Film oparty na legendarnej historii 47 roninów z początku XVIII wieku. Wszystko dzieje się w feudalnej Japonii. Jednym z głównych bohaterów jest Kai, pół Japończyk, pół Brytyjczyk. Jako mały chłopiec, który nie wiadomo skąd się pojawił, zostaje odnaleziony i przygarnięty przez
władcę jednej z prowincji Ako, Naganoriego Asano.
Wychowuje się w królestwie i zakochuje ze wzajemnością w córce władcy. Niestety, jako mieszaniec jest pogardzany i nie może zostać samurajem.

Lord Kira, władca konkurencyjnej prowincji postanawia zagarnąć całe Ako. Razem z pomocą wiedźmy stwarza bestię, która ma zabić pana Asano. Bestię zabija Kai ratując przy okazji samuraja, któremu wszyscy, niesłusznie zawdzięczają zabicie potwora. Ako, poniżony i ranny zamyka się w swoim domku.

Zbliża się wielki turniej, na którym zjawiają się wszystkie klany oraz szogun Tokugawa, władca całej Japonii. Podczas walk Lord Asano nie ma kogo wystawić do boju, w celu uniknięcia hańby Kai przebiera się za samuraja. Przegrywa jednak pojedynek ze zmutowanym wojowinikiem - demonem lorda Kiry. Zdemaskowany ponosi srogą karę, gdyż nie miał prawa wziąć udziału w pojedynku.

Z pomocą wiedźmy Lord Kira zadłada umysłem pana Asano, a ten popełniając haniebny czym jest zmuszony do popełnienia samobójstwa. Teraz, gdy nie ma już głównego konkurenta zagarnia ziemie oraz ma zamiar po roku żałoby ożenić się z córką pana Asano. Samurajowie tracąc swego pana zostają roninami i są wygnani z królestwa. Ich przywódca, Ôishi zostaje wtrącony do lochu.

Główny bohater zostaje porwany i umieszczony na statku, gdzie walczy w ringu. Po odsiadce, na chwilę przed zakończeniem żałoby Ôishi zostaje uwolniony i zaprowadzony do swojej wioski. Postanawia pomścić swego pana. Ratuje Kai'ego, odnajduje własnych roninów i postanawia zabić Lorda Kirę oraz wiedźmę. Kai dołącza się do nich, ma w tym swój interes: pragnie odbić ukochaną zanim dojdzie do jej ślubu z Lordem Kirą. Bohaterowie pprzemierzają trudną, pełną niebezpieczeństw, potwórów krainę aby dokonać zemsty. Zobaczcie jak się to wszystko zakończy

Film ogólnie jest fajny, ale no cóż... nie porywa tak dobrze jak się na początku zapowiadał, ale zły też nie jest. Keanu Reeves jako mieszaniec doskonale wkomponował się w tym filmie.

Momentami film wydaję się być love story, a momentami przesączoną magią krainą. Ogólnie polecam moja ocena: 6,5/10