Wątek: Wymiana Części

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1 Wymiana Części 
    Pierwszak
    Dołączył
    Dec 2010
    Wiek
    32
    Posty
    8
    Podziękował/a
    2 razy
    0 podziękowań za 0 postów
    Siła reputacji
    14
    Witam
    Postanowiłem w końcu powymieniać trochę części w komputerze ale jako normalny Polak nie stać mnie na to by wymienić całego kompa i chciałbym, żebyście wskazali mi jedną góra dwie części do wymiany i powiedzieli też na jaką wymienić (koszty oczywiście w granicach rozsądku czyli kompromis między ceną a wydajnością w najniższej półce cenowej. Liczę na waszą pomoc

    Mój komputer:
    Płyta Główna: Gigabyte k8 Triton (socket 939)
    Procesor: AMD Athlon 64 Processor 3000+
    Dysk: 500 GB Seagate
    Grafika: GeForce LE 7300
    RAM: 1,50 GB

    Jak dla mnie w pierwszej kolejności powinienem wymienić Procesor i Grafikę ale na jakie? Poradźcie coś
    Odpowiedz z cytatem  
     

  2. #2 Odp: Wymiana Części 
    Very Important Person Awatar Chris1220
    Dołączył
    Feb 2010
    Wiek
    31
    Posty
    41
    Podziękował/a
    10 razy
    0 podziękowań za 0 postów
    Siła reputacji
    17
    Tutaj ciężko wymienić część po części. Najpierw musiałbyś wymienić płytę główną na taka pod dwurdzeniowy procek . Tak się patrzę na tę płytę główną(o ile to ta bo dokladnego modelu nie podales) to powiem szczerze że to już epoka kamienia łupanego xD. Najpierw płyta i procesor ale nie ma płyty pod dwurdzeniowy procek i stare ramy DDR o.O tak samo grafy pod agp x8 już nie ma dobrej ;/. Moim zdaniem nie da się tego już przebudować stopniowo: jedna część na kilka miesięcy... Musisz kupić nowy albo samemu złożyć . Pozdro


    EDIT/// Chyba, że ci wystarcza pc ze starym prockiem jednordzeniowym ale na takim nie pograsz w gry gdzieś tak od 2009 roku. Wtedy można by wymienić grafe na np radka hd 4850 wersje pod agp x8 (ciężko dostać) no i ramu dokupić ( też ciężko dostać DDR to już przeszłość)

    EDIT2/// Jeżeli się mylę i ta płyta posiada PCI-e x16 to można kupić jakiegoś GF 9500 GT czy cuś w te mańke
    Ostatnio edytowane przez Chris1220 ; 26-01-12 o 16:47
    Odpowiedz z cytatem  
     

  3. #3 Odp: Wymiana Części 
    Donator Level 2
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    203
    Podziękował/a
    18 razy
    2 podziękowań za 1 Post
    Siła reputacji
    24
    Właściwie to tak jak powiedział Chris1220 ale powiedz jaki masz na to budżet to może sklecić coś od podstaw wykorzysując jedynie twardziela. napęd optyczny i obudowę oraz ewentualnie zasilacz jeśli jest prznajmniej 400W dobrej marki.
    to mój zestaw przykładowy z obecnymi cenami
    Gigabyte GA-P61-S3-B3 -300zł
    Intel Core i3 2105 3,10 GHz BOX można pomyśleć o lepszym np.i5 -590zł
    OCZ Platinum DDR3 2x2GB 1333MHz CL7-7-7 LV -190zł
    GeForce with CUDA GTX 550Ti EVGA 1GB 2xDVI & mini HDMI (PCI-E) -549zł
    Chieftec (CTG-400-80P) 400W (zasilacz) -220zł
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Razem 1850zł
    W grudniu ten zestaw był tańszy o jakieś 300zł.
    Ostatnio edytowane przez ajto ; 26-01-12 o 18:24 Powód: dodanie treści
    Odpowiedz z cytatem  
     

  4. #4 Odp: Wymiana Części 
    Legenda MHTeam Awatar fido2
    Dołączył
    Mar 2008
    Wiek
    58
    Posty
    462
    Podziękował/a
    1,323 razy
    72 podziękowań za 18 postów
    Siła reputacji
    51
    kolego nie opłaca się w niego inwestować , ramy są drogie Powiem inaczej nowe ramy są tańsze od starych
    karta grafiki też nie jest tania a po wymianie nie pograsz za dużo w nowsze gierki
    Tak że w pierwszej kolejności zamiast dokładać do tego kompa odłóż kasę na nowy którego możesz sam złożyć
    a na forum na pewno uzyskasz pomoc jakie kupić elementy
    pozdro i powodzenia
    Podobał ci się mój post, trzaśnij Karma lewy górny róg , nie krępuj się
    Odpowiedz z cytatem  
     

  5. #5 Odp: Wymiana Części 
    Very Important Person Awatar Chris1220
    Dołączył
    Feb 2010
    Wiek
    31
    Posty
    41
    Podziękował/a
    10 razy
    0 podziękowań za 0 postów
    Siła reputacji
    17
    Właśnie tak jak koledzy wyżej napisali jaki masz budżet??? Powiem ze za tak 1600-1700 można kupić bardzo dobry zestaw . Ja taki kupiłem na allegro w czerwcu ubieglego roku i jestem zadowolony . tak pobieżnie bez wnikania w szczegóły: 4rdzeniowy procek AMD 4GB RAMu grafa Asus HD 6850 dysk 1 TB seagate. Battlefied 3 w full HD w max detalach chodzi idealnie płynnie zero ścinek
    Ostatnio edytowane przez Chris1220 ; 26-01-12 o 19:42
    Odpowiedz z cytatem  
     

  6. #6 Odp: Wymiana Części 
    Pierwszak
    Dołączył
    Dec 2010
    Wiek
    32
    Posty
    8
    Podziękował/a
    2 razy
    0 podziękowań za 0 postów
    Siła reputacji
    14
    Zrobię jak mówicie i uzbieram jakieś pieniądze po czym odezwę się W tej chwili pozbyłem się wątpliwości, że trzeba całość wymienić (minus HDD).
    Dziękuje i pozdrawiam
    Odpowiedz z cytatem  
     

  7. #7 Odp: Wymiana Części 
    Very Important Person Awatar Chris1220
    Dołączył
    Feb 2010
    Wiek
    31
    Posty
    41
    Podziękował/a
    10 razy
    0 podziękowań za 0 postów
    Siła reputacji
    17
    Cytat Zamieszczone przez Crizis Zobacz posta
    Zrobię jak mówicie i uzbieram jakieś pieniądze po czym odezwę się W tej chwili pozbyłem się wątpliwości, że trzeba całość wymienić (minus HDD).
    Dziękuje i pozdrawiam
    Nie ma za co
    Odpowiedz z cytatem  
     

  8. #8 Odp: Wymiana Części 
    Donator
    Awatar aron
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    17
    Podziękował/a
    3 razy
    22 podziękowań za 8 postów
    Siła reputacji
    15
    Witam, myślę że jeśli chcesz coś zmieniać w komputerze to pierwsze zadaj sobie pytanie do czego chcesz używać swój komputer. Bo jeśli chodzi Ci o nowe gry, otwieranie i używanie kilkunastu aplikacji naraz, to rzeczywiście lepiej uzbierać na nowy .Jak spędzasz czas głównie w internecie, oglądasz filmy, słuchasz muzyki , używasz powszechnych programów użytkowych to masz całkiem niezłą konfigurację.Konserwując okresowo system i podzespoły wszystko powinno płynnie chodzić,pojemność można zwiększyć przez dysk zewnętrzny , jakość dżwięku zmieniając kartę dżwiękową na lepszą.
    Odpowiedz z cytatem  
     

Informacje o wątku
Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Tagi dla tego wątku

Zobacz tagi

Bookmarks
Bookmarks
Uprawnienia umieszczania postów
  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •