Wątek: Gry na windows 8 , amd 7650m 1gb 128 bit

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1 Gry na windows 8 , amd 7650m 1gb 128 bit 
    Start Awatar wariat2008
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    343
    Podziękował/a
    143 razy
    218 podziękowań za 49 postów
    Siła reputacji
    22
    Mam problemy z uruchomieniem wielu gier na windows 8 .
    Ma ktoś pomysły co zainstalować żeby wszystkie hulały?
    2 problem to blokada overlockingu kart graficznej amd 7650m w laptopie sony.
    Czy jest jakiś sposób na ominięcie tej blokady ? próbowałem wieloma programami np evga .
    Dzięki za wszelkie podpowiedzi.
    Odpowiedz z cytatem  
     

  2. #2 Odp: Gry na windows 8 , amd 7650m 1gb 128 bit 
    Pierwszak
    Dołączył
    Aug 2013
    Wiek
    30
    Posty
    2
    Podziękował/a
    0 razy
    0 podziękowań za 0 postów
    Siła reputacji
    11
    Problemem może być sam Windows 8, którego wiele gier nie obsługuje. Możesz spróbować we właściwościach zmienić aby uruchamiał w trybie zgodności z np. Xp lub 7.
    Sam tak próbowałem ale Sniper Elite V2 nie działał pod 8. Wtedy też wyciągnąłem klucze do 8 i próbowałem zmienić 8 na 7 poprzez support M$ który może wymienić klucz 8 na 7.
    Trzeba tylko spełnić odpowiednie kryteria czyli mieć odpowiednią wersje 8. U mnie się na próbach skończyło, dlatego też zainstalowałem piracką 7 bo już jej nie można kupić.
    Pozdrawiam.
    Odpowiedz z cytatem  
     

  3. #3 Odp: Gry na windows 8 , amd 7650m 1gb 128 bit 
    Start Awatar wariat2008
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    343
    Podziękował/a
    143 razy
    218 podziękowań za 49 postów
    Siła reputacji
    22
    Cytat Zamieszczone przez Stil Zobacz posta
    Problemem może być sam Windows 8, którego wiele gier nie obsługuje. Możesz spróbować we właściwościach zmienić aby uruchamiał w trybie zgodności z np. Xp lub 7.
    Sam tak próbowałem ale Sniper Elite V2 nie działał pod 8. Wtedy też wyciągnąłem klucze do 8 i próbowałem zmienić 8 na 7 poprzez support M$ który może wymienić klucz 8 na 7.
    Trzeba tylko spełnić odpowiednie kryteria czyli mieć odpowiednią wersje 8. U mnie się na próbach skończyło, dlatego też zainstalowałem piracką 7 bo już jej nie można kupić.
    Pozdrawiam.
    Właśnie mam zamiar przestawić sie siódemkę , tylko co z tą blokada podkręcenia karty? nigdy w żadnym laptopie mi się to nie zdarzyło
    no chyba że jak zainsstaluje 7 to i blokada zejdzie
    Odpowiedz z cytatem  
     

  4. #4 Odp: Gry na windows 8 , amd 7650m 1gb 128 bit 
    Pierwszak
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    4
    Podziękował/a
    5 razy
    1 podziękowanie za 1 Post
    Siła reputacji
    12
    Cytat Zamieszczone przez wariat2008 Zobacz posta
    2 problem to blokada overlockingu kart graficznej amd 7650m w laptopie sony.
    Czy jest jakiś sposób na ominięcie tej blokady ? próbowałem wieloma programami np evga
    Sam mam 4 laptopy z kartami zarówno od ATI jak i nVidia i jakoś nie przypominam sobie, by którąkolwiek z nich szło podkręcić. Ta możliwość jest raczej blokowana już na etapie produkcji procesora graficznego. Laptop to nie stacjonarka, tu wszystko musi być dostosowane do temperatury w środku, której nadmiaru nie ma jak odprowadzić i... nie te zasilacze. Dla laptopów mocny zasilacz to 150W, w stacjonarnych zasilacze tej mocy były w czasach Pentium 75 albo DX4 czyli na początku lat 90.
    Krótko mówiąc, jeżeli myślisz o podkręceniu karty to zapomnij o laptopie. Procesora w laptopie też nie podkręcisz. Nie tędy droga...
    Odpowiedz z cytatem  
     

  5. #5 Odp: Gry na windows 8 , amd 7650m 1gb 128 bit 
    Start Awatar wariat2008
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    343
    Podziękował/a
    143 razy
    218 podziękowań za 49 postów
    Siła reputacji
    22
    Cytat Zamieszczone przez tester007 Zobacz posta
    Sam mam 4 laptopy z kartami zarówno od ATI jak i nVidia i jakoś nie przypominam sobie, by którąkolwiek z nich szło podkręcić. Ta możliwość jest raczej blokowana już na etapie produkcji procesora graficznego. Laptop to nie stacjonarka, tu wszystko musi być dostosowane do temperatury w środku, której nadmiaru nie ma jak odprowadzić i... nie te zasilacze. Dla laptopów mocny zasilacz to 150W, w stacjonarnych zasilacze tej mocy były w czasach Pentium 75 albo DX4 czyli na początku lat 90.
    Krótko mówiąc, jeżeli myślisz o podkręceniu karty to zapomnij o laptopie. Procesora w laptopie też nie podkręcisz. Nie tędy droga...
    niestety mylisz się , spokojnie podkręcałem gf gt520m na laptopie packard bell (acer) poprzez evga precision , a temperatury były przyzwoite.
    Wychodzi na to że sony jest takim wynalazkiem gdzie wszystko jest zamknięte zapewne w celu zabezpieczenia przed przegrzaniem , no cóż pokombinuję troche a jak się nie uda to tak ta karta jest w miarę wydajna , trzeba przyznać że jest też chłodna , w just cause 2 : 57 - 61 c
    Ostatnio edytowane przez wariat2008 ; 21-09-13 o 20:56
    Odpowiedz z cytatem  
     

Informacje o wątku
Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Tagi dla tego wątku

Zobacz tagi

Bookmarks
Bookmarks
Uprawnienia umieszczania postów
  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •