Wątek: Komputer Stacjonarny

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 14 z 14
  1. #11 Odp: Komputer Stacjonarny 
    Only The Good Die Young

    Awatar Firewolf
    Dołączył
    Dec 2008
    Wiek
    45
    Posty
    902
    Podziękował/a
    269 razy
    188 podziękowań za 30 postów
    Siła reputacji
    65
    Ja tylko jedno.32 GB to faktycznie do obróbki grafiki,tworzenie animacji czy jak w moim przypadku do montazu filmików i renderngu.Bo do takich zwykłych prac jak,net,poczta itd.to nawet nie poczujesz ze masz 32GB.Ale stare przysłowie mówi im więcej Ramu tym lepiej


    Żyj tak żeby inni nie płakali przez Ciebie
    Odpowiedz z cytatem  
     

  2. #12 Odp: Komputer Stacjonarny 
    Music Is The Answer ...
    Awatar stanley1979
    Dołączył
    May 2010
    Wiek
    44
    Posty
    1,925
    Podziękował/a
    449 razy
    2,521 podziękowań za 647 postów
    Siła reputacji
    159
    jeśli bym miał coś zmieniać to na taki...

    Kod:
    http://allegro.pl/core-i5-4x3-5ghz-8gb-hd7770-1gb-750gb-zalman-z11-i2775447393.html
    i zgadzam sie z chłopakami ... SSD 120 GB na dokładke

    .... BROTHERS IN TRANCE ...
    Odpowiedz z cytatem  
     

  3. #13 Odp: Komputer Stacjonarny 
    Donator
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    79
    Podziękował/a
    1,096 razy
    0 podziękowań za 0 postów
    Siła reputacji
    21
    BTW. Komp z SSD jako systemowym dostaje takiego kopa i wigoru, że to zupełnie inna bajka... Wszystko działa od kliku, przypomina działanie pilota TV - klikam i mam hehe... Gdy czytam na różnych forach gadanie speców teoretyków od wszystkiego krytykujących takie rozwiązanie, to od razu widać że w rękach nie mieli dysku SSD tylko o tym gdzieś czytali i po cichu marzą licząc zaskórniaki.
    Fakt, że trzeba trochę popracować nad systemem, przełożyć wszystkie prace systemowe z C: na D: jak chociażby wszystkie TEMP-y z zainstalowanych programów, ale od tego jest własna głowa i darmowe aplikacje optymalizujące system pod SSD. A po ok. tygodniu dopieszczania i zrobieniu finałowego obrazu kopii systemu można się cieszyć nie tylko uruchomieniem pełnej windy 64-bitowej w 10 sek. ale ogólnie bardzo szybkim, sprawnym systemem chodzącym za kliknięciem na co dzień. A do tego cichutka i zimna obudowa dająca komfort słuchania muzy czy oglądania filmów - bezcenne. Ale jaka by nie była, świecąca czy wiążąca jeszcze krawaty - musi mieć maksymalnie duży (= cichy) wiatrak z przodu i sensownie ukierunkowany przepływ powietrza wewnątrz. Czasem trzeba zasłonić fabryczne otwory od góry, z boku aby go odpowiednio wymusić, bo fabryka robi tego dużo i wszędzie ale niepotrzebnie. Tak robiłem ze swoją - umieściłem czujniki temperatury w obudowie i testowałem temperaturę podzespołów. Tylko dzięki optymalizacji obniżyłem temperaturę latem o 4 st. Jest dużo rzeczy możliwych do zrobienia bez dodatkowych kosztów...

    BTW. Kopię systemu robię co miesiąc, a gdy coś zwalę przez gierki czy kombinacje odtwarzam kopię z obrazu i tylko uzupełniam updaty. Resztę danych zmiennych użytkownika łącznie z kontami, ulubionymi, historiami z przeglądarki czy archiwami rozmów można przestawić trwale na D: i to zostaje na zawsze. A kopia pełnego win7 64 z aplikacjami robi się czy odtwarza na SSD w 5-6 minut. Dłużej zaparzam dobrą kawę

    W ogóle nie ma o czym mówić...
    Ostatnio edytowane przez Vipcioo ; 09-11-12 o 03:18
    Odpowiedz z cytatem  
     

  4. #14 Odp: Komputer Stacjonarny 
    Only The Good Die Young

    Awatar Firewolf
    Dołączył
    Dec 2008
    Wiek
    45
    Posty
    902
    Podziękował/a
    269 razy
    188 podziękowań za 30 postów
    Siła reputacji
    65
    Alelluja


    Żyj tak żeby inni nie płakali przez Ciebie
    Odpowiedz z cytatem  
     

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Informacje o wątku
Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Tagi dla tego wątku

Zobacz tagi

Bookmarks
Bookmarks
Uprawnienia umieszczania postów
  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •