Zobacz wyniki ankiety: Czy Jesteś za:

Głosujących
123. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Polską w Uni Europejskiej

    53 43.09%
  • Polską w Europie ale nie w Uni Europejskiej

    70 56.91%

Wątek: Ankieta Europa czy Unia Europejska ?

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 53
  1. #21 Odp: Ankieta Europa czy Unia Europejska ? 
    Pierwszak
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    1
    Podziękował/a
    0 razy
    0 podziękowań za 0 postów
    Siła reputacji
    17
    Jaka Europa.Europa umiera a jaj miejsce zajmą przybłędy z bliskiego wschodu
    Odpowiedz z cytatem  
     

  2. #22 Odp: Ankieta Europa czy Unia Europejska ? 
    Donator Level 2 Awatar caspersky
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    7
    Podziękował/a
    14 razy
    0 podziękowań za 0 postów
    Siła reputacji
    17
    Cytat Zamieszczone przez mrowka302 Zobacz posta
    Nie wiem, kiedy ostatnio spotkałem się z takim "czymś". W pewnej chwili zwątpiłem nawet w to, że potrafię czytać ze zrozumieniem.
    Jeśli tacy światli obywatele będą decydować o losach Naszego kraju to będzie krucho...
    Podsumowując przedmówcę:
    1) dzięki UE możemy pracować za granicą
    2) dzięki UE możemy dowiedzieć się co dzieje się za granicą
    3) dzięki UE mamy internet/szybki internet
    4) dzięki UE możemy głosować w wyborach
    5) dzięki UE możemy wyjechać z kraju
    6) niestety, ale nigdy nie osiągniemy standardu życia Skandynawów, bo oni mają ropę i węgiel, a my to w ogóle nie mamy/nie możemy wydobywać węgla
    7) kraje skandynawskie eksportują surowce za zachód
    8) wreszcie fakty z tym tylko, że o tym mówił Max. Swoją drogą warto wspomnieć, że przy okazji referendum propaganda była jak za komuny... kumpel cały czas wspomina jak w wieku 9 lat szedł ze szkoły z balonikiem "Powiedz TAK w referendum" na rynek.
    9) za to props... trafne spostrzeżenie, że jak się nie wie o co chodzi to się nie głosuje
    10) samemu trzeba zmienić system... zmienić sobie podatki czy służbę zdrowia
    11) mamy ogromny wpływ na przyszłość wybierając 50 eurodeputowanych z 736 zasiadających w Europarlamencie, kiedy Parlament Europejski decyduje o prawie wszystkim
    To "coś" to POST - nie wiedziałeś?
    Spoko o jego losach decydować będą inni, nie bój nic. Może czytanie ze zrozumieniem słabo Ci idzie? - Nie wiem. Ripostując:
    1) Tak, dzięki UE możemy pracować za granicą. Oczywiście również dzięki Układowi z Schengen.
    2) Nie dowiedzieć się jako tak, bo dowiadywać można się z radia i/lub telewizji. Zobaczyć, poczuć z bliska - jeśli jest jak wyżej.
    3) Również. UE przyznała Polsce ponad 1 mld euro na budowę i przebudowę sieci szerokopasmowego internetu w latach 2007 - 2013.
    4) Gdzie to wyczytałeś?
    5) A. D. 1. Nie chodzi mi o wyjazd sam w sobie.
    6) Miałem na myśli to, że kiedy Polska była pod butem ZSRR wszystko co wydobyła i produkowała wysyłała tam. Skandynawowie w tym czasie się rozwijali i już wtedy eksportowali towar. My też możemy wydobywać (przynajmniej teoretycznie), ale budowa odpowiedniej infrastruktury potrwa, poza tym i tak nie ma na to pieniędzy. To tylko pierwszy przykład, żeby można było zrozumieć (przynajmniej teoretycznie. Poziom życie w kraju jest możliwy do osiągnięcia, tylko kiedy to nastąpi, kiedy "co nasze nie jest nasze, i kto od nas, nie jest od nas"?
    7) A nie?
    8) Przed każdymi wyborami jest propaganda. Lepiej bądź też gorzej zaplanowana i zrobiona.
    9) Ale tacy ludzie chodzą głosować, a później narzekają, co widać tu również.
    10) Samemu trzeba zmienić podejście i wziąć sprawy we własne ręce. Uprzedzam myśli i słowa - nie brać tego dosłownie!
    11) Tak jeśli wybierzemy mądrze, bo te 50 eurodeputowanych ma do KU*W*J NĘDZY reprezentować NAS!! - Nie to że się unoszę
    Kończąc, Nie jestem fanatykiem, nikogo nie staram się przekonać do UE. Jest taki temat, a forum jest po to, żeby dyskutować, chciałem zabrać głos - zabrałem. Polska od zawsze jest w europie a lepiej chyba starać się coś zrobić niż pisać, że wszystko kiedyś pierdo*nie, rozpadnie się i nie będzie niczego. Lubię oglądać MaxTV, ale pomimo tego, że dobrze gada, trzeba Panowie i Panie mieć swoje własne zdanie.
    Ostatnio edytowane przez caspersky ; 23-05-14 o 21:04
    Odpowiedz z cytatem  
     

  3. #23 Odp: Ankieta Europa czy Unia Europejska ? 
    Legenda MHTeam
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    766
    Podziękował/a
    109 razy
    2,153 podziękowań za 241 postów
    Siła reputacji
    127
    mam nadzieje że rozkurwią ten burdel od środka.
    i mówie o tym w Warszawie i Brukseli.
    już niedugo sie przekonamy czy ludzie sie budzą czy trzeba ich obudzic.
    Odpowiedz z cytatem  
     

  4. #24 Odp: Ankieta Europa czy Unia Europejska ? 
    Pierwszak
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    1
    Podziękował/a
    0 razy
    0 podziękowań za 0 postów
    Siła reputacji
    10
    Przegięcie spore z tym jechaniem po Rosji w komentarzach.
    To co nasz rząd odwalił na Ukrainie, najpierw pomarańczowa rewolucja, teraz pomoc w faszystom w dojściu do władzy.
    Szczęściarz z nas, że UE i NATO jeszcze nam po dupie nie dały. Putin nam palcem grozi już od długiego czasu ale nasza elita dalej nie potrafi patrzeć dalej niż na czubek własnego nosa. Coraz większy wstyd przyznać się, że jest się obywatelem tego chorego kraju.
    Odpowiedz z cytatem  
     

  5. #25 Odp: Ankieta Europa czy Unia Europejska ? 
    Pierwszak
    Dołączył
    Jan 2014
    Wiek
    39
    Posty
    7
    Podziękował/a
    0 razy
    0 podziękowań za 0 postów
    Siła reputacji
    12
    nikt tu nie jechał na razie po rosji , w każdym razie na ten kraj już dawno powinni pie..ć bombe i uwolnić m.in. Polskę od tych sku...
    Odpowiedz z cytatem  
     

  6. #26 Odp: Ankieta Europa czy Unia Europejska ? 
    Donator Level 2
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    203
    Podziękował/a
    18 razy
    2 podziękowań za 1 Post
    Siła reputacji
    24
    A co ma Rosja do UE? To nam szarym politycy wmawiają, że Rosja to samo zło, z którym trzeba walczyć wszelkimi metodami. My Polacy zachowujemy się jak York miniaturka który próbuje szczekaniem przestraszyć, zagryź Rottwailera, który spokojnie patrzy by w odpowiednim momencie machnąć łapą aby odpędzić lub nawet zabić natrętną muchę. Sami dajemy się ograć jak dzieci a odpowiedzialność za porażki zrzucamy na wyimaginowanego wroga Rosję. Gdyby to były czasy połowy XX wieku już wszyscy mówilibyśmy po rosyjsku. Sam podziwiam Putina, że ma tyle cierpliwości. Najwyraźniej postępuje jak cierpliwy ojciec, który karci swoje niesforne i pyskate dziecko klapsem lub stawia do kąta ale nie chce nam zrobić krzywdy. Zastanawiam się dlaczego zamiast współpracy z Rosją w sferach gospodarczych, kulturowych wolimy drzeć koty? Przecież, co widać obecnie jesteśmy mocno zależni od Rosji. Zależni od dostaw surowców w tym głównie energetycznych (ropa, gaz, nawozy mineralne) oraz co najważniejsze zależni od zbytu artykułów żywnościowych (mięso, zboża, jabłka itp.). Zamiast rozwijać współpracę (kraje Zachodniej Europy to robią) my ją niszczymy. A może właśnie o to chodzi naszym pseudo sojusznikom z UE, którzy bardzo chętnie i bez skrupułów przejmują nasze rynki. Pieniądz nie śmierdzi a my unosząc się rozdętym ego go tracimy.
    Cytat Zamieszczone przez lettyfan Zobacz posta
    nikt tu nie jechał na razie po rosji , w każdym razie na ten kraj już dawno powinni pie..ć bombe i uwolnić m.in. Polskę od tych sku...
    Odpowiedz z cytatem  
     

  7. #27 Odp: Ankieta Europa czy Unia Europejska ? 
    ROOT
    Awatar mccn
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    570
    Podziękował/a
    1,084 razy
    355 podziękowań za 27 postów
    Siła reputacji
    76
    Fajnie dyskusja się rozwinęła ...

    Zastanówmy się jeszcze co moglibyśmy zrobić aby polepszyć naszą sytuację w kraju ?
    Zobaczcie Niemiec kiedyś brał siłą teraz bierze po dobroci kupują nasz ziemie firmy i inne dobra za bezcen bo dla nich to jest bezcen ... Polsat właściciel ? niemiec ... Interia Onet RMFFM ? niemiec ! większość gazet brukowców właściciel niemiec nie dziwmy się że mamy kiepską sytuację gospodarczą bo wszystkie pieniądze te duże pieniądze idą za granicę ...

    Zachodniopomorskie miejscowości nadmorskie budują wiatraki jest ich już masa ... dlaczego nie buduje tego np Energa Operator ? Tylko Holendrzy ...

    I to co teraz robi Polski rząd to nie są interesy dla Polski to są interesy dla UE...


    A teraz coś szyderczego:
    Załączone Obrazki


    Nikt nie może być poddany arbitralnemu ingerowaniu w jego życie prywatne, rodzinne, dom czy korespondencję ani też atakom na jego honor i reputację. Każdy ma prawo do ochrony prawnej przeciwko takiej ingerencji lub zamachom.
    Odpowiedz z cytatem  
     

  8. #28 Odp: Ankieta Europa czy Unia Europejska ? 
    Donator Level 2 Awatar caspersky
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    7
    Podziękował/a
    14 razy
    0 podziękowań za 0 postów
    Siła reputacji
    17
    Żeby coś zmienić, osobiście zgadzam się z Maxem Kolankiem, że przydał by się taki drugi Piłsudski. Co złego by zrobił (a musiałby), szybko byśmy zapomnieli jako naród, jeśli oczywiście zrobiłby więcej dobrego Wiem masło maślane mi wyszło ale inaczej tego nie potrafię wytłumaczyć, a jak zacznę, to już nikt nie zrozumie. Jak pisałem wcześniej trzeba zacząć od siebie. Wychowywaliśmy się i wychowujemy w chorym świecie. Może nie ma inkwizycji, ani wojen światowych ale też nie jest lepiej. Chodzisz do szkoły bo musisz, pracujesz bo musisz, a im więcej wiesz tym więcej Ci przeszkadza Ludzie patrzą na siebie przez pryzmat tego co kto ma, albo gdzie pracują. Jeśli komuś się powiedzie to dookoła mówi się, ze miał farta, dała dupy, sprzedał się, nie ma honoru czy czegokolwiek tam jeszcze. Gdzieś słyszałem, że prezes Auchan czy jakiejś innej francuskiej marki dyskontów czy coś, powiedział, ze żaden inny naród w Europie nie jest tak bardzo zły dla siebie jak Polacy. Dał na przykład jakiś sklep i powiedział, że wystarczy, że tam gdzie pracują Polacy dać szefa polaka i będzie ich tak cisnął że wyrobią 150% normy za mniejszą niż zwykle stawkę. byłem kiedyś w Niemczech na truskawkach i to samo. Polak polaka szmaci i ma za nic. No KUR*A ludzie co jest? Jestem teraz w innym kraju. Usłyszałem polską mowę i zobaczyłem kilku rodaków w sklepie, myślę sobie super odezwę się pogadam, tak po prostu. Krzyknąłem z daleka "Siema"! Oni to mnie coś pod nosem powiedzieli, nawet nie zrozumiałem, odwrócili się i poszli. Jak się zaczyna rozmowa między naszymi rodakami za granicą? Cześć, jak się nazywasz? Skąd jesteś? Ile masz na godzinę? Teraz podchwytliwe pytanie: kto nam to zrobił?? Komuna? Kaczyński? Tusk? UE? Czy może Rosja? Albo my... ?
    Odpowiedz z cytatem  
     

  9. #29 Odp: Ankieta Europa czy Unia Europejska ? 
    Legenda MHTeam Awatar fido2
    Dołączył
    Mar 2008
    Wiek
    57
    Posty
    463
    Podziękował/a
    1,315 razy
    72 podziękowań za 18 postów
    Siła reputacji
    51
    Cytat Zamieszczone przez ajto Zobacz posta
    A co ma Rosja do UE? To nam szarym politycy wmawiają, że Rosja to samo zło, z którym trzeba walczyć wszelkimi metodami. My Polacy zachowujemy się jak York miniaturka który próbuje szczekaniem przestraszyć, zagryź Rottwailera, który spokojnie patrzy by w odpowiednim momencie machnąć łapą aby odpędzić lub nawet zabić natrętną muchę. Sami dajemy się ograć jak dzieci a odpowiedzialność za porażki zrzucamy na wyimaginowanego wroga Rosję. Gdyby to były czasy połowy XX wieku już wszyscy mówilibyśmy po rosyjsku. Sam podziwiam Putina, że ma tyle cierpliwości. Najwyraźniej postępuje jak cierpliwy ojciec, który karci swoje niesforne i pyskate dziecko klapsem lub stawia do kąta ale nie chce nam zrobić krzywdy. Zastanawiam się dlaczego zamiast współpracy z Rosją w sferach gospodarczych, kulturowych wolimy drzeć koty? Przecież, co widać obecnie jesteśmy mocno zależni od Rosji. Zależni od dostaw surowców w tym głównie energetycznych (ropa, gaz, nawozy mineralne) oraz co najważniejsze zależni od zbytu artykułów żywnościowych (mięso, zboża, jabłka itp.). Zamiast rozwijać współpracę (kraje Zachodniej Europy to robią) my ją niszczymy. A może właśnie o to chodzi naszym pseudo sojusznikom z UE, którzy bardzo chętnie i bez skrupułów przejmują nasze rynki. Pieniądz nie śmierdzi a my unosząc się rozdętym ego go tracimy.
    w tym temacie powiem ci stary dowcip,
    facet dostał w wielkiej grze 2 ostatnie pytania temat polityka, pierwsze co to jest matka facet odpowiada Polska, pytanie drugie co to jest ojciec facio odpowiada ZSRR (rosja) brawo wygrał pan 100000zł , co pan zrobi z taką kwotą, dam ojcu aby się raz na zawsze odpieprzył od matki,
    -nie głaskaj wilka bo ci i tak łapę odgryzie,
    handel z rosją to jest utopia, stoczniowcy mogą ci wiele na ten temat powiedzieć, budowali okręty a ruski je tak dewastowali i przypływały na remonty gwarancyjne czyli za darmo, za bezcen brali węgiel i topili, a potem o mają elegancką rudę węgla, puknij się w głowę, z dwojga złego to już wolał bym mówić po niemiecku niż po rosyjsku
    Podobał ci się mój post, trzaśnij Karma lewy górny róg , nie krępuj się
    Odpowiedz z cytatem  
     

  10. #30 Odp: Ankieta Europa czy Unia Europejska ? 
    Pierwszak
    Dołączył
    Jan 2014
    Wiek
    39
    Posty
    7
    Podziękował/a
    0 razy
    0 podziękowań za 0 postów
    Siła reputacji
    12
    taka prawda Rosjanie sa gorsi niz Niemcy , wystarczy zapytać dziadka , babcii swojej czy rodziców , chcieliby zagarnąc Polskę a polacy to dla nich śmieci , to najgorsze sku.. na tym świecie , kto tego nie odczuł moze sobie pisać jacy to oni są wspaniałomyślni że jescze nas nie zabili... najchetniej wycisneli by Polske jak cytrynkę... Ukraińcy też sie mocno odcisneli w naszej historii.
    a pisałem o rosji bo ponoć ktoś jechał więc...
    Odpowiedz z cytatem  
     

Informacje o wątku
Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Tagi dla tego wątku

Zobacz tagi

Bookmarks
Bookmarks
Uprawnienia umieszczania postów
  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •