Kierowcy zespołu McLaren mogą być dumni ze swoich dzisiejszych osiągów. Lewis Hamilton, pod nieobecność na mecie Sebastiana Vettela wygrał GP Abu Zabi, a Jenson Button po problemach z systemem KERS przekroczył metę na trzeciej pozycji.

Lewis Hamilton
„Ten wynik jest po prostu fantastyczny. Zazwyczaj jestem swoim największym krytykiem- zawsze twardo oceniam swoje błędy- ale dzisiaj czuję się tak jakbym wycisnął wszystko co możliwe. Móc utrzymać takie tempo, pod stałą presją i nie popełniając błędów jest naprawdę satysfakcjonujące.”

„Przez większość wyścigu koncentrowałem się na utrzymaniu przewagi nad Fernando [Alonso]. On jest mocnym kierowcą. Nie zostawi ani centymetra. Na ostatnich okrążeniach zaczynałem myśleć o zwycięstwie, ale nie chciałem tego robić więc powtarzałem sobie: ‘nie jedź tam!”

„Udało się: zaniechałem rozmyślań i nie pozwoliłem sobie myśleć o zwycięstwie do czasu przekroczenia linii mety.”

„Móc stać obok Jensona na podium było wspaniale- wspaniale dla mnie, wspaniale dla niego, wspaniale dla zespołu. To wspaniały zastrzyk motywacji w końcowej części sezonu. Zespół był fantastyczny przez cały weekend- strategia, postoje, wszystko- najwyższa klasa. Cała paczka zgromadziła się dzisiaj a ja chciałbym wszystkim podziękować.”

„To podbudowujące- zespół i mnie. Móc odejść z uśmiechem na ustach jest fantastyczną sprawą: zwycięstwo jest dobre dla duszy.”

Jenson Button
„To był trudny wyścig dla mnie, gdyż miałem problemy z systemem KERS, co rzadko nam się przytrafia. Po około 15 okrążeniach przestał działać- a to nie tylko wpływa na moc przy wyjściu z zakrętów, ale także na hamowanie silnikiem.”

„Szczęśliwie, mój inżynier powiedział mi przez radio, że znaleźli sposób na przywrócenie jego funkcjonalności- niemniej musiałem na każdym okrążeniu naciskać wiele przycisków, gdyż system powracał nieregularnie. Dojeżdżałem więc do zakrętu nie wiedząc czy mam jakiekolwiek hamowanie silnikiem, gdyż nie było żadnego ostrzeżenia. Wybranie odpowiedniego miejsca do hamowania było więc trudne.”

„Nadal, jak już powiedziałem, to bardzo rzadki problem z naszym KERSem. Mercedes-Benz wykonał w tym roku świetną robotę i w rzeczywistości powiedziałbym, że ich system jest najlepszy i najbardziej niezawodny w całej stawce: to fantastyczny system. Jak już mówiłem to rzadki problem u nas- mimo że problem ten utrudnił mi wyścig, sprawił, że zakończenie go na podium i utrzymanie wszystkiego razem jest jeszcze bardziej satysfakcjonujące.”

„Na koniec chciałbym powiedzieć: ‘dobra robota Lewis’. Wykonał świetną pracę dzisiaj. Bardzo pozytywne jest kończenie sezonu z tak dobrymi osiągami, gdyż to najlepszy sposób na rozpoczynanie nowego sezonu.”