Zobacz wyniki ankiety: Która seria jest Twoim zdaniem lepsza?

Głosujących
14. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • PES

    11 78.57%
  • FIFA

    3 21.43%

Wątek: PES vs FIFA

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1 PES vs FIFA 
    faking worm :)
    Awatar Tony
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    248
    Podziękował/a
    365 razy
    59 podziękowań za 13 postów
    Siła reputacji
    38
    Która seria jest Twoim zdaniem lepsza,Pes czy Fifa?
    Najlepsze uzasadnienie będzie nagrodzone.







    ____________
    Pozdrawiam
     

  2. #2 Odp: PES vs FIFA 
    faking worm :)
    Awatar Tony
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    248
    Podziękował/a
    365 razy
    59 podziękowań za 13 postów
    Siła reputacji
    38
    Zdecydowanie PES.Mam wielki sentyment do tej gry.W Fifę grałem kilka razy tylko.Być możne w ostatnich latach Fifa dogoniła Pro ale dla mnie król jest jeden.Turnieje w Pesa będę pamiętał do końca życia







    ____________
    Pozdrawiam
     

  3. #3 Odp: PES vs FIFA 
    Friends Awatar Kubenos
    Dołączył
    Nov 2009
    Wiek
    39
    Posty
    21
    Podziękował/a
    8 razy
    0 podziękowań za 0 postów
    Siła reputacji
    15
    Dla mnie tak samo jak dla mojego przedmówcy król jest tylko jeden Pro Evolution Soccer. Wygrany turniej w salonie gier pozostanie w pamięci do końca życia. Grałem kiedyś w fifę moim zdaniem najlepsza część to 2002. Ale Pes jest nie dościgniony i dla mnie najlepszy Pozdrawiam
     

  4. #4 Odp: PES vs FIFA 
    Legenda MHTeam
    Awatar kitan
    Dołączył
    Feb 2008
    Wiek
    33
    Posty
    209
    Podziękował/a
    95 razy
    15 podziękowań za 8 postów
    Siła reputacji
    23
    wypowiadałem się już wiele razy na wielu rożnych forach na ten temat, wiec po prostu dam po prostu dam je tutaj, dlatego możne być trochę chaotycznie:

    koledzy...fani Fify i fani Pes'a nigdy nie dojdą do żadnego kompromisu ....no ale zawsze można zostać na pograniczu

    grałem we wszystkie Fify jakie do tej pory wyszły, łącznie z patchami jakie do nich wyszły...również w każdą wersje Pes-a, moja opinia jest taka:

    Sam system sztucznej inteligencji jest dużo lepszy w pes-ie niż w fife i nawet największy fan gier sportowych (w tym właśnie fify) powinien to przyznać i jeszcze długo pewnie minie zanim to się zmieni. Teraz kwestia poruszania się zawodników, no cóż dla mnie w fifie brakuje finezji w ruchach zawodników, pes natomiast jest w tym dużo lepszy od gry EA Sprots. No ale jeśli chce przedstawić jak najbardziej obiektywna opinie na temat tych obu gier to nie mogę zapomnieć o tym, ze fife chyba zawsze będzie lepsza: muzyka w grze, no i oczywiście licencja na nazwiska, kluby, ligi, stadiony, koszulki, itp. itd. no właśnie tym Fifa może się poszczycić, bo jest większy wybór. Co do grafiki to obie gry maja podobna grafikę, chociaż można znaleźć wiele elementów, gdzie gry różnią się w znaczącym stopniu ( nie chce mi się pisać i wymieniać ). Teraz sam styl grania, tworzenia akcji w meczu (tzw. grywalność) i tu właśnie Pes jest stanowczo lepszy, można stworzyć bardzo różnorodne akcje, w fife jednak te akcje są takie bardziej szablonowe. Drybling w Pesie jest także bardziej efektowny, chociaż już Fifia 2009 trochę poprawiła to, ale jeszcze nie tak aby dorównać produkcji Konami. Kolejna sprawa to komentator, w pesie jest żywszy, no ogólnie więcej emocji jest. Opcje w grze: no tutaj przeważa Fifa, ma więcej ciekawszych opcji. A sam poziom trudności gry jest większy w pesie niż fifie. Jest ona dużo łatwiejsza niż pes.

    Moja opinia na temat trybu menadżerskiego, bo wielu graczy właśnie dlatego wybiera fife, to fakt jest on bardziej rozbudowany niż w pes-ie, ale myślę, że z czasem wydania kolejnych wersji symulatora piłki nożnej od Konami będzie on lepszy.

    Co do wielu innych opcji, nie chce mi się pisać. Podałem te najważniejsze cechy.



    jednak jeśli miałbym podejść do tego bardziej subiektywnie to osobiście zawsze uważałem Fife za stanowczo lepsza grę od pes'a (kiedysniejszego ISS'a), bo fakt faktem kiedyś fifa była duuuzo lepsza, ale od pes'a 4 zaczęło sie to zmieniać no i tak już zostało, pes jest lepszy

    no a co do bugów w grze to fifa potrafi płatać większe figle niż pes (wiem z doświadczenia)


    No to podsumujmy to jakoś: jak ktoś chce sobie naprawdę pograć w prawdziwy symulator piłki nożnej (bo w gruncie rzeczy to jest symulator ) to niech sięga po PES-a a jeżeli chce mieć ogromna gamę opcji i trybów do wyboru niech instaluje FIFIE.


    Drogi graczu, wybór należny do ciebie: grywalność kontra opcje i inne bajery.

    btw. jeśli kogoś ta wypowiedz satysfakcjonuje, to przypominam, ze o gustach się nie dyskutuje , każdy ma swój i tyle
    za jakiekolwiek błędy merytoryczne, ortograficzne i interpunkcyjne sorry
    Ostatnio edytowane przez kitan ; 24-01-10 o 15:47
     

  5. #5 Odp: PES vs FIFA 
    Over the Hills and Far Away
    Awatar Kozak
    Dołączył
    Aug 2008
    Wiek
    39
    Posty
    762
    Podziękował/a
    285 razy
    331 podziękowań za 99 postów
    Siła reputacji
    76
    Jasne że Fifa jeszcze w 2010 nie grałem.
    Nie będę uzasadniał bo nie potrzebna mi nagroda
     

  6. #6 Odp: PES vs FIFA 

    The Witcher

    Awatar HouseMD
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    36
    Posty
    425
    Podziękował/a
    187 razy
    2,144 podziękowań za 161 postów
    Siła reputacji
    123
    Za najlepsze uzasadnienie kitan dostaje 10 pkt (nagroda będzie wręczona w najbliższym czasie)
     

Informacje o wątku
Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Tagi dla tego wątku

Zobacz tagi

Bookmarks
Bookmarks
Uprawnienia umieszczania postów
  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •