Wątek: XVIII Przystanek Woodstock - najważniejsze informacje

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 30
  1. #11 Odp: Najważniejsze informacje na temat XVIII Przystanku Woodstock 

    The Witcher

    Awatar HouseMD
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    36
    Posty
    425
    Podziękował/a
    187 razy
    2,144 podziękowań za 161 postów
    Siła reputacji
    123
    Czas na kolejne kapele 18. Przystanku Woodstock!

    Dubioza Kolektiv (Bośnia. Hercegowina)

    Grupa powstała w 2003 roku , ich debiutancki album wydany rok później, we współpracy z legendarnym śpiewakiem reggae Benjaminem Zaphanajah i przy wsparciu muzyków z formacji Fun-Da-mental , zapowiadał nową jakość na rynku muzycznym. Kolejne albumy Dubiozy ugruntowały tylko pozycję tej bośniackiej formacji. W 2011 ukazała się szósta płyta tego kolektywu, mającego już status kultowego zespołu na Bałkanach i w części Europy. Najwyższy czas, by Polska poznała jeszcze bardziej ten muzyczny fenomen jakim jest Dubioza Kolektiv. Ich muzyka to nadzwyczajna fuzja stylów: reggae, ska, funk czy punk, z dubstepowymi wstawkami w otoczeniu nowoczesnej elektroniki. Ich żywiołowe koncerty zostają na długo w pamięci, genialne rytmy, charyzmatyczni wokaliści oraz szaleńczy sceniczny show nie pozwala oderwać uwagi od zespołu.






    Gooral (Polska)

    Gooral to producent, generator dźwięków i prekursor łączenia electro-house, dubstep i dnb z góralszczyzną. Wielkim wpływem na twórczość Goorala było miejsce, z którego pochodzi – Bielsko-Biała. To miasto otoczone górami, dla jednych furtka na góry, dla drugich furtka na zgiełk. Gooral ma bliżej do miasta, ale w górach spędził pół życia, trenując i ucząc ludzi jazdy na nartach.



    W połowie lat 90 zakochał się szeroko rozumianej w tamtych czasach muzyce technicznej i elektronicznej. Z Maćkiem Szymonowiczem założył i tworzył projekt Psio Crew wydając album „Szumi Jawor Soundsystem” i grając setki koncertów. W 2008 roku opuścił Psio Crew rozpoczynając wędrówkę muzyczną…



    Owocem wędrowki Mateusza Goorala Górnego stał sie projekt GOORAL, w którym dźwięki odtwarza i tworzy wielu artystów – piona Wam. W skład stałej koncertowej ekipy GOORAL Live wchodzą Tomasz Jabko Łapką (skrzypce), Stanisław Karpiel-Bułecka (wokal) i Michał Kopa Kopaniszyn (vizual art). Mieszanka ta daje wybuchowe połączenie ludzi z różnych kultur i różnych miejsc, co w szczególności można zauważyć na koncertach, począwszy od występów w małych wioskach takich jak Gostynin a kończąc na festiwalach takich jak Sziget.



    Artyści z dumą ogłaszają, że w połowie kwietnia nakładem wytwórni SP Records ukaże się pierwsza „solowa” płyta Goorala pt. „Ethno Electro”.





    Źródło: owsiaknet.pl
     

  2. #12 Odp: Najważniejsze informacje na temat XVIII Przystanku Woodstock 

    The Witcher

    Awatar HouseMD
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    36
    Posty
    425
    Podziękował/a
    187 razy
    2,144 podziękowań za 161 postów
    Siła reputacji
    123
    THePETEBOX kolejnym artystą który wystąpi na 18. Przystanku Woodstock. Obejrzyjcie video prezentujące próbkę jego twórczości.



    Zespół The Darkness kolejnym zespołem który wystąpi na 18. Przystanku Woodstock.

     

  3. #13 Odp: Najważniejsze informacje na temat XVIII Przystanku Woodstock 

    The Witcher

    Awatar HouseMD
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    36
    Posty
    425
    Podziękował/a
    187 razy
    2,144 podziękowań za 161 postów
    Siła reputacji
    123
    Zespół Ministry, który wystąpi pierwszego dnia (2 sierpnia) 18. Przystanku Woodstock, udostępnił do odsłuchania cały premierowy album "“Relapse”. Klikajcie i słuchajcie... JEST MOC!
    Kod:
    http://exclaim.ca/MusicVideo/ClickHear/ministry-relapse_album_stream
    Źródło: facebook.com/PrzystanekWoodstock
     

  4. #14 Odp: Najważniejsze informacje na temat XVIII Przystanku Woodstock 

    The Witcher

    Awatar HouseMD
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    36
    Posty
    425
    Podziękował/a
    187 razy
    2,144 podziękowań za 161 postów
    Siła reputacji
    123
    I znamy kolejną kapelę która zagra na tegorocznym Przystanku Woodstock. Tym razem będzie to zespół Vavamuffin.
    Zagrają pierwszego dnia na rozpoczęciu festiwalu.

    Vavamuffin powstało w lutym 2003-go roku w Warszawie. Dokładnie rzecz biorąc na warszawskich Siekierkach, łącząc w sobie zieleń otaczającą niedalekie jeziorko czerniakowskie i dym z kominów E.C. Siekierki. Vavamuffin to połączenie dwu słów: jamajskiego "raggamuffin" oznaczającego styl śpiewania, nawijania i "Vava" czyli po prostu Warszawa. W skład zespołu weszli zarówno debiutanci jak i utytułowani już zawodnicy polskiej sceny reggae. Obecny skład przedstawia się następująco (w nawiasach formacje w których występuje tudzież występował dany delikwent):



    Gorg (Transmisja) - odpowiedzialny za niskie dźwięki mikrofonowe[voc]
    Reggaenerator (O.K. System, Zjednoczenie sound system) - odpowiedzialny za piękne dźwięki mikrofonowe[voc]
    Pablopavo (Magara, Sedativa, Zjednoczenie sound system, Ba-Lan sound system) - zajmuje się wydawaniem awanturnych dżwięków mikrofonowych [voc]
    Rafi Kazan (stvorki, el dupa, poker face) - gitary jak ta lala. [git]
    Mothashipp (James Ashen i tysiąc projektów różnych) - Klawisze, Melodiki, produkcja -Leonardo z Tarchomina [piano,clav]
    Emilli Jones (James Ashen) - niskie częstotliwości, fundamenta pulsu [bas]
    Jahcob Junior (Magara, James Ashen) - stukoty, rytmizacje , produkcja (drums, perc.)
    Dubbist - drapanie, odgłosy (scratch, sampler)
    Barton - pan od dźwięku, żeby słychać było ładnie (dub master)



    Źródło: owsiaknet.pl
     

  5. #15 Odp: Najważniejsze informacje na temat XVIII Przystanku Woodstock 

    The Witcher

    Awatar HouseMD
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    36
    Posty
    425
    Podziękował/a
    187 razy
    2,144 podziękowań za 161 postów
    Siła reputacji
    123
    Kolejną kapelą która zagra na tegorocznym Przystanku Woodstock będzie Happysad.

    Zespół został założony w 2001 roku w Skarżysku-Kamiennej przez muzyków, którzy już wcześniej grali razem. Od 1995 roku pod nazwą HCKF (Hard Core'owe Kółko Filozoficzne), a od roku 1997 zespół został przemianowany na Happy Sad Generation. Nazwa happysad uformowała się dopiero w 2002 roku, kiedy to wybrane zostało także logo grupy i nagrane zostało pierwsze demo z materiałem, który później znalazł się na płycie Wszystko jedno. Swoją muzykę zespół określa jako regresywny rock.


     

  6. #16 Odp: Najważniejsze informacje na temat XVIII Przystanku Woodstock 

    The Witcher

    Awatar HouseMD
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    36
    Posty
    425
    Podziękował/a
    187 razy
    2,144 podziękowań za 161 postów
    Siła reputacji
    123
    Znamy już pierwszego gościa Akademii Sztuk Przepięknych będzie to Janina Paradowska.

    Z listu Janiny Paradowskiej do Fundacji WOŚP:

    Zawsze mam kłopot z napisaniem jakiegoś cv, czy notki biograficznej i zwykle pozostawiam to organizatorom, bo w tej materii nie jestem wymagająca i nie zgłaszam pretensji. Ja mogę napisać, że jestem z urodzenia i sentymentu krakowianką, wychowaną na Piwnicy pod Baranami, studiowałam na UJ polonistykę. Pracę magisterską pisałam o inscenizacjach dramatów Stanisława Wyspiańskiego w teatrach krakowskich. Chciałam być aktorką (o tym jest między innymi taka książka-wywiad ze mną, wydana w ubiegłym roku przez wydawnictwo Czerwone i Czarne). Przyjechałam jednak na podyplomowe studia dziennikarskie do Warszawy, bo innych studiów dziennikarskich wtedy nie było, i tu zaczęłam pracę, najpierw w Kurierze Polskim, okresowo w Przyjaciółce, potem znów w Kurierze, w Życiu Warszawy a od 1991 w Polityce. Od 1989 zajmuję się polityką, jestem obecnie komentarem politycznym Polityki, od 9 lat prowadzę Poranki w radiu TOK FM, od kilku lat mam programy w Superstacji (rozmowy od pon. do czwartku, w niedzielę Puszka Paradowskiej, komentatorski program z udzaiłem dziennikarzy). Najlepiej czuję się jednak jako dziennikarz piszacy, bo tak zaczynałam w 1967 zajmując się sprawami różnymi - ochrona zabytków, turytyka, nauka i szkolnictwo wyższe. Mam wielką liczbę nagród dziennikarskich od prawa do lewa - od nagrody im. Adolfa Bocheńskiego do im. Andrzeja Urbańczyka. Dostałam też nagrodę Fundacji Pruszyńskich, w 2002 zostałam Dziennikarzem Roku, w 2011 dostałam nagrodę Kisiela, ktorą bardzo wysoko cenię. Można więc powiedzieć, że w zawodzie zdobyłam wszystko, co było do zdobycia. Przez lata wygrywałam rankingi na najpopularniego dziennikarza Polityki (teraz ich nie już nie robią). Prowadzę blog w Polityce cieszący się sporym wzięciem. Moje zainteresowania to oczywiście teatr, ale raczej tradycyjny, literatura - nałóg kupowania książek przewyższa mój nałóg kupowania ciuchów, torebek i butów, kiedyś podróżowanie i zwiedzanie, teraz trochę mniej, bo po śmierci męża jakoś straciłam zapał i wolę urlopowo chować w swoim drugim mieszkaniu na krakowskim Kazimierzu i czasem organizować wypady w góry, bo wychowywałam się w Krakowie w czasie studiow w kręgu taterników. Kocham operę i muzykę klasyczną.

    Źródło: wosp.org.pl
     

  7. #17 Odp: Najważniejsze informacje na temat XVIII Przystanku Woodstock 

    The Witcher

    Awatar HouseMD
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    36
    Posty
    425
    Podziękował/a
    187 razy
    2,144 podziękowań za 161 postów
    Siła reputacji
    123
    Tak prawdopodobnie w tym roku będzie wyglądała duża scena:

     

  8. #18 Odp: Najważniejsze informacje na temat XVIII Przystanku Woodstock 

    The Witcher

    Awatar HouseMD
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    36
    Posty
    425
    Podziękował/a
    187 razy
    2,144 podziękowań za 161 postów
    Siła reputacji
    123
    Znamy już kolejnego artystę, który wystąpi na dużej scenie XVIII Przystanku Woodstock. To prawdziwe szczęście dla fanów muzyki reggae. Szanowni Państwo - Damian Marley!

     

  9. #19 Odp: Najważniejsze informacje na temat XVIII Przystanku Woodstock 

    The Witcher

    Awatar HouseMD
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    36
    Posty
    425
    Podziękował/a
    187 razy
    2,144 podziękowań za 161 postów
    Siła reputacji
    123
    A tak będzie wyglądał pierwszy dzień festiwalu 2 sierpień (czwartek):
    1. Vavamuffin
    2. THePETEBOX
    3. Carrantuohill
    4. Happysad
    5. Hardcore Superstar
    6. Ministry
    7. Damian Marley
    8. Anti-Flag
    9. The Qemists
     

  10. #20 Odp: Najważniejsze informacje na temat XVIII Przystanku Woodstock 

    The Witcher

    Awatar HouseMD
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    36
    Posty
    425
    Podziękował/a
    187 razy
    2,144 podziękowań za 161 postów
    Siła reputacji
    123
    Kolejną gwiazdą 18. Przystanku Woodstock będzie zespół The Analogs.

    The Analogs- Pochodzą ze Szczecina, powstali w 1995 roku i są legendą, która wyrosła ponad scenę streetpunk/oi! z której się wywodzą. W dniu dzisiejszym to jeden z filarów polskiej sceny niezależnej, mający na swoim koncie 12 albumów, setki koncertów, występy u boku takich gwiazd jak BUSINESS, ANGELIC UPSTARTS, DEZERTER, DEMENTED ARE GO, CHELSEA, PETER & THE TEST TUBE BABIES, DISCHARGE czy FARBEN LEHRE. Charakterystyczna muzyka i teksty, które opowiadają o otaczającym nas świecie, pełne społecznego przekazu, pozbawione upiększeń i ozdobników, stały się hymnami pokoleń, które starają się odnaleźć swoja drogę i określić swoje miejsce. Miasto, jego sekrety i wstydliwe tajemnice, to również stały wątek twórczości THE ANALOGS. Szczerość i energia ich koncertów to składowa ich popularności, za którą są kochani i nienawidzeni. W ich muzyce można znaleźć echa bardzo wielu wykonawców takich jak COCK SPARRER, RANCID, JOHNNY CASH, THE CLASH, SOCIAL DISTORTION.


    _______________________________________________________________________________


    Drugim gościem na ASP będzie Generał Waldemar Henryk Skrzypczak.

    Waldemar Henryk Skrzypczak (ur. 19 stycznia 1956 w Szczecinie) – generał broni rez. Sił Zbrojnych RP. Oficer dyplomowany wojsk pancernych. W 1976 rozpoczął służbę wojskową jako podchorąży w Siłach Zbrojnych PRL. Dowodził 32 Pułkiem Zmechanizowanym, 16 Dywizją Zmechanizowaną, 11 Dywizją Kawalerii Pancernej oraz Wielonarodową Dywizją Centrum-Południe. W latach 2006-2009 był dowódcą Wojsk Lądowych. W sierpniu 2009 podał się do dymisji w proteście przeciwko sposobowi zarządzania siłami zbrojnymi przez polskie Ministerstwo Obrony Narodowej. Od 8 września 2011 pełni funkcję doradcy ministra obrony narodowej Tomasza Siemioniaka.


    Źródło: wosp.org.pl
     

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Informacje o wątku
Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Tagi dla tego wątku

Zobacz tagi

Bookmarks
Bookmarks
Uprawnienia umieszczania postów
  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •