Wątek: Jak prasować koszule

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1 Jak prasować koszule 

    The Witcher

    Awatar HouseMD
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    36
    Posty
    425
    Podziękował/a
    187 razy
    2,144 podziękowań za 161 postów
    Siła reputacji
    123
    Prasowanie to numer jeden na liście znienawidzonych obowiązków domowych. Nic dziwnego. Trudno dokładnie uprasować koszulę, zwłaszcza elegancką. Podpowiadamy, jak to robić. Krok po kroku. Stosując się do naszej instrukcji, unikniesz nerwów.

    1. Dobrze prasuje się koszule wilgotne. Najlepiej zabrać się do tego, kiedy ubranie jest jeszcze trochę mokre. Suche należy spryskać wodą, zwinąć w luźną kostkę i zostawić na 15 min (można też włożyć do plastikowej torby, by wilgoć objęła całą powierzchnię ubrania).



    2. Prasowanie zaczynamy od kołnierzyka, a konkretnie od jego rogów, by na materiale nie powstały zagniecenia. Prostujemy najpierw lewą stronę, potem prawą (ciemne koszule - grafitowe, fioletowe - należy prasować przez ściereczkę, co zapobiega świeceniu materiału).



    3. Ramiona i karczek (tylna górna część koszuli) to najtrudniejsze do wyprostowania miejsca. Najpierw prasujemy środkową część karczka. Następnie należy naciągnąć rękaw (ramię) na wąską części deski i prasować, przesuwając żelazko od krawędzi do środka.



    4. Mankiety. Zapinane na jeden guzik należy ułożyć guzikiem do góry. Podwójne najpierw rozkładamy i prasujemy całą ich powierzchnię, potem składamy i prasujemy na zagięciach. Najpierw wewnętrzną stronę, potem zewnętrzną.



    5. Rękawy prasujemy od połowy długości, w kierunku od środka do zewnątrz. Rękawy mogą być zaprasowane na płasko, czyli w kant, bądź na okrągło. Rękawy wyprasowane na gładko są na pewno bardziej eleganckie, ale sposób ten wymaga cierpliwości i dużych umiejętności. Pomocny może być rękawnik, czyli malutka deseczka do prasowania.



    6. Tył koszuli naciągamy na deskę lewą stroną do góry, pociągając dół koszuli w kierunku szerszej części deski. Prasujemy w kierunku od karczka w dół. Z tylnymi plisami radzimy sobie tak: jedną układamy na krawędzi deski tak, żeby leżała równolegle do jej boku. Podczas prasowania plisy należy ściągać koszulę w dół. Z drugiej strony to samo.



    7. Przód. Rozkładamy na desce połowę koszuli guzikami do zewnętrznej strony deski.



    8. Po wyprasowaniu całej koszuli raz jeszcze wracamy do kołnierzyka.





    Na rynku pojawiły się płyny ułatwiające i uprzyjemniające prasowanie. Pięknie pachną i sprawiają, że tkanina łatwiej poddaje się prostowaniu. Można nimi nawilżać ubranie przed prasowaniem albo dodać do wody w żelazku. woda do prasowania DURANCE zawiera naturalne olejki zapachowe, ma właściwości antystatyczne i zmiękczające tkaninę. Dostępne zapachy: lawenda, kwiat lipy, kwiat pomarańczy. Do kupienia m.in. w salonach Carre Blanc, NAP. Cena: ok. 40 zł




    Źródło: logo24.pl
    Tekst: Magdalena Rosłaniec
    Stylizacja: Klara Mayzel-Racławska
    Zdjęcia: Andrzej Krasowski, Łukasz Falkowski, Imaxtree (montaż)
    Odpowiedz z cytatem  
     

  2. #2 Odp: Jak prasować koszule 
    Świat jest piękny ;) Awatar Mich
    Dołączył
    Nov 2010
    Wiek
    29
    Posty
    1,351
    Podziękował/a
    35 razy
    223 podziękowań za 59 postów
    Siła reputacji
    38
    Bardzo przydatne info
    Odpowiedz z cytatem  
     

  3. #3 Odp: Jak prasować koszule 
    The Fastest Release'r Ever
    Awatar Wacek
    Dołączył
    Mar 2010
    Wiek
    30
    Posty
    763
    Podziękował/a
    92 razy
    2,868 podziękowań za 494 postów
    Siła reputacji
    171
    W tym necie to mozna chyba znalezc wszystko

    Odpowiedz z cytatem  
     

  4. #4 Odp: Jak prasować koszule 
    Lejdis
    Dołączył
    May 2011
    Wiek
    40
    Posty
    22
    Podziękował/a
    0 razy
    0 podziękowań za 0 postów
    Siła reputacji
    13
    o przyda sie intrukcja

    kurde jak ja nie nawidzę prasować
    Najtrudniejszą w świecie rzeczą jest dostrojenie się do melodii bytu, uchwycenie jego tonu.
    Odpowiedz z cytatem  
     

  5. #5 Odp: Jak prasować koszule 
    Legenda MHTeam
    Awatar losmanos
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,220
    Podziękował/a
    492 razy
    4,230 podziękowań za 516 postów
    Siła reputacji
    174
    hmm a ja moge się chyba trochę pochwalić ze to prościzna i naprawdę nic trudnego. Tak tak a to dlatego ze z zawodu jestem krawcem będąc w szkole zawodowej miałem praktyki co jest oczywiste i potrafię szyć maszyna i prasować , pyzatym po skończonej szkole jakiś czas pracowałem jako prasowacz w firmie szyjącej odzież lekka [czyli spodnie , bluzki, sukienki, itp] z szycia nie wiele pamiętam ale za to prasować umiem i sam to robię w domu
    Odpowiedz z cytatem  
     

  6. #6 Odp: Jak prasować koszule 
    Lejdis
    Dołączył
    May 2011
    Wiek
    40
    Posty
    22
    Podziękował/a
    0 razy
    0 podziękowań za 0 postów
    Siła reputacji
    13
    no to gratuluję ja nie mam do tego zacięcia ..nie mówie ze nie umiem ale nie lubie
    Najtrudniejszą w świecie rzeczą jest dostrojenie się do melodii bytu, uchwycenie jego tonu.
    Odpowiedz z cytatem  
     

  7. #7 Odp: Jak prasować koszule 
    Very Important Person Awatar eNeRTo
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    332
    Podziękował/a
    290 razy
    1,112 podziękowań za 161 postów
    Siła reputacji
    57
    Cytat Zamieszczone przez basicakocica Zobacz posta
    o przyda sie intrukcja

    kurde jak ja nie nawidzę prasować
    też nienawidze ;/
    do tego mam jakieś ciulate żelazko co niby się fajnie nagrzewa ale słabo pracuje..
    zaś jak podkręce temperature no to topi ubrania..
    niestety nowe znajduje się daleko na liście najbliższych zakupów
    Odpowiedz z cytatem  
     

Informacje o wątku
Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 25-01-11, 18:08
Tagi dla tego wątku

Zobacz tagi

Bookmarks
Bookmarks
Uprawnienia umieszczania postów
  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •