Jak używać Windows 7 przez rok za darmo?

Czy można używać Windows 7 przez rok za darmo? Jak najbardziej! I co najlepsze, w pełni legalnie! W 2001 roku, wraz z wprowadzeniem na rynek Office XP, debiutował mechanizm aktywacji produktów Microsoftu. W systemie Windows Vista zasady aktywacji zostały zaostrzone, w porównaniu do Windows XP oraz Office XP. Użytkownik miał 30 dni na przeprowadzenie procesu aktywacji, podobnie jak w Windows 7. Istnieje jednak polecenie konsolowe, stworzone z myślą o administratorach sieci firmowych, które resetuje licznik dni.

Autor: Mateusz Miciński

Odpowiedniej komendy możemy użyć trzy krotnie, tym samym odraczając aktywację o 120 dni. Co najlepsze, drobna zmiana w systemowym rejestrze może pozwolić nawet na 11-krotne użycie konsolowej komendy, co daje rok bez aktywacji. Oczywiście resetowanie licznika dni nie narusza umowy licencyjnej EULA.Zobaczmy jak używać Windows 7 przez 120 dni bez aktywacji. W menu Start przechodzimy kolejno do Wszystkie programy, Akcesoria i uruchamiamy Wiersz polecenia z uprawnieniami administratora. W konsoli wpisujemy polecenie slmgr -rearm i naciskamy klawisz Enter. Teraz wystarczy ponownie uruchomić komputer. Licznik dni został zresetowany.


Chcemy testować Windows 7 przez rok? Wprowadźmy małą zmianę w rejestrze Windows! W menu Start w pole wyszukiwania wpisujemy regedit i naciskamy Enter. W Edytorze rejestru przechodzimy kolejno przez klucze HKEY_LOCAL_MACHINE, SOFTWARE, Microsoft, Windows NT, CurrentVersion i SoftwareProtectionPlatform. W następnym kroku klikamy prawym przyciskiem myszy wartość SkipRearm i z podręcznego menu wybieramy Modyfikuj. W oknie edycji wartości zamiast zera wprowadzamy jedynkę (1) i zatwierdzamy zmiany. Na koniec zamykamy systemowy rejestr, uruchamiamy Wiersz polecenia na prawach administratora i wpisujemy polecenie slmgr -rearm, po czym uruchamiamy ponownie komputer.


Może się jednak zdarzyć, że zmiana w rejestrze nie pozwoli na jedenastokrotne resetowanie licznika. Warto wtedy w konsoli użyć polecenia rundll32 slc.dll,SLReArmWindows. Choć i to nie jest gwarancją na powodzenie. Pomimo, iż użycie funkcji SkipRearm nie narusza licencji, Microsoft - walczący z piractwem - popełnił w tym przypadku błąd, dając użytkownikom możliwość przedłużania okresu karencji, a nawet szczegółowo opisując polecenie SkipRearm.