Wątek: Problem z obsługą nowych kart graficznych

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1 Problem z obsługą nowych kart graficznych 
    Ckl
    Ckl jest nieaktywny
    Śpioch
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    4
    Podziękował/a
    0 razy
    0 podziękowań za 0 postów
    Siła reputacji
    17
    Witam. Posiadam płyte główną Asus M2R32-MVP. Były w niej używane karty GeForce 7600GS, 9500GT i aktualnie 8600GT. Po wymianie gwarancyjnej za 9500 dostałem GeForce`a GT210. I miałem problem. Obraz był wyswietlany w 8 bitach. Próbowałem aktualizowac sterowniki do karty, bios płyty głównej, systemy operacyjne XP i WIN7. Karta Radeona z nowszej serii, nie pamiętam nazwy. 8bit i koniec. Na koniec zamieniłem sie na 8600gt która śmiga bez problemu a moja gt210 śmiga na komputerze z którego 8600 została wyciągnięta. Czy może być tak że chipset na płycie głównej nie obsługuje kart z serii powyżej 9xxx? Może coś pominąłem?

    8600 w dalszym ciągu sprawuję się zaskakująco dobrze, ale chciałbym włożyć coś lepszego lecz nie wiem czy kupowanie czegoś z serii powyżej 9xxx nie będzie znowu stratą czasu. A za na przykład 8800gt lub gts to cena jest z kosmosu i jeszcze karta używana:eek:.

    Może macie jakieś pomysły?
    Odpowiedz z cytatem  
     

  2. #2 Odp: Problem z obsługą nowych kart graficznych 
    Donator Level 2
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    203
    Podziękował/a
    18 razy
    2 podziękowań za 1 Post
    Siła reputacji
    24
    Niestety, niektóre karty graficzne nie współpracują z niektórymi płytami głównymi. Ja miałem podobny przypadek w tym roku. Do płyty ASUS P8Z68-V montowałem karte Gigabayte GF 550i i nie chciała działać. Wymieniłałem 3 egzemplarze tej karty sądząc że są wadliwe i klops Na innych kompach działały na moim nie. Wziąłem MSI GF 550i i działała be problemu. Sprawdź u kolegi czy na jego kompie działa prawidłowo. Jeśli tak to będziesz wiedział wszystko.
    Odpowiedz z cytatem  
     

  3. #3 Odp: Problem z obsługą nowych kart graficznych 
    Ckl
    Ckl jest nieaktywny
    Śpioch
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    4
    Podziękował/a
    0 razy
    0 podziękowań za 0 postów
    Siła reputacji
    17
    Cytat Zamieszczone przez ajto Zobacz posta
    Niestety, niektóre karty graficzne nie współpracują z niektórymi płytami głównymi. Ja miałem podobny przypadek w tym roku. Do płyty ASUS P8Z68-V montowałem karte Gigabayte GF 550i i nie chciała działać. Wymieniłałem 3 egzemplarze tej karty sądząc że są wadliwe i klops Na innych kompach działały na moim nie. Wziąłem MSI GF 550i i działała be problemu. Sprawdź u kolegi czy na jego kompie działa prawidłowo. Jeśli tak to będziesz wiedział wszystko.
    Karta działa bo zamieniliśmy się. Wziąłem 8600gt a dałem swoją. Jeszcze sprawdzę sterowniki chipsetu ze strony Asus-a może zadziała. Kupię w najbliższym czasie jakąś kartę jak nie pójdzie to odeślę.
    Dzięki za odp. Pozdrawiam
    Odpowiedz z cytatem  
     

  4. #4 Odp: Problem z obsługą nowych kart graficznych 
    Ckl
    Ckl jest nieaktywny
    Śpioch
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    4
    Podziękował/a
    0 razy
    0 podziękowań za 0 postów
    Siła reputacji
    17
    Cytat Zamieszczone przez Ckl Zobacz posta
    Karta działa bo zamieniliśmy się. Wziąłem 8600gt a dałem swoją. Jeszcze sprawdzę sterowniki chipsetu ze strony Asus-a może zadziała. Kupię w najbliższym czasie jakąś kartę jak nie pójdzie to odeślę.
    Dzięki za odp. Pozdrawiam
    Sterowniki sprawdzone. Mam na płytce najnowsze jakie są dostępne na stronie ASUS-a. Może być jak mówisz, któraś karta może zadziała.
    Odpowiedz z cytatem  
     

  5. #5 Odp: Problem z obsługą nowych kart graficznych 
    Music Is The Answer ...
    Awatar stanley1979
    Dołączył
    May 2010
    Wiek
    44
    Posty
    1,925
    Podziękował/a
    449 razy
    2,521 podziękowań za 647 postów
    Siła reputacji
    159
    Panowie ... teoria to jedno, w praktyce wygląda wszystko inaczej. Producenci podając obsługiwane układy graficzne dla swoich płyt sami mijają sie z prawdą. Pozostaje jeszcze kwestia typu złącza PCI-E a także co jest bardzo ważne zasilania ... wiele razy już przekonałem się że to co pisane nie jest do końca prawdą .... Nie sprawdzisz nie dowiesz się
    Ostatnio edytowane przez sarzala ; 23-05-12 o 07:56

    .... BROTHERS IN TRANCE ...
    Odpowiedz z cytatem  
     

  6. #6 Odp: Problem z obsługą nowych kart graficznych 
    ROOT
    Awatar mccn
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    571
    Podziękował/a
    1,089 razy
    355 podziękowań za 27 postów
    Siła reputacji
    76
    A ja powiem tak ... Czy człowiekowi chce się pracować wtedy gdy jest mega głodny ? no nie bardzo także kup lepszy zasilacz podłącz zasilanie 12v do płyty 4 piny jeżeli nie jest podpięte. Zasilacz musi mieć moc może mieć nawet więcej wat weźmie i tak tylko tyle ile sprzęt jest w stanie pociągnąć ...


    Nikt nie może być poddany arbitralnemu ingerowaniu w jego życie prywatne, rodzinne, dom czy korespondencję ani też atakom na jego honor i reputację. Każdy ma prawo do ochrony prawnej przeciwko takiej ingerencji lub zamachom.
    Odpowiedz z cytatem  
     

  7. #7 Odp: Problem z obsługą nowych kart graficznych 
    Donator Level 2
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    203
    Podziękował/a
    18 razy
    2 podziękowań za 1 Post
    Siła reputacji
    24
    Cytat Zamieszczone przez mccn Zobacz posta
    A ja powiem tak ... Czy człowiekowi chce się pracować wtedy gdy jest mega głodny ? no nie bardzo także kup lepszy zasilacz podłącz zasilanie 12v do płyty 4 piny jeżeli nie jest podpięte. Zasilacz musi mieć moc może mieć nawet więcej wat weźmie i tak tylko tyle ile sprzęt jest w stanie pociągnąć ...
    Masz rację sprzęt wymaga zasilania ale nie sądzę by Ckl używał zasilacza 250-350W bo minimum dziś to 500W a ja używam 800W dobrej klasy.
    Odpowiedz z cytatem  
     

  8. #8 Odp: Problem z obsługą nowych kart graficznych 
    ROOT
    Awatar mccn
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    571
    Podziękował/a
    1,089 razy
    355 podziękowań za 27 postów
    Siła reputacji
    76
    Najpierw nie napisze specyfikację sprzętu po modelach wtedy można rozmawiać dalej


    Nikt nie może być poddany arbitralnemu ingerowaniu w jego życie prywatne, rodzinne, dom czy korespondencję ani też atakom na jego honor i reputację. Każdy ma prawo do ochrony prawnej przeciwko takiej ingerencji lub zamachom.
    Odpowiedz z cytatem  
     

  9. #9 Odp: Problem z obsługą nowych kart graficznych 
    Ckl
    Ckl jest nieaktywny
    Śpioch
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    4
    Podziękował/a
    0 razy
    0 podziękowań za 0 postów
    Siła reputacji
    17
    Witam, wszystkich. Dzięki za odpowiedzi, problem rozwiązany.
    A więc. Konfiguracja kompa to:
    Płyta główna: Asus M2R32-MVP
    Procesor: AMD Athlon X2 4800+
    Ram: 4GB GoodRam (chyba333mhz)
    Karta: Radeon 4830 512ram
    Zasilacz: Chieftec GPS-550AB-A(Stary sie spalił parę tygodni po karcie graficznej którą podkręciłem żeby pograć w Total War Empire , grę oczywiście skończyłem )
    Na mojej płycie głównej jest złącze PCI-E x 16, co teoretycznie nie powinno stwarzać problemu bo wszędzie piszą że karty z 2.0 są kompatybilne wstecz.
    A więc idąc za radą Ajto i Stanleya po tygodniu spędzonym w czeluściach internetu wynalazłem nowiutkiego Radeona 4830 w dobrej cenie. Po paru godzinkach dopasowywania obudowy pod kartę i zabawy w trybie awaryjnym, bo wywalało mi niebieski ekran, uruchomiłem kartę która chodzi bez zarzutu. A więc "nie sprawdzisz nie będziesz wiedział" jak najbardziej trafne.

    A nawiasem- to w szoku jestem co ten mój komp staruszek z tą kartą jeszcze może pociągnąć. Kilka godzin temu odpaliłem Assasins Creed Revelations w rozdziałce 1440x900(maks. rozdziałka dla mojego monitora) ze wszystkimi opcjami ustawionymi na maksa z wyłączoną synchronizacją pionową. I idzie bez szarpnięcia.

    Jeszcze raz dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam.


    Przy okazji wrzucę opis i rozwiązanie problemu, który miałem przy instalacji nowej karty.
    Ostatnio edytowane przez Ckl ; 07-06-12 o 00:39
    Odpowiedz z cytatem  
     

Informacje o wątku
Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Tagi dla tego wątku

Zobacz tagi

Bookmarks
Bookmarks
Uprawnienia umieszczania postów
  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •