Wątek: Optymalizacja Komputera

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1 Optymalizacja Komputera 
    Grafik Awatar Madman
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    149
    Podziękował/a
    28 razy
    126 podziękowań za 22 postów
    Siła reputacji
    18
    Witam ....

    Strasznie mi się muli komp kiedyś czegoś takiego nie miałem żeby mi się np. cieło na yt 1080p. film ;//
    Łącze mam OK 20 MB/s moim zdaniem winna leży po stronie PC macie może jakieś propozycję co sprawdzić na co zwrócić uwagę
    z tego co zauważyłem zużywa mi to 100 % procka 2,7 x 2 AMD ramu jakieś ok. 70 %(2 GB)
    Po przeinstalowaniu win jest ok przez jakiś czas potem dalej to samo ....
    Sciągnołem sobie AVG PC TuneUp ale konserwacja tym narzędziem nic nie dała ;//

    Może wiecie Jak temu zaradzić ?

    Upam Same Hity. Filmy godne obejrzenia
    NIE BĄDŹ JELEŃ KLIKNIJ Podziękuj;Reputacje
    Potrzebujesz sygnaturki lub awataru napisz PW
    Odpowiedz z cytatem  
     

  2. #2 Odp: Optymalizacja Komputera 
    Legenda MHTeam

    Awatar L@ma
    Dołączył
    Dec 2010
    Wiek
    29
    Posty
    3,645
    Podziękował/a
    316 razy
    21,533 podziękowań za 1,681 postów
    Siła reputacji
    477
    Przede wszystki dodaj lub usuń programy i wywalasz wszystko co nie potrzebne jakieś pierdoły co się instalują dodatkowo przy instalacji tego co chcemy ja też miałem podobny problem miałem zużycie cały czas na 100% ale po wywaleniu wszystkich pierdół jest dużo lepiej
    Odpowiedz z cytatem  
     

  3. #3 Odp: Optymalizacja Komputera 
    Donator Awatar Aster1965
    Dołączył
    Aug 2013
    Wiek
    58
    Posty
    2,609
    Podziękował/a
    144 razy
    3 podziękowań za 1 Post
    Siła reputacji
    52
    poza tym oczyść folder temp na głównym korzeniu C i podfolder temp w Windows, zbyt zapchane foldery powodują zamulanie i zajmują dodatkowe GB z dysku, sporo tam siedzi syfu który spowalnia pracę systemu i potrafi zamulić neta
    Phanteks Enthoo Evolv , Asus Maximus X CODE , i7 87ooK + chłodzenie wodneBarrowch FBLTPRP, NVidia ASUS GeForce RTX3060 ROG STRIX , Corsair DDR4 Vengeance 32GB 4000 MHz, ASUS ROG Xonar Essence STX II, Edifier S760D , SSD M.2 EVO 500GB x2, HDD Seagate 8TB x 2, Acer Nitro XV282KKV 4K, Zasilanie: Be Quiet 1000W, W10 Home
    Odpowiedz z cytatem  
     

  4. #4 Odp: Optymalizacja Komputera 
    Legenda MHTeam Awatar shaqoore
    Dołączył
    Aug 2008
    Wiek
    39
    Posty
    655
    Podziękował/a
    332 razy
    3,498 podziękowań za 414 postów
    Siła reputacji
    149
    Przede wszystkim usuń AVG
    Niestety problemów, które dają taki efekt może być sporo: od braku miejsca na dysku C, przez syf spowodowany dużą liczbą instalowanych i odinstalowywanych programów aż do usterek czysto sprzętowych jak zbyt wolny/stary dysk, zakurzone chłodzenie podzespołów czy chociażby zużyta pasta termoprzewodząca na procku.
    Ja od wielu lat do uporządkowania systemu używam programu YourUninstaller. Trzeba pamiętać o tym, że przy instalacji czegokolwiek wpisy oprócz tych w katalogu Program Files dodają się też do rejestru. Przy usuwaniu danego programu usuwamy tylko z tego pierwszego a rejestr pozostaje po jakimś czasie bardzo "zapuszczony". Z powyższym programem porządek robimy w obu miejscach.
    Ważną kwestią jest też defragmentacja - zwłaszcza gdy rotacja plików na dysku jest duża (czyt. często wgrywamy i usuwamy pliki).
    Winą obciążania procka może też być jakiś wadliwie działający program. Wciśnij Lewy Ctrl + Lewy Alt + Delete i rozwiń drzewko procesów. Zobaczysz który z aktualnie działających programów pobiera najwięcej zasobów - może to być skanujący w tle antywirus albo nawet system, który pobiera w danej chwili aktualizacje (jeśli masz ustawione to na automat).
    Swoją drogą 2 GB RAMu dzisiaj, kiedy chce się pracować na kilku aplikacjach naraz to troszkę mało.
    Powodzenia!
    Odpowiedz z cytatem  
     

  5. #5 Odp: Optymalizacja Komputera 
    Donator Awatar Aster1965
    Dołączył
    Aug 2013
    Wiek
    58
    Posty
    2,609
    Podziękował/a
    144 razy
    3 podziękowań za 1 Post
    Siła reputacji
    52
    nie wiemy też jaki masz system, jeśli W7 to już wiesz że 2GB ramu to mało, po usunięciu AVG jak polecił @shaqoore zainstaluj EsetSmartSecurity (dostępny na forum)
    tego antyvira używam od lat i nigdy mnie nie zawiódł, poza tym jest wręcz niezauważalny w użytkowaniu
    Phanteks Enthoo Evolv , Asus Maximus X CODE , i7 87ooK + chłodzenie wodneBarrowch FBLTPRP, NVidia ASUS GeForce RTX3060 ROG STRIX , Corsair DDR4 Vengeance 32GB 4000 MHz, ASUS ROG Xonar Essence STX II, Edifier S760D , SSD M.2 EVO 500GB x2, HDD Seagate 8TB x 2, Acer Nitro XV282KKV 4K, Zasilanie: Be Quiet 1000W, W10 Home
    Odpowiedz z cytatem  
     

  6. #6 Odp: Optymalizacja Komputera 
    Legenda MHTeam Awatar shaqoore
    Dołączył
    Aug 2008
    Wiek
    39
    Posty
    655
    Podziękował/a
    332 razy
    3,498 podziękowań za 414 postów
    Siła reputacji
    149
    Popieram - Eset Smart Security wg mnie najlepszy antywirus. Nie zamula jak Kaspersky i inne cuda. Baza zagrożeń praktycznie codziennie jest aktualizowana. Na rosyjskich forach są do niego triale na kwartał i dłużej
    Odpowiedz z cytatem  
     

  7. #7 Odp: Optymalizacja Komputera 
    Grafik Awatar Madman
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    149
    Podziękował/a
    28 razy
    126 podziękowań za 22 postów
    Siła reputacji
    18
    Mam win 7 x64 mam avasta po postawieniu na nowo win chciałem go wypróbować ale zainstaluje EsetSmartSecurity bo też mi się bardziej podoba
    Pasta termo przewodząca jest ok jak i wiatraczki wyczyszczone itd. powywalałem smieci zbędne programy gry itp. użyłem do tego Revo Uinstaller Pro podobny do YourUninstaller
    Avg też wywaliłem szajs xd bardziej przymula niż poprawia pracę. W podfolderze temp mam tylko tego avasta. Jak by ktoś miał większe kości ram 2 GB na jednej kości z chęcią przyjmę

    Upam Same Hity. Filmy godne obejrzenia
    NIE BĄDŹ JELEŃ KLIKNIJ Podziękuj;Reputacje
    Potrzebujesz sygnaturki lub awataru napisz PW
    Odpowiedz z cytatem  
     

  8. #8 Odp: Optymalizacja Komputera 
    Donator Awatar Aster1965
    Dołączył
    Aug 2013
    Wiek
    58
    Posty
    2,609
    Podziękował/a
    144 razy
    3 podziękowań za 1 Post
    Siła reputacji
    52
    nie kombinuj z dokładaniem kości, najlepiej jedną nową i w dodatku odpowiednią do Twojej płyty, w opisie płyty znajdziesz info na temat pasujących kości
    Phanteks Enthoo Evolv , Asus Maximus X CODE , i7 87ooK + chłodzenie wodneBarrowch FBLTPRP, NVidia ASUS GeForce RTX3060 ROG STRIX , Corsair DDR4 Vengeance 32GB 4000 MHz, ASUS ROG Xonar Essence STX II, Edifier S760D , SSD M.2 EVO 500GB x2, HDD Seagate 8TB x 2, Acer Nitro XV282KKV 4K, Zasilanie: Be Quiet 1000W, W10 Home
    Odpowiedz z cytatem  
     

  9. #9 Odp: Optymalizacja Komputera 
    Legenda MHTeam Awatar fido2
    Dołączył
    Mar 2008
    Wiek
    58
    Posty
    462
    Podziękował/a
    1,321 razy
    72 podziękowań za 18 postów
    Siła reputacji
    51
    a tak w ogóle to procek masz pod 64 czy 32 windę problemem na pewno będzie za mała pamięć ram pod 64, sprawdź czy na pewno procek masz pod 64kę
    Podobał ci się mój post, trzaśnij Karma lewy górny róg , nie krępuj się
    Odpowiedz z cytatem  
     

  10. #10 Odp: Optymalizacja Komputera 
    ROOT
    Awatar mccn
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    571
    Podziękował/a
    1,089 razy
    355 podziękowań za 27 postów
    Siła reputacji
    76
    Procek na pewno obsługuje architekturę 64 bit

    A mnie interesuje czy twoja płyta główna bądź karta graficzna nie ma spuchniętych kondensatorów..

    Screen wadliwego kondensatora:

    Załączone Obrazki


    Nikt nie może być poddany arbitralnemu ingerowaniu w jego życie prywatne, rodzinne, dom czy korespondencję ani też atakom na jego honor i reputację. Każdy ma prawo do ochrony prawnej przeciwko takiej ingerencji lub zamachom.
    Odpowiedz z cytatem  
     

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Informacje o wątku
Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Tagi dla tego wątku

Zobacz tagi

Bookmarks
Bookmarks
Uprawnienia umieszczania postów
  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •