Wątek: Praktyczne rady cz II.

Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1 Praktyczne rady cz II. 
    Pozytywnie zakręcona

    Awatar Limonka
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    249
    Podziękował/a
    664 razy
    118 podziękowań za 40 postów
    Siła reputacji
    57
    1. Sztućce jak nowe .


    Sztućce ze stali nierdzewnej znów będą lśniły jak nowe,jeśli włożysz je na 15 minut do wody po ugotowanych ziemniakach.

    2. Odzież skórzana jak nowa


    Płaszcz lub kurtkę ze skóry warto pewien czas przetrzeć świeżo przekrojoną surową cebulą lub szmatką zwilżoną mlekiem.Po takim zabiegu skóra nabierze pięknego połysku.

    3. Odkamienianie czajnika


    Jeśli chcesz pozbyć się kamiennego osadu z czajnika,kilkakrotnie zagotuj w nim obierki z ziemniaków (za każdym razem nowe)
    Ja jeszcze używam ocet. Zagotowuje pół czajnika wody i wlewam do pełna drugie pół octu. Zostawiam na ok 30 min. Po tym czasie wylewam wodę z octem a czajnik plukam kilkakrotnie wodą w celu pozbycia się zapachu octu.


    4. Domowe sposoby na zwalczanie szkodników kwiatów.


    Możesz sam (a )przygotować preparat,którym zwalczysz szkodniki atakujące kwiaty doniczkowe (m.in.mszyce,mączniaki,miseczniki).Kilka papierosów zagotuj w niewielkiej ilości wody i taką miksturą spryskaj kwiaty.


    5. cdn.....
    Odpowiedz z cytatem  
     

  2. 3 użytkowników podziękowało użytkownikowi Limonka za ten post:

    El-Polako (16-05-12), Mocho (12-05-12), stanley1979 (15-05-12)

  3. #2 Odp: Praktyczne rady cz II. 
    Może pomoże :P
    Dołączył
    Apr 2009
    Wiek
    33
    Posty
    143
    Podziękował/a
    60 razy
    0 podziękowań za 0 postów
    Siła reputacji
    29
    a czy po tej cebuli skóra nie będzie śmierdziała? bo bym spodnie wyczyścił ale trochę się boję

    "Jeżeli wydaje Wam się że jestem tak głupi na jakiego wyglądam, to się mylicie...
    jestem ciut głupszy"
    http://img853.imageshack.us/img853/6...ragocompl1.png
    Odpowiedz z cytatem  
     

  4. #3 Odp: Praktyczne rady cz II. 
    Pozytywnie zakręcona

    Awatar Limonka
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    249
    Podziękował/a
    664 razy
    118 podziękowań za 40 postów
    Siła reputacji
    57
    Cytat Zamieszczone przez Mocho Zobacz posta
    a czy po tej cebuli skóra nie będzie śmierdziała? bo bym spodnie wyczyścił ale trochę się boję
    Nie bój sie ja wypróbowałam z cebulą i mlekiem i wyglada to tak :

    zapach cebuli masz przez chwile, skóra bardziej jest odświeżona - zarówno po cebuli i mleku efekt jest podobny ... nie powiedziałabym , że ma połysk zniewalający . Tylko że ja testowałam to na grubej skórze , przetestuje jeszcze na cieńszej.

    Jeśli natomiast chcesz natłuścić sobie skórę a zarazem ją świetnie zakonserwować - ja tak robię np przed zimą to polecam natarcie jej wazeliną albo kremem nivea - fajnie sie błyszczy i jest taka miękka . Nabieram trochę na wacik i wcieram w skórę, to samo robię z rękawiczkami na zimę. Dzięki temu nie przemakają i są zakonserwowane. Tak że jeśli masz spodnie skórzane to najpierw przeczyść wacikiem z mlekiem a potem natłuść wazeliną kosmetyczną albo kremem nivea.

    Natomiast gdy masz jakieś zadrapania na skórze głównie czarnej to polecam pisak do płyt CD . Zamalowuję i nie widać i co istotne nie zmywa się.
    Odpowiedz z cytatem  
     

Informacje o wątku
Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Tagi dla tego wątku

Zobacz tagi

Bookmarks
Bookmarks
Uprawnienia umieszczania postów
  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •