Wątek: Piotr Żyła

Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1 Piotr Żyła 
    Joker87
    Guest
    Piotr Żyła: trzecie miejsce brałbym w ciemno

    Piotr Żyła po sukcesie w Oslo, dziś w Planicy znów stanął we wspaniałym stylu na podium. Skoczek z Wisły nie krył radości ze swojego wyniku i przyznaje, że nie spodziewał się tak wysokiej lokaty - informuje serwis skijumping.pl



    - Tak szczerze to nie spodziewałem się tego podium, a udało się, mimo że moje skoki nie były tak dobre jak w Oslo. Jak już wcześniej mówiłem, miałem tu problemy z rozbiegiem i ciężko było ryzykować. W pierwszej serii trochę bardziej zaryzykowałem, w drugim skoku bardziej mi podjechało. To trzecie miejsce brałbym w ciemno gdyby ktoś mi przed Planicą je dawał, nawet po tym zwycięstwie w Oslo. Gdyby ktoś mi powiedział, że będę trzeci, to bym odpowiedział, że chyba cie pokręciło! - mówił ze śmiechem po konkursie Piotr Żyła.

    - Co do warunków to nawet nie wiem, bo nie patrzyłem na nie. Łukasz machnął, pojechałem i w sumie tyle, fajnie się leciało. Dojechałem do progu tak trochę asekuracyjnie, nie ryzykowałem w drugim skoku. Jechałem po tym rozbiegu i myślę sobie, oj, przejechałem trochę, ale trochę mnie podsadziło, potem wyprowadziłem ten skok, nabrałem wysokości i została tylko sama przyjemność. Z takich lotów można być zadowolonym no i cel zrealizowany, bo cel był taki, żeby sobie polatać i udało się go zrealizować. Te skoki były bardzo przyjemne i nic, tylko się cieszyć - kontynuuje skoczek z Wisły.

    - Stres zawsze jest i adrenalina. Gdyby tego nie było to po co byłoby skakać. To musi być i każdy się stresuje, ale czasem to pomaga, bo jest większa mobilizacja, wola walki. Ja nigdy liderem drużyny nie byłem i raczej nigdy nie będę. Nie nadaję się do tego. Jestem normalnym skoczkiem, co skacze i się bawi. Wyobrażacie sobie, że na Mistrzostwach Świata lub Olimpiadzie, Polska jest w czołówce, a ja, jako lider ekipy zasiadam na belce jako ostatni? To byłby śmiech na sali, ja sobie tego nie wyobrażam, niech Kamil zostanie liderem, bo on sobie z tym dużo lepiej radzi, co pokazał już w Predazzo. Mam dla niego za to wielki szacunek. Ja po prostu będę skakał sobie swoje - dodaje Żyła.

    - Na pewno cieszę się, że jeszcze sobie polatam, bo jak się tu zasiada na belce i widzi tę wielką przestrzeń przed sobą, myśli się o tych uskokach w torach, to ta adrenalina się podnosi. To właśnie jest w tej Planicy takie wspaniałe, że jest ta niesamowita adrenalina. Z tego lotu tutaj można czerpać ogromną przyjemność. Jutro kolejny konkurs drużynowy, trzeba oddawać dobre skoki i się z nich cieszyć, a potem popatrzy się na wyniki. Na pewno mamy ogromną szansę na podium, mamy wspaniałą drużynę, bardzo wyrównaną, wszyscy skaczą super i będziemy walczyć, a jak będzie to się okaże - zakończył trzeci zawodnik dzisiejszego konkursu.
    Odpowiedz z cytatem  
     

  2. #2 Odp: Piotr Żyła 
    Joker87
    Guest
    Piotr Żyła: trzeba było wysunąć podwozie


    Piotr Żyła, mimo "tylko" czwartego miejsca polskiej ekipy w dzisiejszym konkursie drużynowym, nie traci dobrego nastroju. Skoczek z Wisły zapowiada, że zamierza odpocząć i się zrelaksować, a w niedzielę dobrze bawić na skoczni w finałowym konkursie - informuje serwis "skijumping.pl"




    - Na pewno jest niedosyt, bo trzy punkty na takiej skoczni to niewiele. Boli trochę, ale co zrobić. W pierwszej serii nie do końca zrobiłem swoje. Skok był jak najbardziej w porządku, ale potem na dole za bardzo mnie rozbujało i mimo tego, że była dobra szybkość to trzeba było wysunąć podwozie i lądować. Ważne, że drugi skok był dobry, też nie do końca super, ale taki normalny dobry i przyjemny skok - mówił Piotr Żyła.

    - Do ostatniego skoku liczyłem na podium, a jeszcze gdy Kamil skoczył tak super w finale to byłem wręcz przekonany, że wskoczymy na podium. Ale co zrobić, taki jest ten sport. Wiadomo, że fajnie byłoby mieć kolejne podium, ale mamy chociaż jakieś cele na następny rok. Jakbyśmy wygrali to nie byłoby już do czego dążyć, a tak to trzeba cały czas iść pomału do przodu i myślę, że to zwycięstwo w drużynie kiedyś przyjdzie. Może jak dobrze przetrenujemy całe lato to początek przyszłego sezonu będzie co najmniej tak dobry jak koniec tego, a potem jeszcze lepiej - przekonuje nasz reprezentant.

    - Trzeba się trochę zrelaksować, bo w niedzielę jest taki dzień, w którym nie myśli się już tak o wynikach, chodzi bardziej o przyjemność z latania, frajdę dla publiczności. Nie mam konkretnych celów, tylko chcę się rozgrzać, siąść na belkę i tyle. A czy będzie przyjemnie to okaże się - zapowiada Żyła.

    - Fajna jest ta impreza tu w Planicy, wszyscy zawodnicy się dobrze bawią, integrują, każdy kraj wystawia swoje regionalne specjały - jedzenie i picie. Degustujemy i się dobrze bawimy. Koniec sezonu, słoneczko świeci, na pewno będzie więc fajnie - zakończył trzeci zawodnik wczorajszego konkursu.
    Odpowiedz z cytatem  
     

  3. #3 Odp: Piotr Żyła 
    Joker87
    Guest
    Piotr Żyła: w końcu odpocznę od tego wszystkiego


    Piotr Żyła był zadowolony z niedzielnego występu w finałowym konkursie Pucharu Świata w Planicy, jednak skoczek z Wisły przyznał, że najważniejsze dla niego było zakończenie sezonu dalekim skokiem, z uniesionymi rękami w górę czytamy na skijumping.pl



    - Na pewno jestem zadowolony z dzisiejszego dnia, chociaż nie do końca z pierwszego skoku, bo tam mnie trochę posadziło na tych chopkach, potem mi trochę narty strzeliły i zabrakło prędkości, żeby odlecieć w
    końcówce. I tak dzisiejszy dzień był bardzo fajny, a mój skok w serii próbnej był chyba moim najlepszym na tej skoczni. Drugi skok w konkursie też był super, ale jedną dobrą próbą ciężko walczyć o podium. Dziś było blisko, ale trzeba jednak oddawać dwa bardzo dobre skoki - mówił po zawodach uśmiechnięty Piotr Żyła.

    - Piąte miejsce jest bardzo fajne, ale i tak najważniejsza jest dla mnie nie lokata, ale to, że w moim ostatnim skoku sezonu mogłem unieść ręce, to coś pięknego. To wszystko pokazało, że ciężka praca, jaką wykonałem latem, nie poszła na marne, tylko zaczęła procentować. Od Turnieju Czterech Skoczni było coraz lepiej, aż w końcu w Oslo przyszło zwycięstwo. Nie spodziewałem się takiej dobrej końcówki sezonu, miałem nadzieję najwyżej na miejsca w czołowej dziesiątce, a tu pierwsze, trzecie, piąte - kontynuował wiślanin.

    - Z zimy jestem bardzo zadowolony, może nie z początku, ale nieważne jak się zaczyna, ale jak się kończy. Oby w przyszłym roku zacząć od trochę wyższego poziomu i rozkręcać się z konkursu na konkurs. To z pewnością był ciężki sezon, bardzo długi, ale niemniej przyjemny, a ta końcówka pozwala mi przystąpić do kolejnego z dużymi nadziejami i motywacją do treningów - zapowiadał Żyła.

    - Chciałbym też podziękować wszystkim kibicom, bo naprawdę polscy kibice to jedni z najlepszych na świecie i dziękuję im za to, że nawet po tym trudnym początku oni zostali z nami i nas dopingowali - powiedział piąty skoczek niedzielnego konkursu.

    - Odpoczywałem sobie pół sezonu, a teraz może zacznę w końcu trenować. W końcówce już się za wiele nie trenowało, ale teraz będę mógł sobie znów pochodzić po górach, zagrać w piłkę. To taki inny trening. Podjeść to nie zamierzam, bo ja jadłem normalnie cały czas i z wagą raczej problemów nie miałem. Jak
    już, to trzeba było czasem dojadać, żeby dodać sobie sił niż się odchudzać. W sezonie konkursów jest dużo, a towarzyszy im stres, adrenalina, więc waga raczej spada - wyjaśnił nasz reprezentant.

    - Na pewno żona się ucieszy, że posiedzę trochę w domu. Ostatni miesiąc, od mistrzostw świata był
    niezwykle intensywny. Przez ten czas byłem w domu tylko kilka dni. Dzieci też się na pewno bardzo stęskniły, może Kuba mniej, bo chodzi do szkoły, ale za to córka jak przyjadę to się nie chce ode mnie oderwać, bo ostatnio miała mnie w zasadzie co dziesięć dni na dwa dni, także posiedzę sobie trochę z rodziną w domu i odpocznę od tego wszystkiego - zakończył Piotr Żyła.

    (wd)
    Odpowiedz z cytatem  
     

  4. #4 Odp: Piotr Żyła 
    Donator
    Dołączył
    Dec 2012
    Posty
    230
    Podziękował/a
    127 razy
    0 podziękowań za 0 postów
    Siła reputacji
    16
    świetny gość z niego -życzę mu medalu na olimpiadzie
    Odpowiedz z cytatem  
     

Informacje o wątku
Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Tagi dla tego wątku

Zobacz tagi

Bookmarks
Bookmarks
Uprawnienia umieszczania postów
  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •