Wątek: Słaba Jakość filmów

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1 Słaba Jakość filmów 
    Donator Level 2
    Awatar fantomasz69
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    6
    Podziękował/a
    368 razy
    0 podziękowań za 0 postów
    Siła reputacji
    16
    Tak jak w temacie, w przeważającej ilości filmy na forum są wrzucane o "wadze" ok.700 Mb, rozumiem serwery, skrzynki, kłopoty z uplodem itd. lecz niestety film w takiej jakości na tv powyżej 42"(dziś to minimum) wygląda po prostu kiepsko, wręcz nieakceptowalnie dla oka. Dla mnie nie tylko treść ale i jakość ma ogromne znaczenie( lepszy przekaz autorski), myślę że rozsądnym kompromisem byłyby pliki ok. 2Gb. Jestem za tym aby było mniej filmów ale w lepszej jakości, co o tym sądzicie i czy jest to do osiągnięcia?
    Time isn't slowing,
    Just speed,
    It's all we're knowing.
    Odpowiedz z cytatem  
     

  2. #2 Odp: Słaba Jakość filmów 
    Red Label :D


    Dołączył
    Oct 2014
    Posty
    4,116
    Podziękował/a
    1 razy
    19,207 podziękowań za 2,460 postów
    Siła reputacji
    475
    Wszystko jest do osiągnięcia, ale nie w chwili obecnej... Mamy tylko nieco ponad 1 TB miejsca na serwerach a na nowe dyski brak funduszy, więc musimy dbać przynajmniej o to, żeby jakiekolwiek nowości pojawiały się na forum, dlatego taka, a nie inna decyzja o czasowym zaprzestaniu uploadu HQ na forum... Jak będzie kasa i kupi się nowe dyski to wszystko wróci do normy, bo przy uploadzie HQ zapełnimy dyski w przeciągu miesiąca i już nikt później niczego nie ściągnie... Cierpliwości

    Nowy Rekord uploadu wszech czasów z jednego miesiąca (listopad 2017) 1735,31 GB edek90. Pobijesz ?

    Jeśli podoba Ci się mój upload, bądź widzisz w innym temacie podpis by edek90 to kliknij w *PRAWY GÓRNY RÓG * (prawidłowo przy mojej odpowiedzi w temacie), lub jeśli temat jest mojego autorstwa możesz również kliknąć w * DOLNY LEWY RÓG * Ciebie to nic nie kosztuje, a mnie motywuje do dalszej pracy przy uploadowaniu nowości na forum
    Odpowiedz z cytatem  
     

  3. #3 Odp: Słaba Jakość filmów 
    Pierwszak
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    14
    Podziękował/a
    71 razy
    0 podziękowań za 0 postów
    Siła reputacji
    13
    Niby nie wrzucacie filmów w HQ ja to rozumiem bo szkoda miejsca skoro jest go tak mało, ale dlaczego nie dotyczy to niektórych seriali, oczywiście nie chce się na kogoś skarżyć, ale Agenci T.A.R.C.Z.Y sezon 1 dopiero co wrzucony jeden odcinek ma po 1.2gb i to samo z 3 sezonem ,a moim zdaniem skoro nie ma miejsca to na jeden odcinek serialu powinno być maksymalnie 500-600mb. I tak na jednym serialu tracimy około 25gb miejsca bo 44 odcinki po 1.2gb to około 53gb a jeśli by miały po 550mb to około 25gb. No i pewnie takich seriali jest kilka podałem ten bo akurat go pobieram.
    Odpowiedz z cytatem  
     

  4. #4 Odp: Słaba Jakość filmów 
    Red Label :D


    Dołączył
    Oct 2014
    Posty
    4,116
    Podziękował/a
    1 razy
    19,207 podziękowań za 2,460 postów
    Siła reputacji
    475
    Modzi mają jasne instrukcje, jeśli ktoś dodaje seriale 720p które są obecnie zakazane na forum to będę musiał się temu przyjrzeć...

    Nowy Rekord uploadu wszech czasów z jednego miesiąca (listopad 2017) 1735,31 GB edek90. Pobijesz ?

    Jeśli podoba Ci się mój upload, bądź widzisz w innym temacie podpis by edek90 to kliknij w *PRAWY GÓRNY RÓG * (prawidłowo przy mojej odpowiedzi w temacie), lub jeśli temat jest mojego autorstwa możesz również kliknąć w * DOLNY LEWY RÓG * Ciebie to nic nie kosztuje, a mnie motywuje do dalszej pracy przy uploadowaniu nowości na forum
    Odpowiedz z cytatem  
     

  5. #5 Odp: Słaba Jakość filmów 
    Donator Level 2
    Awatar fantomasz69
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    6
    Podziękował/a
    368 razy
    0 podziękowań za 0 postów
    Siła reputacji
    16
    Prawdę mówiąc mnie w ogóle nie interesuje jakość 700 Mb i nawet gdyby był to najlepszy film to go nie pobiorę bo na dużym ekranie nie da się tego oglądać, kolega EENbakkie ma rację czasami byle serial jest w przyzwoitej jakości zaśmiecając dyski. Proponuję żeby chociaż wybrane tytuły czyli tzw. przeboje kinowe czy filmy wyczekiwane były wrzucane w jakości która gwarantuje przyjemność oglądania. Pozdrawiam.
    Time isn't slowing,
    Just speed,
    It's all we're knowing.
    Odpowiedz z cytatem  
     

  6. #6 Odp: Słaba Jakość filmów 
    Pierwszak
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    14
    Podziękował/a
    71 razy
    0 podziękowań za 0 postów
    Siła reputacji
    13
    Skoro temat jeszcze nie zamknięty to zapytam o zasadność trzymania na forum bajek np po niemiecku? Wersja niemiecka zajmuje 1.4 a polska 700mb dla mnie to bardzo dziwne. Rozumiem, że pewnie większość była dodana dawno temu ale po co bajki nie po polsku rozumiem filmy czy seriale ale bajki... I jeszcze żeby proporcje wielkości były odwrotne. I tu chodzi mi o Epokę lodowcową
    Edit: A no i "Zagubieni" serial ten jak by ktoś nie wiedział, to już przerosło wszystko. 2 filmy są w gorszej jakości niż jeden odcinek serialu. Dla leniwych podam że to jest 121 odcinków po 1,75 Gb a tyle filmów mogło by być w takiej jakości.
    Ostatnio edytowane przez EENBakkie ; 27-11-16 o 21:13
    Odpowiedz z cytatem  
     

  7. #7 Odp: Słaba Jakość filmów 
    Red Label :D


    Dołączył
    Oct 2014
    Posty
    4,116
    Podziękował/a
    1 razy
    19,207 podziękowań za 2,460 postów
    Siła reputacji
    475
    Jak wiadomo prawo nie działa wstecz, bajki po niemiecku których jest i tak niewiele były dodawane na prośbę... Wszystkie działy są sukcesywnie oczyszczane ze zbędnego uploadu, jednak taki proces trwa, gdyby modzi nie czyścili serwerów ze zbędnego uploadu już dawno nie było by na co robić nowego uploadu

    Nowy Rekord uploadu wszech czasów z jednego miesiąca (listopad 2017) 1735,31 GB edek90. Pobijesz ?

    Jeśli podoba Ci się mój upload, bądź widzisz w innym temacie podpis by edek90 to kliknij w *PRAWY GÓRNY RÓG * (prawidłowo przy mojej odpowiedzi w temacie), lub jeśli temat jest mojego autorstwa możesz również kliknąć w * DOLNY LEWY RÓG * Ciebie to nic nie kosztuje, a mnie motywuje do dalszej pracy przy uploadowaniu nowości na forum
    Odpowiedz z cytatem  
     

  8. #8 Odp: Słaba Jakość filmów 
    Legenda MHTeam
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    766
    Podziękował/a
    109 razy
    2,153 podziękowań za 241 postów
    Siła reputacji
    127
    Cytat Zamieszczone przez EENBakkie Zobacz posta
    Niby nie wrzucacie filmów w HQ ja to rozumiem bo szkoda miejsca skoro jest go tak mało, ale dlaczego nie dotyczy to niektórych seriali, oczywiście nie chce się na kogoś skarżyć, ale Agenci T.A.R.C.Z.Y sezon 1 dopiero co wrzucony jeden odcinek ma po 1.2gb i to samo z 3 sezonem ,a moim zdaniem skoro nie ma miejsca to na jeden odcinek serialu powinno być maksymalnie 500-600mb. I tak na jednym serialu tracimy około 25gb miejsca bo 44 odcinki po 1.2gb to około 53gb a jeśli by miały po 550mb to około 25gb. No i pewnie takich seriali jest kilka podałem ten bo akurat go pobieram.
    wrzuciłem 1 sezon tylko na twoją prośbę i w tym momencie tego żałuje. masz tupet. Ja podejście mam jak fantomasz ale nie będe się nawet rozpisywał. Tak jak napisał edek działy są sukcesywnie oczyszczane ale nikt tu nie siedzi 24h na dobę po to żeby Ci dogadzać.
    POLSKA OSTATNIM BASTIONEM EUROPY
    Aktywnie uczestniczę w życiu forum od 2007 roku. A Ty?
    Odpowiedz z cytatem  
     

  9. #9 Odp: Słaba Jakość filmów 
    Pierwszak
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    14
    Podziękował/a
    71 razy
    0 podziękowań za 0 postów
    Siła reputacji
    13
    Ojojoj widzę że Pan ememens ma serce blisko dup.. jak to się mówi . Uściślijmy jak już pisałem nie skarżę się na Pana jestem wdzięczny za wrzutkę bo pobrałem i oglądam. I ja jedynie zapytałem czy KTOŚ wrzuci 1 sezon chodziło mi tu bardziej o to, żeby była całość bo był już 2 i 3 więc dziwnie bez 1, gdyby nikt nie dodał pewnie pobrał bym gdzie indziej. Uważam że mimo iż nie jestem moderatorem to staram się dbać o to by to co zauważę było w całości jak np seriale w których zgłaszałem co jest do poprawy bo mogłem pobrać i mieć w dup... czy tam jest wszystko czy nie, niech sobie moderator pobiera i sprawdza... Wiem również że nikt nie będzie tu siedział całą dobę żeby wszystko sprawdzać dlatego też jedynie podpowiadam co można by było zmienić, może było to przez was odebranie w taki sposób, że ja tu na kogoś naskakuje, ale nie o to mi chodziło , proszę mi uwierzyć. No jak by mi ktoś miał tu dogadzać to by i 100 moderatorów potrzebnych było Jeśli to Pana interesuje to zamiast kupować transfer tutaj bym kupił no nie wiem na chomikuj na przykład. A to że napisałem tutaj co widać w poprzednich postach to nie miało na celu Pana obrazić tylko podać przykład, a zapewne więcej osób by zaglądało na forum gdyby filmy były w chociaż tych 1,7 GB albo 1.4GB (Tak wiem nie ma miejsca ale jak tylko będzie to chyba nic nie stoi na przeszkodzie). Pierwsze zdanie to żart, tak więc proszę się nie obrazić. Ta moja "troska" wynika z tego ze na forum jestem już od dawna, bo przed tym kontem miałem inne. Trochę długo ale mam nadzieje, że teraz każdy zrozumie o co mi chodziło
    Odpowiedz z cytatem  
     

Informacje o wątku
Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Tagi dla tego wątku

Zobacz tagi

Bookmarks
Bookmarks
Uprawnienia umieszczania postów
  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •