Wątek: Super [2010]

Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1
  1. #1 Super [2010] 
    Friend No More



    Awatar alina
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    10,676
    Podziękował/a
    1,609 razy
    2,500 podziękowań za 191 postów
    Siła reputacji
    869
    Super [2010]





    „Super” to film w reżyserii Jamesa Gunna, który jak na razie "zasłynął" głównie stworzeniem obrazu „Robale (Slither)”. Pewnie dlatego bawi się elementami znanymi już z „Robali”: oprócz głównych aktorów z tamtego filmu (Gregg Henry - jako Detektyw John Felkner, Michael Rooker - Abe, a przede wszystkim Nathan Fillion - Święty Mściciel) obejrzeć więc tutaj możemy pełno najróżniejszych dziwactw, które ukazać mają stan psychologiczny głównego bohatera, determinujący jego działania. W większości budzą one jednak niesmak i wpływają negatywnie na odczucia widza. Jest też kilka scen zupełnie niepotrzebnych.
    W ostatnich latach zrealizowano wiele filmów o superbohaterach, przenosząc - z lepszym lub gorszym skutkiem - na ekran kina znane serie komiksów, które zawładnęły umysłami niejednego nastolatka. „Super” to swego rodzaju pastisz tego typu ekranizacji. W tym temacie jest to film podobny do „Kick-Ass (2010)” Matthew Vaughn'a, czy „Defendora (2009)” Petera Stebbings'a, ponieważ przedstawia losy zwykłego człowieka, który próbuje walczyć ze złem - niestety
    nie jest tak dobry jak wymienione obrazy. Ciężko zrozumieć, czemu tacy dobrzy aktorzy, jak Kevin Bacon (Jacques) i Liv Tyler (Sarah Helgeland) zgodzili się wziąść w tym udział. Reżyser zupełnie nie potrafił wykorzystać ich potencjału.
    Jeśli chodzi zaś o plusy tego filmu, to na pewno wskazać trzeba na bardzo dobrą rolę Ellen Page („Incepcja”, „Recepta Na Szczęście”, „Juno”), która znakomicie potrafiła oddać charakter Libby - "Siekierki". Mimo wszystko wyróżnić należy też Rainn'a Wilson'a („Transformers: Zemsta Upadłych, „Rocker”, „Moja Super Eksdziewczyna”) jako Franka Darbo - "Kosę na przestępców", ponieważ poradził sobie z trudną rolą niezrównoważonego ciamajdy. Trzeba też przyznać, że sceny walk/bijatyk oraz obrażeń przedstawiono bardzo realistycznie i naturalnie, bez typowo hollywoodzkich fajerwerków - w końcu Frank to zwykły facet, pozbawiony szczególnych umiejętności. Przez pierwsze kwadranse akcji „Super” wydawał się zupełnie beznadziejnym filmem, ale po obejrzeniu całości zmieniłam zdanie - na pewno ma coś w sobie. Znakomita gra Ellen Page, o której wspominałam i bardzo dobre - trochę zaskakujące zakończenie zdecydowanie podnoszą ocenę końcową. Reżyser chyba zapamiętał sobie kluczową zasadę każdej opowieści - najważniejsze jest zakończenie Morałem, jaki bezpośrednio wynika z tej historii jest to, że nie zawsze szukamy swego szczęścia tam, gdzie powinniśmy, niepotrzebnie tracąc czas i siły. Bardzo często prawdziwe szczęście mamy na wyciągnięcie ręki, lecz dostrzegamy to dopiero wtedy, gdy jest już za późno. Każdy z nas, pomimo braku supermocy może być bohaterem - potrzeba nam tylko chęci i determinacji. Warto walczyć z każdym przejawem zła i niesprawiedlwości, ponieważ zawsze komuś pomożemy. W ostatecznym rozrachunku może to przynieść nawet lepsze skutki, niż się spodziewamy - to trochę tak, jak z teorią efektu motyla - jedno wydarzenie pociąga za sobą kolejne. Jeśli będziemy sobie nawzajem pomagać, wówczas wszystkim nam będzie się lepiej żyło, znajdziemy swoje szczęście i będziemy super


    Moja ocena: 6/10


    Link do filmu:

    Waga 0,7 GB [Lektor PL]:
    Kod:
    http://mhteam.eu/filmy.lektor.dubbing.dvdrip.dvdscr.r5-277/super.2010.bdrip.lektor.pl-49913.html
    Waga 0,7 GB [ENG]:
    Kod:
    http://mhteam.eu/filmy.zagraniczne.dvdrip.dvdscr.r5-279/super.2010.bdrip.eng-46196.html
    Waga 2,5 GB [Lektor PL]:
    Kod:
    http://mhteam.eu/filmy.high.quality.dvdr.hd-281/super.2010.brrip.720p.lektor.pl-49912.html
    Ostatnio edytowane przez alina ; 20-11-11 o 11:24
    Jeśli zasłużyłam kliknij reputację (karma - u góry posta po prawej) lub podziękuj (na dole po lewej)
    Odpowiedz z cytatem  
     

  2. Jeden użytkownik podziękował użytkownikowi alina za ten post:

    dave1981 (13-01-12)

Informacje o wątku
Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Tagi dla tego wątku

Zobacz tagi

Bookmarks
Bookmarks
Uprawnienia umieszczania postów
  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •