd dvd wzięłoby się ze starego.

    Co o tym sądzicie?
    Tam gdzie kilka podzespołów, który lepiej?
    No i czy brać do tego jeszcze kartę graficzną?

    Wiem, ze niektóre pytania mogą załamać, ale z doborem sprzętu nie miałem styczności już od bardzo bardzo dawna

    Edit/
    Podobny zestaw złożony na stronie morele.net

    Karta graficzna, jest tu w dużej promocji (tylko nie wiem czy to jest wystarczająca karta, jakie gry by na niej poszły?)
    miałem lapka z podobną zintegrowaną kartą grafiki , wszystko śmigało aż miło, nawet trochę bardziej wymagające gry od tych które opisujesz, więc nie opłaca się wstawiać jeszcze jednej grafiki, a płytę masz o dychę tańszą, tutaj
    Asrock H61M GS sklep NEO24.PL H61MGS cena , nie kupuj dysku segate bo się spieprzyły jakościowo, lepiej kup samsunga i nie jeden a dwa dyski w tym jeden najlepiej przenośkę, a żeby mieć jeszcze taniej to nie kupuj wszystkiego w jednym miejscu wiem bo mam kumpla w sklepie z akcesoriami, jedną żecz mają tanią a na pięciu przycinają cenę
    Ostatnio edytowane przez fido2 ; 26-01-13 o 12:08
    Podobał ci się mój post, trzaśnij Karma lewy górny róg , nie krępuj się
     

  3. #3 Odp: Komputer stacjonarny - zestaw. 
    Zasłużeni dla MHteam

    Awatar mikrus7
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    315
    Podziękował/a
    107 razy
    773 podziękowań za 95 postów
    Siła reputacji
    67
    Cytat Zamieszczone przez fido2 Zobacz posta
    miałem lapka z podobną zintegrowaną kartą grafiki , wszystko śmigało aż miło, nawet trochę bardziej wymagające gry od tych które opisujesz, więc nie opłaca się wstawiać jeszcze jednej grafiki, a płytę masz o dychę tańszą, tutaj
    Asrock H61M GS sklep NEO24.PL H61MGS cena , nie kupuj dysku segate bo się spieprzyły jakościowo, lepiej kup samsunga i nie jeden a dwa dyski w tym jeden najlepiej przenośkę, a żeby mieć jeszcze taniej to nie kupuj wszystkiego w jednym miejscu wiem bo mam kumpla w sklepie z akcesoriami, jedną żecz mają tanią a na pięciu przycinają cenę
    I na tej zintegrowanej starsze gry dają radę? A jak byłoby np NFS?
    A jeśli chodzi o grafikę dodatkową, całkiem odpuścić, czy zostawić tego radeona hd5450?
    Co do tańszej płyty, wiem jak jest, że ceny są różne, ale jeśli miałbym kupować przez neta, to z każdego sklepu musiałbym liczyć przesyłkę, a wtedy różnice w cenie się niwelują więc lepiej kupić w jednym.
    Nad dyskiem też się jeszcze zastanawiam...tzn tak jeden muszę kupić, a drugi wziąłbym ze starego kompa bo był dokupywany 2lata temu, więc jeszcze można by go wykorzystać, jako magazyn zdj i muzyki.
    Pobrałeś? Kliknij podziękuj lub reputkę!
     

Informacje o wątku
Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Tagi dla tego wątku

Zobacz tagi

Bookmarks
Bookmarks
Uprawnienia umieszczania postów
  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •