Mega Hity w jakości 4K UHD !

Wątek: Jo Nesbø-Trylogia z Oslo[Audioobok][PL]

Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1 Jo Nesbø-Trylogia z Oslo[Audioobok][PL] 
    Very Important Person Awatar eNeRTo
    Podziękował/a
    307 razy
    976 podziękowań za 172 postów
    Siła reputacji
    47
    Jo Nesbø-Trylogia z Oslo

Nesbø urodził się w Oslo a wychował w Molde. Jako młody chłopak grał w klubie piłkarskim Molde FK. Nesbø pisze głównie powieści kryminalne, jest także autorem tekstów w zespole Di Derre, w którym gra i śpiewa.

Nesbø jest autorem cyklu powieści kryminalnych, w których głównym bohaterem jest policjant Harry Hole. Za swą debiutancką powieść Człowiek - nietoperz (norw. Flaggermusmannen) Nesbø otrzymał literacką Nagrodę Rivertona oraz Szklany Klucz, obydwie przyznawane za najlepsze powieści kryminalne. Z kolei za powieść Czerwone gardło (norw. Rødstrupe) otrzymał w 2000 r. nagrodę norweskich księgarzy. W 2004 r. książka ta została wybrana najlepszym norweskim kryminałem wszech czasów (norw. Tidenes beste norske krim). W 2007 powieść Czerwone gardło pojawiła się jako kandydatka do nagrody Złoty Sztylet za najlepszą powieść kryminalną, przetłumaczoną na język angielski.

Powieści Nesbø tłumaczone były na angielski, czeski, duński, fiński, francuski, litewski, niderlandzki, niemiecki, polski, portugalski, rosyjski i szwedzki.

Trylogia z Oslo to pełen szybkich zwrotów akcji i zagadkowych wątków sensacyjny cykl złożony z tytułów: Czerwone Gardło, Trzeci Klucz, Pentagram. Wszystkie części łączy kultowa postać komisarza Harry'ego Hole – niepoprawnego anarchisty, a zarazem niezwykle utalentowanego śledczego.

Czerwone Gardło

Harry Hole, samotnik i alkoholik, a jednocześnie genialny śledczy, przypadkiem wpada na ślad przemyconego do Norwegii snajperskiego karabinu Märklin. Śledztwo prowadzi komisarza w kręgi neofaszystów. Czy to przypadek, że starego hitlerowca znaleziono z poderżniętym gardłem w pobliżu miejsca, gdzie zbierają się neonaziści? Harry podejrzewa, że sprawa może mieć początek w czasach drugiej wojny światowej. Jednak morderca jest ciągle o krok przed nim.

„To moja najbardziej osobista powieść. Wykorzystałem historie rodzinne i bardzo dużo czytałem o żołnierzach z drugiej wojny światowej. Dziwnie było pisać Czerwone Gardło, bo od początku wiedziałem, że materiał jest świetny. Trzeba było tylko go nie zmarnować.”

Trzeci klucz

Bezwzględny przestępca z zimną krwią zabija młodą kasjerkę. Norweska prasa szeroko rozpisuje się o tajemniczym Ekspedytorze napadającym na banki. Do akcji wkraczają komisarz Harry Hole i jego nowa obiecująca partnerka. Śledztwo zatacza coraz szersze kręgi, poszlaki wiodą także daleko poza granice Norwegii. Dochodzi do kolejnych zbrodni. Mieszkańców Oslo ogarnia trwoga. Jednocześnie Hole usiłuje prowadzić własne, prywatne śledztwo w sprawie śmierci Anny, ekstrawaganckiej cygańskiej artystki, a zarazem swej byłej kochanki. Szantażowany dziwaczną korespondencją, z myśliwego zmienia się w zwierzynę, a policja depcze mu po piętach.

Książka przetłumaczona na 31 języków. W 2010 nominowana do nagrody Edgara Allana Poe dla najlepszej książki kryminalnej.

Pentagram

Ulice Oslo przemierza groźny Kurier Śmierci. Na miejscu zbrodni pozostawia charakterystycznie okaleczone zwłoki. Norweska policja mobilizuje wszystkie siły, by pojmać sprawcę i zapobiec kolejnym zabójstwom. W walce z nieuchwytnym mordercą sprzymierzają się dwaj odwieczni wrogowie: komisarz Harry Hole oraz Tom Waaler – niezwykle utalentowany śledczy.
    Harry przeżywa trudne chwile. Szarpany nałogiem, dręczony niewyjaśnioną śmiercią Ellen, swej byłej partnerki, zdaje się być u kresu życia osobistego i zawodowego. Sprawa Kuriera Śmierci ma być ostatnią w jego tak błyskotliwej dotąd karierze… Pasjonująca, sensacyjna akcja powieści zmierza do niezwykle dramatycznego finałowego pojedynku.

Książka przetłumaczona na 29 języków. W 2007 otrzymała wyróżnienie Fińskiej Akademii Pisarzy Kryminalnych dla autora zagranicznego.

Plik rar. zawiera 10% Danych Naprawczych
    Rozmiar: 1,69 GB
    Bit rate: 80kbps
    plik: .mp3
    Wersja jezykowa: polska
    Czyta: Tadeusz Falama

Aby pobrać plik polub nasz fanpage na facebooku lub zaloguj się.
    Jeżeli nie masz konta: Szybka Rejestracja

Letty HASHCODE:
    (?)
    Nie działa? Upewnij się, że masz zaznaczoną opcję "Zintegruj z przeglądarkami" w ustawieniach Letty
    Hasło: mhteam.eu lub brak hasła
    Nie wiesz jak pobrać ?
    <-h=fDvhLqyBWHinffb94HQX0GpSWDhfTTAylbyqlsc5PXorGei7XfGgivjp
    ,jZhDmZ.qdyXtI1AEIWRqjjHmncIYz5KfVaC0xEikjq4v96uXSozdnLFaS
    ELknWZMBlm7lG4Ek9FgKyl03MBiARNRqsepeoP7saQsI5wbSCy3H-lSwoa
    CGefHtea2c->

ZATWIERDZAM L@MA

created by enerto
    Ostatnio edytowane przez L@ma ; 23-12-11 o 13:45
    Jeżeli mojego upu nie da się pobrać, pisz PW, jeżeli mam jeszcze ten plik to wrzucę ponownie.
    Odpowiedz z cytatem  

2. 5 użytkowników podziękowało użytkownikowi eNeRTo za ten post:

12andre1965 (06-10-14), groszekd (06-09-16), pdek (04-03-16), ricoo555 (15-02-13), Vuko (19-12-12)

3. #2 Odp: Jo Nesb&#248;-Trylogia z Oslo[Audioobok][PL] 
    Pierwszak
    Podziękował/a
    2 razy
    0 podziękowań za 0 postów
    Siła reputacji
    2
    to na pewno jest rar? nie da sie tego rozpakowac i nie ma naglowka rar'a
    Odpowiedz z cytatem  

4. #3 Odp: Jo Nesb&#248;-Trylogia z Oslo[Audioobok][PL] 
    Donator
    Podziękował/a
    325 razy
    0 podziękowań za 0 postów
    Siła reputacji
    6
    Też mam problem z rozpakowaniem - "nie można otworzyć pliku jako archiwum"
    Odpowiedz z cytatem  

Informacje o wątku
Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Tagi dla tego wątku

Zobacz tagi

Bookmarks
Bookmarks
Uprawnienia umieszczania postów