Nico Rosberg po dzisiejszym wyścigu w Abu Zabi był zadowolony - wprawdzie nie udało mu się wyprzedzić Felipe Massy, ale pokazał dobrą szybkość po raz kolejny pokonując swojego partnera w zespole. Mniej szczęścia miał Schumacher - Niemiec od wczoraj narzekał na balans swojego bolidu, w tej sytuacji z pewnością nie pomogły drobne elementy aerodynamiczne które odpadły z bolidu Mercedesa w trakcie wyścigu, a także przebite koło pod sam koniec zmagań.

Nico Rosberg
„To był dla mnie ciekawy wyścig. Start nie poszedł mi za dobrze, próbowałem wyprzedzić Felipe, ale nagle okazało się, że nie ma dla mnie miejsca. Michael był w stanie mnie wyprzedzić, mieliśmy fajną walkę, w końcu odzyskałem pozycję. Od tego czasu byłem w stanie dobrze wykorzystywać opony. Zostałem na torze trochę dłużej po pierwszym postoju, lepiej było pozostać dłużej na miękkich oponach, które cały czas miały przyczepność. Na twardszych oponach miałem trochę podsterowności, co spowodowało że nie mogłem pod koniec wyprzedzić Felipe. Dziękuję inżynierom którzy wykonali fantastyczną robotę, przez cały weekend byłem zadowolony z pracy bolidu. Chłopaki na pit stopie znów byli wspaniali, to dlatego udało się osiągnąć dobry wynik. Dzięki temu z niecierpliwością oczekuję na Brazylię, miejmy nadzieję iż będziemy w stanie wywalczyć tam dobry rezultat”.

Michael Schumacher
„Dobry wyścig, dobre punkty, tak można to określić. Mając na uwadze fakt, że wczoraj nie udało nam się znaleźć idealnego balansu, dziś wyciągnęliśmy co się dało z bolidu. Znów z mojego bolidu odleciały małe elementy, które miały wpływ na balans, pod koniec miałem małe przebicie opony, przez które musiałem zaparkować bolid w 2 zakręcie. Opony dość szybko się zużyły na 1 przejeździe, ale to z powodu naszej strategii wczoraj, gdzie chcieliśmy pod koniec zachować nowe opony na dzisiejszy wyścig. Przez to dziś startowałem na bardziej zużytych oponach, nowe zostawiając na później. Teraz trzeba przeanalizować dane, dobrze przygotować się na ostatni wyścig, który chcemy zakończyć tak dobrze jak się tylko da”.