Wątek: Problem z ruterem [POMOCY]

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1 Problem z ruterem [POMOCY] 
    Grafik Awatar Madman
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    149
    Podziękował/a
    28 razy
    126 podziękowań za 22 postów
    Siła reputacji
    18
    Witam i dzień dobry mam problem z ruterem myślę że może ktoś tu mi pomoże a wieck :

    Ruter ModeCom MCWR-11 rozłącza mnie co jakiś czas z internetem
    Internet z nim łączę pc przez lan i laptopa przez wifi
    Gdy nikt nie korzysta z laptopa czyli nie łączy się przez wifi z ruterem wszystko jest ok gdy ktoś siądzie na laptopa na neta ruter Rozłącza co jakiś czas mnie i laptopa pewnie się resetuje i nie wiem dla czego
    Wgrałem najnowsze oprogramowanie więc problem prawdopodobnie leży w konfiguracji a ja specem nie jestem i może coś mam źle ustawione
    na domyślnych ustawieniach to samo się dzieje ... Internet który mam podłączony do rutera to chyba dsl z kablówki po przez modem gdy był bezpośrednio podłączony to nic się nie psuło i nie rozłączało mnie
    jeszcze dodam że czasami wyskakuje mi w windowsie konflikt adresów ip ale czy to ma cos wspólnego to nie wiem
    Wyśle pare screnów może ktoś mi pomoże ża co był bym bardzo wdzięczny
    Może to dlatego że obciążony net jest czy jak, ja nie mam pojęcia dlaczego tak mam

    Dynamiczne ustawianie adresu serwera DNS to na zdjęciu niżej mam wyłączone



    Dynamiczne ustawianie adresu serwera DNS tutaj też wyłączone











    Poniżej na zdjęciu wszystkie opcje mam wyłączone





    Trasowanie pakietów mam wyłączone
    Ustawienia QoS też wyłączane

    Proszę o pomoc bo już nie mogę wytrzymać ciągle mnie rozłancza jak trzeba jeszcze jakiś sren to piszcie zrobie

    Upam Same Hity. Filmy godne obejrzenia
    NIE BĄDŹ JELEŃ KLIKNIJ Podziękuj;Reputacje
    Potrzebujesz sygnaturki lub awataru napisz PW
    Odpowiedz z cytatem  
     

  2. #2 Odp: Problem z ruterem [POMOCY] 
    The Fastest Release'r Ever
    Awatar Wacek
    Dołączył
    Mar 2010
    Wiek
    30
    Posty
    763
    Podziękował/a
    92 razy
    2,868 podziękowań za 494 postów
    Siła reputacji
    171
    Wszystko wiedzacy nie jestem ale z pewnoscia jesli chodzi o mnie to skontaktuj sie z swoim uslugodawca od neta i niech ci poda numery , ktore sobie indywidualnie przypiszesz bo najprawdopodobniej jest tak ze to wlasnie na zmiane musi i tutaj znalezc te IP i tam stad najpewniej ten komunikat ze konflit adresow ip .
    Ja moge ci tylko powiedziec ze jestem na internecie radiowym i u mnie jest tak ze musze dzialac na przypisanych numerach bo jak sam niby poszuka , dajmy na to po formacie ( jak zapomne przypisac ) to chociaz odbiera i wysyla pakiety to nawet skype nie zalaczy
    Dowiedz sie co i jak i wtedy daj znac , moze ktos z forum wypowie sie w inny sposob i zarzuci rozwiazanie ale ja bym w 1 kolejnosci tak zadzialal ;]
    Pisz smialo i jakby co to wspolnie zawsze sie znajdzie zloty srodek

    Odpowiedz z cytatem  
     

  3. #3 Odp: Problem z ruterem [POMOCY] 
    Grafik Awatar Madman
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    149
    Podziękował/a
    28 razy
    126 podziękowań za 22 postów
    Siła reputacji
    18
    heh ale jakie numery ? to przez to ruter może rozłączać mnie z netem ? ale gdy laptop jest wyłączony czy jeśli nawet jest włączony i połączony z siecią i nikt na nim nic nie robi to net też normalnie smiga nic nie rozłącza a ni nic

    Upam Same Hity. Filmy godne obejrzenia
    NIE BĄDŹ JELEŃ KLIKNIJ Podziękuj;Reputacje
    Potrzebujesz sygnaturki lub awataru napisz PW
    Odpowiedz z cytatem  
     

  4. #4 Odp: Problem z ruterem [POMOCY] 
    The Fastest Release'r Ever
    Awatar Wacek
    Dołączył
    Mar 2010
    Wiek
    30
    Posty
    763
    Podziękował/a
    92 razy
    2,868 podziękowań za 494 postów
    Siła reputacji
    171
    Ja nie moge sie tutaj sprecyzowac...

    Jak jakie numery ? Eey . no kurde adres IP , serwery dns etc . przypisane przez DHCP przynajmniej u mnie i u kazdego u kogo neta zakladalem dzialal po hooju i ja bym chociaz od tego zaczol , zeby skumac sie z uslugodawca o twoje numery i uj wpiszesz i wtedy Pisz czy podzialalo czy nie

    Odpowiedz z cytatem  
     

  5. #5 Odp: Problem z ruterem [POMOCY] 
    Donator
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    79
    Podziękował/a
    1,099 razy
    0 podziękowań za 0 postów
    Siła reputacji
    21
    Cytat Zamieszczone przez Madman Zobacz posta
    jeszcze dodam że czasami wyskakuje mi w windowsie konflikt adresów ip ale czy to ma cos wspólnego to nie wiem
    No właśnie ma... Nie potrzebujesz żadnych dodatkowych informacji od dostawcy, bo te dane masz na pierwszym screenie. Prawdopodobnie właśnie ten konflikt IP jest twoim problemem.
    Wystarczy że przypiszesz każdemu komputerowi ręcznie adresy IP (we właściwościach karty sieciowej) wg. ustawień z ekranu 3. IP dla urządzeń to 192.168.1.100, 101, 102 itd.
    Poza tym masz włączone klonowanie MAC jakiejś karty sieciowej. Sam to robiłeś?
    Co konkretnie zmieniłeś w domyślnych ustawieniach routera?
    Odpowiedz z cytatem  
     

  6. #6 Odp: Problem z ruterem [POMOCY] 
    Grafik Awatar Madman
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    149
    Podziękował/a
    28 razy
    126 podziękowań za 22 postów
    Siła reputacji
    18
    sam ustawiłem na zdjęciu 2 jak ma się łączyć i adres i na zdjęciu 3 adres mac oczywiscie
    a jak przypisać te adresy ip mógł byś mi powiedzieć

    Upam Same Hity. Filmy godne obejrzenia
    NIE BĄDŹ JELEŃ KLIKNIJ Podziękuj;Reputacje
    Potrzebujesz sygnaturki lub awataru napisz PW
    Odpowiedz z cytatem  
     

  7. #7 Odp: Problem z ruterem [POMOCY] 
    Pierwszak
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1
    Podziękował/a
    66 razy
    0 podziękowań za 0 postów
    Siła reputacji
    14
    Witam. Według mnie patrz na 3 obrazek dokładnie "Czas dzierżawy DHCP" to jest na jaki czas ruter przydziela adres IP komputerowi w sieci lokalnej i po upłynięciu tego czasu zrywa i przydziela od nowa.
    Na drugim obrazku możesz ustawić jeszcze ręcznie serwery DNS na wypadek gdyby twój dostawca resetował połączenie i przydzielał coraz to inny DNS najlepiej za pomocą programu "namebench" wyszukaj najszybsze i stabilne DNS-y z twojej lokalizacji i wpisz je w "Ręcznie ustaw adres serwera DNS " pola 1 i 2 i 3
    Co do przypisania adresów ip w sieci lokalnej na stałe zobacz obrazek 3 wybierz drugą zakładkę "IP&MAC Adres wiążący" chyba tam to powinno być i oczywiście adresy przypisz z spoza puli adresów przydzielanych przez serwer DHCP
    Ostatnio edytowane przez bixmixer ; 21-03-13 o 23:24
    Odpowiedz z cytatem  
     

  8. #8 Odp: Problem z ruterem [POMOCY] 
    Grafik Awatar Madman
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    149
    Podziękował/a
    28 razy
    126 podziękowań za 22 postów
    Siła reputacji
    18
    zrobiłem tak jak mówiłeś bixmixer ustawiłem ręcznie dns ale usługodawca nie resetuje ich no ale ok
    IP&MAC Adres wiążąc włączyłem tą opcje i dodałem 2 adresy spoza adresów przydzielanych przez serwer DHCP
    zobaczę czy to coś pomoże

    Edit / ustawiłem dns ręcznie
    czas dzierżawy na max ustawiłem
    i 2 adresy dodałem do IP&MAC Adres wiążąc
    nie pomogło POMOCY

    Edytuj zamiast pisać post pod postem :tweety87
    Ostatnio edytowane przez Joker87 ; 22-03-13 o 18:55

    Upam Same Hity. Filmy godne obejrzenia
    NIE BĄDŹ JELEŃ KLIKNIJ Podziękuj;Reputacje
    Potrzebujesz sygnaturki lub awataru napisz PW
    Odpowiedz z cytatem  
     

  9. #9 Odp: Problem z ruterem [POMOCY] 
    Donator
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    79
    Podziękował/a
    1,099 razy
    0 podziękowań za 0 postów
    Siła reputacji
    21
    To co i gdzie w końcu zrobiłeś? Bo takie coś "i 2 adresy dodałem do IP&MAC Adres wiążąc " nic nie mówi. Co z czym związałeś? No jak piszesz taką otrzymasz pomoc.
    Poza tym najprostsze rozwiązanie już miałeś podane. Wystarczy że w PC i lapku wejdziesz do połączeń sieciowych i na karcie prawym do właściwości. Tam możesz przypisać każdemu urządzeniu ręcznie numer IP oraz podać pozostałe dane serwera. Wtedy przestanie wyrzucać konflikt IP, co może być właśnie przyczyną wywalania gdy Win okresowo skanuje połączenia.
    No i po raz ostatni pytam - którą konkretnie kartę i w jakim celu sklonowałeś w routerze? (MAC). Rozumiesz pytanie?
    Odpowiedz z cytatem  
     

  10. #10 Odp: Problem z ruterem [POMOCY] 
    Grafik Awatar Madman
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    149
    Podziękował/a
    28 razy
    126 podziękowań za 22 postów
    Siła reputacji
    18
    ok weszłam w ustawienia karty sieciowej tc/ipv4 ustawiłem ręcznie i na pc i w lapku adres ip na stacjonarnym inny na laptopie inny takie same ustawiłem maske podsieci 255.255.255.0 bramę domyślą 192.168.1.1 i dns preferowany 212.160.11.5 i alternatywny 194.204.159.1 czy o to tobie chodzio ?
    mac skopiowałem z cmd ipconfig /all czyli adres fizyczny to jest na zdjęciu 2
    na zdjęciu 3 usatawiłem mac który znajduje się na naklejce ruteru

    Nic nie pomoglo ;(
    Ostatnio edytowane przez Madman ; 24-03-13 o 00:00

    Upam Same Hity. Filmy godne obejrzenia
    NIE BĄDŹ JELEŃ KLIKNIJ Podziękuj;Reputacje
    Potrzebujesz sygnaturki lub awataru napisz PW
    Odpowiedz z cytatem  
     

Informacje o wątku
Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Tagi dla tego wątku

Zobacz tagi

Bookmarks
Bookmarks
Uprawnienia umieszczania postów
  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •