Wątek: "Z ostatniej chwili" : Przyszły iPad potężniejszy od Xboksa ?

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1 "Z ostatniej chwili" : Przyszły iPad potężniejszy od Xboksa ? 
    Strażnik Moralności Awatar k4cz0r
    Dołączył
    Nov 2007
    Wiek
    32
    Posty
    86
    Podziękował/a
    0 razy
    114 podziękowań za 30 postów
    Siła reputacji
    21
    Słowa Michaela Schade, prezesa studia Fishlabs [właściciele iPhone powinni znać tę firmę]:
    Myślę, że możecie oczekiwać, iż w przyszłym roku możliwości wyświetlania grafiki na mobilnych urządzeniach przewyższą Xboksa 360. Wierzę też, że do końca roku przenośne urządzenia sprzedadzą się w liczbie 120 milionów egzemplarzy, co stawia je prawie na równi z PS2, które znalazło 140 milionów nabywców.
    Mi tylko to przyszło na myśl ->

    A wy co na to...? :]
    Odpowiedz z cytatem  
     

  2. #2 Odp: "Z ostatniej chwili" : Przyszły iPad potężniejszy od Xboksa ? 
    Zasłużeni dla MHteam
    Awatar Yarpen92
    Dołączył
    Jul 2008
    Wiek
    31
    Posty
    22
    Podziękował/a
    1 razy
    0 podziękowań za 0 postów
    Siła reputacji
    19
    Punks not dead!
    Jakoś nie chce mi się wierzyć, że coś 3x mniejsze niż Xbox będzie miało większą moc. Chyba że szykuje się mała rewolucja. Nowe, małe, super wydajne układy?

    Jak coś partaczę to piszcie
    Odpowiedz z cytatem  
     

  3. #3 Odp: "Z ostatniej chwili" : Przyszły iPad potężniejszy od Xboksa ? 
    Strażnik Moralności Awatar k4cz0r
    Dołączył
    Nov 2007
    Wiek
    32
    Posty
    86
    Podziękował/a
    0 razy
    114 podziękowań za 30 postów
    Siła reputacji
    21
    To będzie możliwe, jak procesory zaczną tworzyć w technologii 5nm [obecnie, bodaj 32nm]. Ale zacznijmy,że Xbox nie ma aż tak wielekiej mocy obliczeniowej z porównaniem do PS3 [Xbox - 3 rdzeniowy 3,2 GHz , PS3 - 8 rdzeniowy 3,2 GHz Cell, który używany jest w superkomputerach].
    Odpowiedz z cytatem  
     

  4. #4 Odp: "Z ostatniej chwili" : Przyszły iPad potężniejszy od Xboksa ? 
    Start Awatar ChybeQ
    Dołączył
    Mar 2010
    Wiek
    30
    Posty
    39
    Podziękował/a
    0 razy
    21 podziękowań za 4 postów
    Siła reputacji
    15
    przede wszystkim, gdy uda się rozwiązać problem poboru prądu (moc) i wydzielanego ciepła, będziemy mogli rozmawiać o takich rewolucjach. teraz nawet słaba grafika (słaba - najsłabsza z danej serii) jest rozmiarów.. no, sporawych. więc jak tylko miniaturyzacja przyspieszy, na co wszyscy liczymy, można oczekiwać powstania układów o mocy obliczeniowej PS3 x2 a rozmiarach dzisiejszej komórki, np. Nokii 5220 Oby tylko cena nie była zaporowa
    Powracam!

    Letty, bój się
    Odpowiedz z cytatem  
     

  5. #5 Odp: "Z ostatniej chwili" : Przyszły iPad potężniejszy od Xboksa ? 
    Strażnik Moralności Awatar k4cz0r
    Dołączył
    Nov 2007
    Wiek
    32
    Posty
    86
    Podziękował/a
    0 razy
    114 podziękowań za 30 postów
    Siła reputacji
    21
    ...a to wszystko sprowadza się do mniejszych procesów technologicznych. Moc, ciepło, rozmiary. Problem to tylko pamięć RAM, obecnie w telefony pakują po 512mb nawet [HTC HD2, Samsung i9000 Galaxy S itp.] ale gorzej z pamięcią grafiki, która nie wyświetli takich tekstur bez odpowiednio dużej pamięci. Procesory....już mają po 1 GHz, niestety jednordzeniowe, praktycznie bez pamięci cache i w ogóle nie przystosowane do takich działań. Według mnie taka standaryzacja zajmie z dobre 2-3 lata...minimum.
    Odpowiedz z cytatem  
     

  6. #6 Odp: "Z ostatniej chwili" : Przyszły iPad potężniejszy od Xboksa ? 
    Start Awatar ChybeQ
    Dołączył
    Mar 2010
    Wiek
    30
    Posty
    39
    Podziękował/a
    0 razy
    21 podziękowań za 4 postów
    Siła reputacji
    15
    Cytat Zamieszczone przez k4cz0r Zobacz posta
    Procesory....już mają po 1 GHz, niestety jednordzeniowe, praktycznie bez pamięci cache
    Dokładnie, natomiast co nam po gigahercach, jeżeli nic one nam nie dają, bo komórka "muli" na własnym oprogramowaniu?? Moja motorola E8 ma procka 532 MHz i to po podkręceniu go. Normalnie, producent ustawił go na 399 MHz, dzięki czemu komórka w samym menu głównym potrafiła "ścinać" animacje Megaherce i gigaherce owszem, są przydatne, a nawet niezbędne do obliczeń rzędu 2 + 2, ale na dłuższą metę, po co mi telefon z prockiem mocniejszym (teoretycznie) od mojego proca w kompie, jeżeli nie radzi sobie biedak z przeglądaniem stron wykorzystujących flash?? Procesor potrzebuje dobrego i stabilnego oprogramowania, które może jego moc wykorzystać, a jak na razie nie widziałem softu od producenta, który nie potrzebowałby poprawek, mających na celu przyspieszenie działania jednej czy dwóch funkcji.
    Powracam!

    Letty, bój się
    Odpowiedz z cytatem  
     

  7. #7 Odp: "Z ostatniej chwili" : Przyszły iPad potężniejszy od Xboksa ? 
    Strażnik Moralności Awatar k4cz0r
    Dołączył
    Nov 2007
    Wiek
    32
    Posty
    86
    Podziękował/a
    0 razy
    114 podziękowań za 30 postów
    Siła reputacji
    21
    To, że rzeczy nie działają płynnie to wina zbyt mała ilosć pamięci RAM. Ja mam HTC Magic, z procesorem tam nie całe 600 Mhz ale aż 288 MB Ram. System zajmuje ponad połowe i dla aplikacji mi zostaje nie całe 100 mb. Mam system Android, dlatego muszę wyłączać programy czy gry bo właśnie wszystko się zawiesza.
    Odpowiedz z cytatem  
     

  8. #8 Odp: "Z ostatniej chwili" : Przyszły iPad potężniejszy od Xboksa ? 
    Start Awatar ChybeQ
    Dołączył
    Mar 2010
    Wiek
    30
    Posty
    39
    Podziękował/a
    0 razy
    21 podziękowań za 4 postów
    Siła reputacji
    15
    ok, zgodzę się z argumentem dot. RAM-u. Jak jest na innych fonach - nie wiem. u mnie da się powiększyć jego ilość, tworząc plik wymiany na karcie pamięci.. i tylko dlatego da się wytrzymać. w innym wypadku lepiej nie podchodzić...
    Powracam!

    Letty, bój się
    Odpowiedz z cytatem  
     

Informacje o wątku
Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Tagi dla tego wątku

Zobacz tagi

Bookmarks
Bookmarks
Uprawnienia umieszczania postów
  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •