Wątek: Komputer stacjonarny - zestaw.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1 Komputer stacjonarny - zestaw. 
    Zasłużeni dla MHteam

    Awatar mikrus7
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    315
    Podziękował/a
    107 razy
    773 podziękowań za 95 postów
    Siła reputacji
    67
    Witam.
    Kieruję się z prośbą do osób, które zajmują się składaniem komputerów.

    Chciałbym się rozeznać w temacie, bo być może wkrótce będę musiał kupić kompa.
    Chodzi o to by złożyć zestaw za jak najniższą cenę, a żeby był funkcjonalny. Komputer służyłby do prac na Office, Autocadzie, do przeglądania neta i czasem do odpalenia jakiejś gry (ale nie jakiejś wymagającej, bardziej chodzi mi o stare gry, które nie potrzebowały dużych wymagań).
    Procek jakiś dwu rdzeniowy,
    dysk 250-500GB,
    jakaś grafa może któryś radeon,
    4GB ramu,
    mniej więcej coś w tych parametrach, ale podkreślam zależy mi na jak najniższej cenie.

    Komp, który chcę zastąpić jest używany już prawie 10lat, więc modernizacja mija się z celem, a praca na nim czasem doprowadza do szaleństwa.

    Jeżeli ktoś ma chwilę czasu i zna się na tym, to bardzo chętnie zobaczę jakie zestawy możecie zaproponować.
    Wiadomości piszcie pod tym tematem.
    Z góry dziękuję za pomoc
    Pobrałeś? Kliknij podziękuj lub reputkę!
     

  2. #2 Odp: Komputer stacjonarny - zestaw. 
    The Fastest Release'r Ever
    Awatar Wacek
    Dołączył
    Mar 2010
    Wiek
    30
    Posty
    763
    Podziękował/a
    92 razy
    2,868 podziękowań za 494 postów
    Siła reputacji
    171
    Witam Zobacz moze takie cos Osobiscie 512 mb pamieci wirtualnej mnie by nie kusilo ale skoro cos na starsze gry a starsze glowne dzialaja na 512 mb to moze to cos dla cb
    Zacny sprzecik za prawie 900 zl z przesylka a na samej aukcji pisze "PERFEKCYJNA DO AUTOCAD, 3Ds MAX FULL HD" ;]


     

  3. #3 Odp: Komputer stacjonarny - zestaw. 
    Zasłużeni dla MHteam

    Awatar mikrus7
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    315
    Podziękował/a
    107 razy
    773 podziękowań za 95 postów
    Siła reputacji
    67
    Dzięki za szybki odzew
    Raczej wystrzegałbym się aukcji allegro, tym bardziej ze sprzętem używanym. Może gdybym się już zdecydował jakie części to złożyłbym go sam, wyszłoby taniej.

    Wymyśliłem taki zestaw: (nowy) ceny opierałem na sklepie x-kom.pl (mam go w okolicy)

    Procek: Intel Celeron G530 2,4GHz 2MB Box - 155zł lub Intel Celeron G550 2,6GHz 2MB Box - 159zł
    Płyta główna: ASRock H61M-GS - 180zł
    RAM: Kingston 4GB 1333MHz CL9 - 82zł lub GoodRam 4GB 1333MHz CL9 (2x2GB) - 84zł (nie wiem jak lepiej w jednej kostce czy na dwie)
    Dysk: Segate 500GB 7200obr. 16MB - 239zł
    Zasilacz: Chieftec 450W GPa 450 S OEM - 152zł lub Corsair 450W GP-9020049-EU BOX - 166zł lub MODECOM 500W (dwie opcje Fell lub Logic Pro) - 137zł

    Karta graficzna: Radeon HD5450 2048MB 64bit - 182zł
    Razem: ok 826zł z grafiką ok 1008zł

    Myślę, że może obudowę i napęd dvd wzięłoby się ze starego.

    Co o tym sądzicie?
    Tam gdzie kilka podzespołów, który lepiej?
    No i czy brać do tego jeszcze kartę graficzną?

    Wiem, ze niektóre pytania mogą załamać, ale z doborem sprzętu nie miałem styczności już od bardzo bardzo dawna

    Edit/
    Podobny zestaw złożony na stronie morele.net

    Karta graficzna, jest tu w dużej promocji (tylko nie wiem czy to jest wystarczająca karta, jakie gry by na niej poszły?)
    Ostatnio edytowane przez mikrus7 ; 26-01-13 o 02:22
    Pobrałeś? Kliknij podziękuj lub reputkę!
     

  4. #4 Odp: Komputer stacjonarny - zestaw. 
    Over the Hills and Far Away
    Awatar Kozak
    Dołączył
    Aug 2008
    Wiek
    39
    Posty
    762
    Podziękował/a
    284 razy
    331 podziękowań za 99 postów
    Siła reputacji
    76
    Jak chcesz aby taniej i to takich rzeczy jak napisałeś to ja nie opłaca się bardzo składać
    Dolicz jeszcze do swojego obudowę

    597 zł tylko dysk mały

    - Obudowa z USB + AUDIO na przednim panelu + mocny i cichy zasilacz 400 W

    - Procesor INTEL Pentium 2 x 3,00 GHz BOX już pod złącze 775

    - Karta graficzna INTEL HD Graphics X4500 UP 1 GB RAM już ze złączem D-Sub

    - Duża ilość szybkiej pamięci aż 4 GB DDR3 1333 MHz

    - Nagrywarka DVD-RW (Dwuwarstwowa) oraz CD-RW już pod złącze SATA

    - Szybki i ogromny dysk twardy o pojemności aż 160 GB

    - Stabilna i markowa płyta główna ASROCK z SATA 3 Gb/s nawet pod CPU QUAD

    - Wbudowana szybka karta sieciowa LAN (10/100/1000 Mbit)

    - Wbudowana karta dźwiękowa już w najwyższym standardzie HD Audio

    - GRATIS: słuchawki, czytnik kart, manual, sterowniki oraz przewód zasilający

    - INFORMACJE DODATKOWE: KOMPUTER JUŻ ZGODNY Z SYSTEMEM WINDOWS 8
    ( obsługuje także starsze systemy 7 , vista , xp )
     

  5. #5 Odp: Komputer stacjonarny - zestaw. 
    Banned
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    660
    Podziękował/a
    8 razy
    429 podziękowań za 89 postów
    Siła reputacji
    0
    ...ja jak zwykle sie naraze i pewnie cos zarobie? dla mnie wykazujesz sie totalnym dyletanctwem a nastepna banda dyletantow "probuje ci pomoc"
    jak facet ,ktory ma w zamysle zlozenie se kompa sluzacego niby do uzytkowania programow inzynierskich kce se sklecic maszynke za tauzena???
    doloz do tego jeszcze piec i pomysl o dwoch monitorach....aaaa! i co najmniej dwoch dyskach, z ktorych jeden bedzie trzymal system a drugi twoje wypociny ...-... pozdrawiam!

    btw/
    osobiscie uwazam ze tematy typu "kce se zlozyc" powinny od razu wedrowac do kosza...takie je moje zdanie ???
     

  6. #6 Odp: Komputer stacjonarny - zestaw. 
    Zasłużeni dla MHteam

    Awatar mikrus7
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    315
    Podziękował/a
    107 razy
    773 podziękowań za 95 postów
    Siła reputacji
    67
    kuguar masz rację, że się narazisz... po co się odzywasz jak piszesz tylko swoje głupie wywody? CO?

    Drogi kolego, programy takie jak soldis, mathcad, czy autocad spokojnie na takich zestawach pójdą i będą się miały całkiem dobrze, do tej pory autocada używam na o wiele gorszym sprzęcie i nie mam z tym problemów.
    Nie potrzebne mi są super szybkie maszyny, bo po prostu i tak ich nie wykorzystam! A komputer spokojnie będzie działał skleciony nawet za ok 850zł! Tylko chodzi o to aby dobrze parametry dobrać!
    Jak powiedziałem nie chce nie wiadomo jakiego sprzętu, skoro ma służyć głównie do przeglądania neta, jakiś prac na office, czasem na cadzie czy mathcadzie, do tego na takim zestawie spokojnie pójdą jakieś gierki (nie mówię tu o nowych wymagających grach, bo takie są mi po prostu nie potrzebne!).

    Więc jeżeli masz pisać takie głupoty to lepiej się nie odzywaj, albo złóż sam jakiś zestaw i zaproponuj.
    A teksty typu "kce se zlozyc" możesz sobie sam złożyć, a raczej włożyć w miejsce gdzie słońce nie dochodzi.
    Nie jestem dzieckiem, które ma jakieś "widzimisię", tylko uważam, że lepiej złożyć coś z nowych części, tanio niż męczyć się na sprzęcie, który ma już trochę lat i na pewno wydajnościowo jest o epokę gorszy od kompa złożonego za choćby 850-1000zł! Jasne?

    Kuguar w takim razie czekam na Twoją propozycję, zestawu idealnego do takich prac wg. Ciebie, chętnie zobaczę co masz do powiedzenia i może też wytkniemy Ci kilka błędów, co?
    Jeżeli masz dalej tak pisać to już tu nic nie pisz, bo to nic nie wniesie do tematu.
    Pobrałeś? Kliknij podziękuj lub reputkę!
     

  7. #7 Odp: Komputer stacjonarny - zestaw. 
    Legenda MHTeam Awatar fido2
    Dołączył
    Mar 2008
    Wiek
    58
    Posty
    462
    Podziękował/a
    1,320 razy
    72 podziękowań za 18 postów
    Siła reputacji
    51
    Cytat Zamieszczone przez mikrus7 Zobacz posta
    Dzięki za szybki odzew
    Raczej wystrzegałbym się aukcji allegro, tym bardziej ze sprzętem używanym. Może gdybym się już zdecydował jakie części to złożyłbym go sam, wyszłoby taniej.

    Wymyśliłem taki zestaw: (nowy) ceny opierałem na sklepie x-kom.pl (mam go w okolicy)

    Procek: Intel Celeron G530 2,4GHz 2MB Box - 155zł lub Intel Celeron G550 2,6GHz 2MB Box - 159zł
    Płyta główna: ASRock H61M-GS - 180zł
    RAM: Kingston 4GB 1333MHz CL9 - 82zł lub GoodRam 4GB 1333MHz CL9 (2x2GB) - 84zł (nie wiem jak lepiej w jednej kostce czy na dwie)
    Dysk: Segate 500GB 7200obr. 16MB - 239zł
    Zasilacz: Chieftec 450W GPa 450 S OEM - 152zł lub Corsair 450W GP-9020049-EU BOX - 166zł lub MODECOM 500W (dwie opcje Fell lub Logic Pro) - 137zł

    Karta graficzna: Radeon HD5450 2048MB 64bit - 182zł
    Razem: ok 826zł z grafiką ok 1008zł

    Myślę, że może obudowę i napęd dvd wzięłoby się ze starego.

    Co o tym sądzicie?
    Tam gdzie kilka podzespołów, który lepiej?
    No i czy brać do tego jeszcze kartę graficzną?

    Wiem, ze niektóre pytania mogą załamać, ale z doborem sprzętu nie miałem styczności już od bardzo bardzo dawna

    Edit/
    Podobny zestaw złożony na stronie morele.net

    Karta graficzna, jest tu w dużej promocji (tylko nie wiem czy to jest wystarczająca karta, jakie gry by na niej poszły?)
    miałem lapka z podobną zintegrowaną kartą grafiki , wszystko śmigało aż miło, nawet trochę bardziej wymagające gry od tych które opisujesz, więc nie opłaca się wstawiać jeszcze jednej grafiki, a płytę masz o dychę tańszą, tutaj
    Asrock H61M GS sklep NEO24.PL H61MGS cena , nie kupuj dysku segate bo się spieprzyły jakościowo, lepiej kup samsunga i nie jeden a dwa dyski w tym jeden najlepiej przenośkę, a żeby mieć jeszcze taniej to nie kupuj wszystkiego w jednym miejscu wiem bo mam kumpla w sklepie z akcesoriami, jedną żecz mają tanią a na pięciu przycinają cenę
    Ostatnio edytowane przez fido2 ; 26-01-13 o 12:08
    Podobał ci się mój post, trzaśnij Karma lewy górny róg , nie krępuj się
     

  8. #8 Odp: Komputer stacjonarny - zestaw. 
    Zasłużeni dla MHteam

    Awatar mikrus7
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    315
    Podziękował/a
    107 razy
    773 podziękowań za 95 postów
    Siła reputacji
    67
    Cytat Zamieszczone przez fido2 Zobacz posta
    miałem lapka z podobną zintegrowaną kartą grafiki , wszystko śmigało aż miło, nawet trochę bardziej wymagające gry od tych które opisujesz, więc nie opłaca się wstawiać jeszcze jednej grafiki, a płytę masz o dychę tańszą, tutaj
    Asrock H61M GS sklep NEO24.PL H61MGS cena , nie kupuj dysku segate bo się spieprzyły jakościowo, lepiej kup samsunga i nie jeden a dwa dyski w tym jeden najlepiej przenośkę, a żeby mieć jeszcze taniej to nie kupuj wszystkiego w jednym miejscu wiem bo mam kumpla w sklepie z akcesoriami, jedną żecz mają tanią a na pięciu przycinają cenę
    I na tej zintegrowanej starsze gry dają radę? A jak byłoby np NFS?
    A jeśli chodzi o grafikę dodatkową, całkiem odpuścić, czy zostawić tego radeona hd5450?
    Co do tańszej płyty, wiem jak jest, że ceny są różne, ale jeśli miałbym kupować przez neta, to z każdego sklepu musiałbym liczyć przesyłkę, a wtedy różnice w cenie się niwelują więc lepiej kupić w jednym.
    Nad dyskiem też się jeszcze zastanawiam...tzn tak jeden muszę kupić, a drugi wziąłbym ze starego kompa bo był dokupywany 2lata temu, więc jeszcze można by go wykorzystać, jako magazyn zdj i muzyki.
    Pobrałeś? Kliknij podziękuj lub reputkę!
     

  9. #9 Odp: Komputer stacjonarny - zestaw. 
    Start Awatar wariat2008
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    343
    Podziękował/a
    143 razy
    218 podziękowań za 49 postów
    Siła reputacji
    22
    zależy o jaką część NFS chodzi
    Jeśli o underground z 2002 r. to tak ale nie wiem czy na high ale raczej high.
    radeon 5450 jest lepszy ale jak dopłacisz 200 zl to możesz mieć kartę prawie do każdej gry.
    Ostatnio edytowane przez wariat2008 ; 27-01-13 o 19:46
     

  10. #10 Odp: Komputer stacjonarny - zestaw. 
    Banned
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    660
    Podziękował/a
    8 razy
    429 podziękowań za 89 postów
    Siła reputacji
    0
    Cytat Zamieszczone przez mikrus7
    Kuguar w takim razie czekam na Twoją propozycję, zestawu idealnego do takich prac wg. Ciebie, chętnie zobaczę co masz do powiedzenia i może też wytkniemy Ci kilka błędów, co?
    ...powiedzialem co mysle na ten temat i tyle.Kompa za tysika w dzisiejszych czasach to se moze miac "wazna pani urzednik" w jakims obskurnym biurze, ktora od czasu do czasu wystuka cos jednym palcem na klawiaturze i pol dnia przesiedziec na necie..
    Ale mam i pozytyw Twojego "doradztwa" - mysle se ,że na podobnym, proponowanym przez Ciebie sprzecie pracuja polscy "inzynierowie" ? - wiec autosrady, pasy startowe i konstrukcje budynkow tzw wielkopowierzchniowych mamy, jakie mamy.
    Tyle ode mnie , mysle że wyrazilem sie jasno?... a co do propozycji (niby mojej)"zestawu za tysiaka z zalozonymi oczekiwaniami...", powiem jeszcze raz - demagogia!
     

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Informacje o wątku
Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Tagi dla tego wątku

Zobacz tagi

Bookmarks
Bookmarks
Uprawnienia umieszczania postów
  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •