Wątek: Domowe sposoby na kaca :P

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1 Domowe sposoby na kaca :P 
    Everybody lies
    Awatar oldmblo
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    626
    Podziękował/a
    162 razy
    6 podziękowań za 2 postów
    Siła reputacji
    31
    Zbiór domowych sposobów na dolegliwości dnia nastęnego (KACA)


    -W przypadku złego samopoczucia po spożyciu alkoholu trzeba jak najwięcej pić (2-3 litry). W tym celu najbardziej wskazane są wody mineralne niegazowane, mogą być z odrobiną soku owocowego, który dostarczy nam pewną dawkę energii.

    -Na bóle głowy można zastosować napar z melisy, pomoże on również w przypadku nudności czy bezsenności. Przygotowanie takiego naparu jest bardzo proste, wystarczy jedną łyżeczkę melisy zalać wrzątkiem, odstawić na pięć minut a następnie przed wypiciem przecedzić.

    -Na kaca najlepsza jest ciężka fizyczna praca,alkohol wywołujący kaca wyparowuje wraz z potem z naszego organizumu.Nie wolno zapominać tylko o częstym piciu wody lub innych soków.

    -Imbir pomocny jest w przypadku występujących podczas kaca nudności, wzdęć i kurczu jelit, gdyż zawiera substancje czynną o nazwie gingerol, który właściwościami przypomina działanie przeciwbólowe aspiryny.

    -Ogórki kiszone i soki z nich - są kwaśne w smaku, ale produkty rozpadu są zasadowe. Jeśli nie idzie ich przełknąć mogą być buraki i marchewka.

    -Dużo snu,powoduję samooczyszczenie się organizmu z alkoholu w nim krążącego.

    -Ostre jaja to nic innego, jak kurze jaja ugotowane na twardo w sosie chilli. Tajemnica tego sposobu na kaca pochodzącego z Tajlandii, tkwi w zawartych w chilli toksynach, które pobudzają wydzielanie endorfin. Endorfiny, jak powszechnie wiadomo, mają ogromny wpływ na nasze samopoczucie i tym samym korzystnie wpływają na zatruty alkoholem organizm.

    -Stare powiedzenie mówi: „czym się strułeś, tym się lecz". Dla wielu poranna dawka alkoholu, to najpopularniejszy sposób na kaca. Sposób ten, zwany klinem, przynosi ulgę w "chorobie”, ale odradzamy jego stosowanie. Klin jest tylko pozorną pomocą i tak naprawdę wyrządza wiele szkód (m.in. alkoholizm).

    -Żółtko z jajka miksujemy z 1 łyżką cukru 3 łyżkami śmietany, gałką muszkatołową i 2 łyżkami 40% wódki. Odstawiamy na pól godziny poczym dodajemy kolejne 2 łyżki wódki oraz ubitą pianę z białka jaja kurzego. Napój trzymamy w lodówce i wypijamy, gdy dopadnie nas kac.

    -Po całonocnej libacji nasz organizm jest odwodniony i pozbawiony mikroelementów oraz witamin. Dlatego rano warto sięgnąć po napój izotoniczny dla sportowców, który szybko uzupełni te niedobory.

    -Czarna kawa jest jednym z najpopularniejszych sposobów na kaca. Napój ten pobudza i potrafi postawić na nogi po imprezie. Niestety kawa powoduje, że pragnienie się powiększa. Dlatego warto potem wypić szklankę soku owocowego, do którego dodamy wyciśniętą cytrynę lub miód pszczeli.

    -Sok pomidorowy,sok z kiszonej kapusty.W ten sposób uzupełnimy witaminy i minerały, które zostały wypłukane przez alkohol.

    -Zjedzenie kefiru, czerstwej bułki oraz banana. Takie śniadanie likwiduje pragnienie i zmniejsza sensacje żołądkowe. Kefir wspomaga wchłanianie cukrów wypłukanych przez alkohol.

    -Sprawdzonym i skutecznym zestawem śniadaniowym na kaca jest gorzka herbata, grzanki z jasnego pieczywa, jajecznica lub jajka na miękko i twarożek. Zdajemy sobie jednak sprawę, że w momencie, gdy trudno jest się jeszcze utrzymać na nogach, przygotowanie takiego śniadania może sprawić spory problem.

    -Chłodny prysznic pobudzi krążenie i podniesie ciśnienie krwi. To sprawi, że od razu poczujesz natychmiastowy przypływ energii. Choć z pewnością nie masz siły, warto także wybrać się na spacer i dotlenić organizm.

    -Kac gigant - w takim wypadku może pomoc tylko jedno... w sumie to nawet nie jedno, a cztery piwa. Tutaj zaproponuję piwa mocne np. Dębowe, Okocim. Już po pierwszym nawet nie piwie, a łyku - mija okropne uczucie kaca i zaczynasz czuć się dobrze. Taki stan należy podtrzymywać do wieczora.
    UWAGA!!! Wyraźnie napisalem CZTERY piwa!!! Jest to dawka lecznicza, która spowoduje że będzie ok na następny dzień. Przekroczenie granicy 6-7 piw spowoduje kaca MASAKRATORA na 3 dzień.



    Żródło: doświadczenie i internet
    Odpowiedz z cytatem  
     

  2. #2 Odp: Domowe spsoby na kaca :P 
    Może pomoże :P
    Dołączył
    Apr 2009
    Wiek
    33
    Posty
    143
    Podziękował/a
    60 razy
    0 podziękowań za 0 postów
    Siła reputacji
    29
    ostatnie mi się podoba tylko trzeba się najpierw przełamać i w ogóle zacząć klinować, mnie ta sztuka dopiero nie dawno udała, wcześniej nie mogłem nawet patrzeć na alko na kacu, a co dopiero pić

    "Jeżeli wydaje Wam się że jestem tak głupi na jakiego wyglądam, to się mylicie...
    jestem ciut głupszy"
    http://img853.imageshack.us/img853/6...ragocompl1.png
    Odpowiedz z cytatem  
     

  3. #3 Odp: Domowe spsoby na kaca :P 
    Over the Hills and Far Away
    Awatar Kozak
    Dołączył
    Aug 2008
    Wiek
    39
    Posty
    762
    Podziękował/a
    285 razy
    331 podziękowań za 99 postów
    Siła reputacji
    76
    Tytuł brzmi dla mnie jak się dorobić kaca a nie jak go wyleczyć
    Narazie tylko tytuł przeczytam resztę później
    Odpowiedz z cytatem  
     

  4. #4 Odp: Domowe sposoby na kaca :P 
    Może pomoże :P
    Dołączył
    Apr 2009
    Wiek
    33
    Posty
    143
    Podziękował/a
    60 razy
    0 podziękowań za 0 postów
    Siła reputacji
    29
    jak się dorobić kaca? to prosta sprawa wóda aż padniesz, najlepiej nie zapijać i pić na pusty żołądek, działa w większości przypadków

    "Jeżeli wydaje Wam się że jestem tak głupi na jakiego wyglądam, to się mylicie...
    jestem ciut głupszy"
    http://img853.imageshack.us/img853/6...ragocompl1.png
    Odpowiedz z cytatem  
     

  5. #5 Odp: Domowe sposoby na kaca :P 
    Everybody lies
    Awatar oldmblo
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    626
    Podziękował/a
    162 razy
    6 podziękowań za 2 postów
    Siła reputacji
    31
    Kozak skoro Ci się tak wydaję to Ty już w trakcie spożywania jesteś Przyjemnego czytania może znajdziesz coś dla siebie,ale taki weteran pewno ma swoje sprawdzone metody.Mnie z tego wszystkiego najbardziej rozwaliło określenie "kac Masakrator"

    Zastanowię się o publikacji jakiegoś postu odnośnie najlepszych i najszybszych sposobów zaliczenia "zgonu alkoholowego"
    Odpowiedz z cytatem  
     

  6. #6 Odp: Domowe sposoby na kaca :P 
    Music Is The Answer ...
    Awatar stanley1979
    Dołączył
    May 2010
    Wiek
    44
    Posty
    1,924
    Podziękował/a
    447 razy
    2,521 podziękowań za 647 postów
    Siła reputacji
    160
    ciężka praca , kac moralny , pokuta
    Odpowiedz z cytatem  
     

  7. #7 Odp: Domowe sposoby na kaca :P 
    Fazowicz Level 4
    Awatar saleen
    Dołączył
    May 2009
    Wiek
    33
    Posty
    77
    Podziękował/a
    3 razy
    23 podziękowań za 4 postów
    Siła reputacji
    22
    Ze swoich doświadczeń dodam
    - ogolenie się (nie mam dla tego naukowego wyjaśnienie, po prostu mi pomaga)
    - danonki, jogurty lub litr zimnego mleka
    - gorący kubek z grzankami najlepiej coś z wyrazem "ser" w nazwie (nie mylić z zupką chińską)
    Dobry znak to i radość niesłychana,
    zobaczyć z samego rana Rastamana
    Odpowiedz z cytatem  
     

  8. #8 Odp: Domowe sposoby na kaca :P 
    Legenda MHTeam Awatar fido2
    Dołączył
    Mar 2008
    Wiek
    58
    Posty
    461
    Podziękował/a
    1,330 razy
    72 podziękowań za 18 postów
    Siła reputacji
    51
    Dzień wcześniej nie pić
    Odpowiedz z cytatem  
     

Informacje o wątku
Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Powiedzieli po treningach
    By losmanos in forum OffTop
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-07-11, 14:34
  2. Tory sezonu 2011
    By losmanos in forum OffTop
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 22-03-11, 18:18
  3. Top 30 lat 90.
    By koksik888 in forum OffTop
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 17-03-11, 17:14
Tagi dla tego wątku

Zobacz tagi

Bookmarks
Bookmarks
Uprawnienia umieszczania postów
  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •