Wątek: Rodzaje gatunków filmów i ich opisy

Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1
 1. #1 Rodzaje gatunków filmów i ich opisy 
  Grafik Awatar Madman
  Dołączył
  Oct 2011
  Posty
  149
  Podziękował/a
  28 razy
  126 podziękowań za 22 postów
  Siła reputacji
  18
  Akcja
  Powinien zawierać liczne sceny, w których akcja jest widowiskowa i zazwyczaj prowadzi do zniszczeń. Filmy, które zawierają tylko jedną scenę akcji np. katastrofę lotniczą, nie należą do filmów akcji, choć zależy to od jej skali.

  Animacja
  W ponad 75% czasu trwania filmu sceny są całkowicie bądź częściowo animowane. Akceptowane są wszystkie formy animacji (rysunkowa, komputerowa itd.). Przypadkowe użycie animacji może zawierać się w słowie częściowo animowane, jednak zależy to od jej skali.

  Biograficzny
  Skupia się na opisie działań i osobowości prawdziwych osób lub osoby. Wydarzenia z ich życia mogą być opisane w dokumentalnym stylu, bądź odtworzone.
  W przypadku odtworzenia, wydarzenia powinny prowadzić do przyczynowego jego zamknięcia. Prawdziwa osoba, która znajduje się w fikcyjnym otoczeniu nie zalicza się do tego gatunku filmowego. Jeśli obraz skupia się głównie na zdarzeniach, a rzadziej na osobie, to jest to gatunek Historyczny.

  Dla dorosłych
  Filmy z "mocnymi" scenami pornograficznymi.

  Dokumentalny
  Powinien zawierać liczne, następujące po sobie sceny z życia prawdziwej osoby. Bohaterowie nie mogą być odzwierciedleni przez aktora. Filmy dokumentalne często mają charakter edukacyjny i informacyjny gdyż przedstawiają fakty.

  Dramat
  Powinien zawierać liczne, następujące po sobie sceny, w których bohaterowie zostają przedstawieni w sposób poważny. Bohaterowie wplątani są w konflikty lub mają problemy, których nie są w stanie rozwiązać.

  Familijny
  Powinien być powszechnie akceptowany przez oglądaczy. Skierowany jest do każdego widza, niezależnie czy będzie on miał 3 czy 103 lat. Film familijny może zarówno uczyć jak i bawić.

  Film-Noir
  Powinien być kręcony na taśmie czarno-białej, obsadzony jest we współczesnych czasach (względnych do daty filmowania). Charakterystyczna dla tego gatunku jest mroczna atmosfera obwiana tajemnicą i specyficznymi postaciami (np. detektyw w długim płaszczu i w kapeluszu). Zaliczyć tu możemy filmy detektywistyczno-gangsterskie.

  Fantasy
  Powinien zawierać licznie następujące po sobie sceny, w których bohaterowie żyją zazwyczaj w fikcyjnym świecie opanowanym przez magię i inne nadnaturalne moce.
  Nie mylić z Sci-fi, który nie jest zazwyczaj oparty na czymś magicznym, czy mistycznym.

  Historyczny
  Skupia się na prawdziwych wydarzeniach o historycznym znaczeniu. Przeplata postaci i wydarzeń historycznie udokumentowanych z dialogami, incydentami czy postaciami fikcyjnymi , stworzonymi by nadać historii płynności i związek przyczynowo-skutkowy.

  Horror
  Powinien zawierać liczne, następujące po sobie sceny, w których bohaterowie odczuwają przerażającą albo odrażającą narracje przez cały film. Nie może być łączony z Thrillerem, który nie jest zazwyczaj oparty na strachu albo pewnego rodzaju odrazie.

  Komedia
  Praktycznie wszystkie sceny powinny zawierać opisy humorystycznych, bądź wesołych wydarzeń.
  przedstawiający bohaterów i zdarzenia w sposób wesoły, często satyryczny. Komedia zazwyczaj charakteryzuje się nieskomplikowaną akcją i pomyślnym zakończeniem

  Kryminał
  Powinien zawierać liczne, następujace po sobie i powiązane ze sobą sceny, w których bohaterowie uczestniczą lub (i) planują popełnić przestępstwo. W niektórych przypadkach można łączyć z Film-Noir.

  Musical
  Powinien zawierać kilka scen, w których bohaterowie wpadają w rytm piosenki skierowanej do widza (mogą to być też piosenki wykonywane dla innego bohatera). Nie należą do tego gatunku filmy w których przedstawione są występy muzyków.

  Muzyczny
  Zwiera muzyczne elementy, które nie mogą być musicalem. Oznacza to koncert, albo historię o zespole (fikcyjnym albo prawdziwym).

  Przygodowy
  Zawiera liczne, następujące po sobie sceny osób biorących udział w niebezpiecznych lub ekscytujących wydarzeniach (doświadczeniach), aby osiągnąć określony cel. Czasem dostarcza sceny akcji, lecz nie może być przez nie zdominowany.

  Źródło:fdb.pl

  Upam Same Hity. Filmy godne obejrzenia
  NIE BĄDŹ JELEŃ KLIKNIJ Podziękuj;Reputacje
  Potrzebujesz sygnaturki lub awataru napisz PW
   

 2. 2 użytkowników podziękowało użytkownikowi Madman za ten post:

  eranet5 (01-01-12)

Informacje o wątku
Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Tagi dla tego wątku

Zobacz tagi

Bookmarks
Bookmarks
Uprawnienia umieszczania postów
 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •