Zobacz wyniki ankiety: Ktory system operacyjny jest najlepszy Twoim zdaniem?

Głosujących
26. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Windows 98

    0 0%
  • Windows 2000

    0 0%
  • Windows XP

    12 46.15%
  • Windows Vista

    0 0%
  • Windows 7

    10 38.46%
  • Linux

    3 11.54%
  • Mac

    0 0%
  • Inny

    1 3.85%

Wątek: Który system operacyjny jest najlepszy Twoim zdaniem?

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1 Który system operacyjny jest najlepszy Twoim zdaniem? 
    faking worm :)
    Awatar Tony
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    248
    Podziękował/a
    365 razy
    59 podziękowań za 13 postów
    Siła reputacji
    38
    Który system operacyjny jest najlepszy Twoim zdaniem?
    Za najlepsze uzasadnienie wyboru 10 pkt reputacji
    Wyboru dokona specjalne komisja







    ____________
    Pozdrawiam
     

  2. #2 Odp: Ktory system operacyjny jest najlepszy Twoim zdaniem? 
    Zasłużeni dla MHteam Awatar tygrys
    Dołączył
    Dec 2007
    Wiek
    41
    Posty
    114
    Podziękował/a
    18 razy
    10 podziękowań za 5 postów
    Siła reputacji
    29
    już jakiś czas bawię się kompem i troszkę testowałem
    wybieram XP na tle konkurencji chyba jest jedynym słusznym wyborem
    win 98 i 2000 to systemy już przestarzałe a za czasów swojej świeżości wielu narzekało
    trudne procesy instalacji nie zapomniane blue screeny i wiele innych bugów narobiły sobie wrogów
    vista podobnie ja poprzednie wymienione miała swoje 5 min dopóki nie dostała się na stałe użytkownikom, piękne screeny i krótkie filmiki zapowiadały rewolucje a wyszło badziewnie i denerwująco wiele rzeczy nie działało, system mulił (nie tylko przez siebie samego ale tez przez producentów sprzętu którzy aby sprzedać oszukiwali konsumentów że dany komputer pociągnie system, znany Vista ready) nie wspominając o wersji premium do której miały być dołączane super dodatki a jakich nie było prawie wcale.
    podsumowując badziew
    siódemki jeszcze nie testowałem najpierw muszę zmienić sprzęt. ale wiele osób chwiali choć ja do pełnej opinii muszę jeszcze poczekać, zobaczymy co będzie jak pierwszy szok minie i ile bugów znajda komputerowi grzebacze.
    Linux - testowałem już różne dystrybucje tego systemu - Mandrive, odmiany Ubuntu, open susa itd. system sam w sobie ciekawy choć coś mu jeszcze brakuje, na przykład chciałem parę tyg temu skonfigurować połączenie z dialogiem pod najnowszym Ubuntu i mimo wielu prób i grzebania po forach nijak nie mogłem. trzeba dożo się naszukać i ciągle próbować by coś tam ustawić jak się chce ale ciągle będę wracał do tego systemu możne wreszcie będzie dział jak Windows czyli prosto i bez problemu
    Mac najmniej popularny system w Polsce sam nie widziałem u nikogo i nie miałem u siebie.
    ale jakoś nie bardzo pasuje mi polityka apple kupujesz kompa i system , płacisz ciężką kasę bo przecież o wiele droższy od podobnego PC a mimo to nic nie możesz w nim zrobić spróbuj coś tam pogrzebać w sofcie nie tak jak to sobie licencja życzy a jak ci się zjeb**ie to nici z gwarancji. ee już wole zawodnego PC z wiecznie padającym choć znanym Windowsem
    na koniec XP od lat cieszy się popularnością. dorobiono do niego chyba tysiące dodatków zmieniających go w ciągle świeży system. tak już przejrzany ze nawet na najdziwniejszy problem znajdzie się pomoc. system działający praktycznie na każdej platformie no porostu chyba najlepszy ;]
    Ostatnio edytowane przez tygrys ; 21-01-10 o 15:10
    Nie zbieram na piwo .Stac mnie
    Chodzi tylko o zabawe

    Masz jakies uwagi do mojego upa ? pisz na PW

    NIE zwracam uwagi na orto. I tak wszyscy wiedzą o co chodzi
     

  3. #3 Odp: Ktory system operacyjny jest najlepszy Twoim zdaniem? 
    ROOT
    Awatar mccn
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    572
    Podziękował/a
    1,090 razy
    355 podziękowań za 27 postów
    Siła reputacji
    76
    Ja za najlepsze dystrybucje uważam Debiana ale czasami też korzystam z Win XP jak mi coś potrzeba.


    Nikt nie może być poddany arbitralnemu ingerowaniu w jego życie prywatne, rodzinne, dom czy korespondencję ani też atakom na jego honor i reputację. Każdy ma prawo do ochrony prawnej przeciwko takiej ingerencji lub zamachom.
     

  4. #4 Odp: Ktory system operacyjny jest najlepszy Twoim zdaniem? 
    I'm SO fucking LAZY... And YOU?
    Awatar Error
    Dołączył
    May 2008
    Wiek
    31
    Posty
    289
    Podziękował/a
    3 razy
    1,344 podziękowań za 170 postów
    Siła reputacji
    51
    wybrałem xp, ponieważ jest prosty w obsłudze, łatwo się w nim odnaleźć. Nie zajmuje dużo miejsca na dysku. Interfejs nie jest zły. Nie ma większych problemów z aplikacjami, ponieważ wszystkie były pisane właśnie pod ten system. Często starsze wersje programów nie są kompatybilne z nowszymi Windowsami, a o Linusie już nie wspomnę. Wiadomo każdy system ma swoje wady i zalety. Linux jest darmowy ale większość programów nie działa na nim. Chociaż dla chcącego nic trudnego.
     

  5. #5 Odp: Ktory system operacyjny jest najlepszy Twoim zdaniem? 
    Pierwszak Awatar erwin008
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    3
    Podziękował/a
    0 razy
    0 podziękowań za 0 postów
    Siła reputacji
    15
    Ja wybrałem Windows 7. Jest on dużo stabilniejszy od Visty i poprzedników 95,98,2000. Nie dorównuje stabilnością chyba tylko XP ale za to ma w pełni działającą i kompatybilną z aplikacjami 32 bitowymi wersje 64 bitową która z racji wykorzystywania aplikacji Cad, Cam i podobnych jest dla mnie bardzo przydatna szczególnie z racji 8Gb ram na PC. XP bardzo fajny, bardzo stabilny jednakże już dość starawy i nie ma całkowicie sprawnej wersji 64 bit.

    Linux. Darmowy, bardzo stabilny chyba najbardziej, całkowicie konfigurowalny i modyfikowalny jednakże mnogość dystrybucji i częsty brak kompatybilności między nimi oraz co dla mnie najważniejsze brak AutoDesk'a oraz Ansysa na Linuksa całkowicie go dla mnie dyskwalifikuje. Dla wielu osób przeszkodą może też być brak wsparcie DirectX przez co nie działa na nim większość gier a jednak masa użytkowników to gracze.

    Mac'a nie testowałem a open Solaris to tak jak linux dla mnie.
     

  6. #6 Odp: Ktory system operacyjny jest najlepszy Twoim zdaniem? 
    Over the Hills and Far Away
    Awatar Kozak
    Dołączył
    Aug 2008
    Wiek
    39
    Posty
    762
    Podziękował/a
    285 razy
    331 podziękowań za 99 postów
    Siła reputacji
    76
    XP, nie miałem jeszcze okazji działać na Windows 7 więc nie wiem.
    Brakuję jeszcze mi tu Windows'a 3.11 który jest najlepszy
     

  7. #7 Odp: Który system operacyjny jest najlepszy Twoim zdaniem? 

    The Witcher

    Awatar HouseMD
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    36
    Posty
    425
    Podziękował/a
    187 razy
    2,144 podziękowań za 161 postów
    Siła reputacji
    123
    Wyniki ankiety:

    I miejsce: Windows XP
    II miejsce: Windows 7
    III miejsce: Linux

    Za najlepsze uzasadnienie nagrody otrzymują:
    stojank 5 pkt
    erwin008 5 pkt

    Dziękujemy wszystkim za udział w głosowaniu
     

Informacje o wątku
Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-02-10, 18:01
  2. Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 03-02-10, 00:58
Tagi dla tego wątku

Zobacz tagi

Bookmarks
Bookmarks
Uprawnienia umieszczania postów
  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •