Wątek: Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach (2011)

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1 Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach (2011) 
    Friend No More



    Awatar alina
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    10,676
    Podziękował/a
    1,609 razy
    2,494 podziękowań za 190 postów
    Siła reputacji
    869
    Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach (2011)

    Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides




    Pierwsze 3 części serii to wspaniałe, epickie opowieści o piratach, zapraszające do przygody, z dreszczykiem grozy i tajemnicy, nasycone fantastyką i efektami specjalnymi. Nie ma co ukrywać, że w porównaniu do poprzedników to jedynie dobry film przygodowy z elementami fantastyki. Trochę na pewno czkawką odbiła się twórcom konieczność znacznego obniżenia budżetu w porównaniu do "Piratów z Karaibów: Na krańcu świata" (o ponad 100 mln $), a przez co też brak Keiry Knightley i Orlando Blooma oraz - być może największa strata - reżysera Gore'a Verbinskiego, którego zastąpił Rob Marshall, nie słynący raczej z kina przygodowego ("Nine - Dziewięć", "Wyznania Gejszy", "Chicago"). Zachwiane zostały znakomite proporcje między humorem, akcją i przygodą, które wyróżniały części zobrazowane przez Verbinsky'ego. Spojrzenie na tą część jest jednak przez porównanie z wcześniejszymi bardzo spaczone, ponieważ poprzednie opowieści za bardzo nas rozpieściły efektami specjalnymi i rozbujały nasze wymagania intensywnością akcji. Co byśmy jednak powiedzieli, gdyby zatrzeć w naszej pamięci tamte obrazy?
    Mimo wszystko każdy, kto skreśli ten film jeszcze przed jego obejrzeniem zrobi błąd. Straci na pewno możliwość spojrzenia na - jak zwykle - znakomitą grę Johnny'ego Depp'a (choć mam wrażenie, że ciut słabszą niż w poprzednich częściach), straci możliwość spojrzenia na piękno pokazanych krajobrazów (zdjęcia krecono m.in. na Hawajach i w Portoryko) i dbałość o najdrobniejsze elementy charakteryzacji aktorów. To dobry film, który warto obejrzeć, ponieważ przez ponad 2 godz. trwania daje dobrą rozrywkę całej rodzinie i nie męczy, nie sprawia wrażenia rozwlekłości, jak to czasem bywa przy długich filmach. Sądzę, że twórcy "Piratów" pójdą po rozum do głowy i zobaczymy kolejne przygody Jacka Sparrowa (nie mam wątpliwości,że będą kręcone), które będą jednymi z najlepszych w cyklu


    Moja ocena:7/10

    Link do filmu:

    Waga 0,7 GB: http://mhteam.eu/filmy_lektor_pl-185..._pl-77236.html

    Waga 4GB [Lektor PL]: http://mhteam.eu/filmy.high.quality.....pl-48361.html
    Ostatnio edytowane przez alina ; 05-01-12 o 23:08
    Jeśli zasłużyłam kliknij reputację (karma - u góry posta po prawej) lub podziękuj (na dole po lewej)
    Odpowiedz z cytatem  
     

  2. 3 użytkowników podziękowało użytkownikowi alina za ten post:

    dave1981 (13-01-12), grzechuk75 (23-02-17), kartagina (22-04-12)

  3. #2 Odp: Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach (2011) 
    Friends

    Awatar drafter
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1,077
    Podziękował/a
    166 razy
    14 podziękowań za 9 postów
    Siła reputacji
    30
    film jest ciekawy oglądałem i POLECAM
    Odpowiedz z cytatem  
     

  4. #3 Odp: Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach (2011) 
    Everybody lies
    Awatar oldmblo
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    626
    Podziękował/a
    161 razy
    6 podziękowań za 2 postów
    Siła reputacji
    31
    Jak dla mnie najsłabsza cześć serii ,co nie oznacza że nie warto obejrzeć Brak Keiry Knightley i Orlando Blooma to chyba akurat najmniejszy z minusów.Odnoszę wrażenie powtarzalności i monotonii.Nowa damska bohaterka i jej historia(dopięta na siłę?) Angelica Malon grana przez Penelope Cruz nie przypadła mi do gustu.Natomiast motyw z syrenami jak najbardziej a Serena urzeka Deep czaruje jak zawsze a grana przez niego postac Sparrowa to zwyczajnie klasyka.Zgadzam się że zdjęcia w jednych z najpiękniejszych zakątków świata i charakteryzacja robi mega wrażenie Film godny uwagi ale jak się go nie obejrzy to straty nie będzie.


    Moja ocena 6/10

    "Nie bój się cieni.
    One świadczą o tym,
    że gdzieś znajduje się
    światło"
    Odpowiedz z cytatem  
     

  5. #4 Odp: Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach (2011) 
    Start Awatar KAMCIO370
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    45
    Podziękował/a
    0 razy
    32 podziękowań za 24 postów
    Siła reputacji
    17
    Dla fanów serii napewno jest to coś co zobaczyć trzeba - ja wybrałem się na to do kina.
    Sceny z syrenamii były najlepsze w filmie.
    "Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie od razu wierzą w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln
    Odpowiedz z cytatem  
     

  6. #5 Odp: Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach (2011) 
    Friends
    Awatar bearbeer
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    303
    Podziękował/a
    14 razy
    131 podziękowań za 79 postów
    Siła reputacji
    20
    Od kiedy pamietam , trzy poprzednie częsci zawsze mnie kręciły i mogłem je oglądac często , nadal moge ... jednak ta czesc mnie nie urzekła i wątpie bym wracał do tego tytułu
    " Zostaw modę, przestań sobie wmawiać , że to lubisz i zamiast mówić co myślisz, zacznij myśleć co mówisz..." TET

    " Skąd ludzie mają taką cechę? Najpierw zrobią świństwo, później milczą podglądając efekt ." F.i.S.Z.

    " Nie ma już w tobie buntu, jesteś po drugiej stronie, gnojki chcą wizerunku, więc ciągle mówią o tobie... " Zeus

    " Ty decydujesz o czynach, nigdy czyny o tobie. Godzinami ćwiczysz pchnięcie w serce nożem..." PIH
    Odpowiedz z cytatem  
     

Informacje o wątku
Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Tagi dla tego wątku

Zobacz tagi

Bookmarks
Bookmarks
Uprawnienia umieszczania postów
  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •