Wątek: jaki zastosować odtwarzacz do oglądania filmów 3D na zwykłym monitorze

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15
  1. #11 Odp: jaki zastosować odtwarzacz do oglądania filmów 3D na zwykłym monitorze 
    Donator Awatar Aster1965
    Dołączył
    Aug 2013
    Wiek
    58
    Posty
    2,609
    Podziękował/a
    144 razy
    3 podziękowań za 1 Post
    Siła reputacji
    52
    hhhmmmm na temat okularów już czytałem w necie, nie jestem aż takim laikiem na jakiego wyglądam , w linku dotyczącym tv który podałeś nie ma info na temat jaki rodzaj obrazu wyświetla, czy to jest
    1. 2D do 3D
    2. SBS / Obrazy obok siebie
    3. OU/ Obrazy jeden pod drugim
    tak jak podał @ tweety87

    w związku z tym nadal nie wiem czy da się te filmy oglądać na tym tv, doczytałem się że potrzebny jest kabel HDMI 3D, groszowa sprawa, odtwarzacz stacjonarny BR też powinien być 3D ( muszę wymienić swój Br na BR3D ) ten już nieco kosztuje ale to też da się przełknąć, pozostaje kwestia samego tv, jaki rodzaj potrafi obsłużyć , a może wszystkie obsługuje i nie trzeba się przejmować ?
    specyfikacja szajsunga tego nie określa i nadal stoję w kropce :/
    a miało to być proste jak ubicie piany z żółtka
    Odpowiedz z cytatem  
     

  2. #12 Odp: jaki zastosować odtwarzacz do oglądania filmów 3D na zwykłym monitorze 
    Joker87
    Guest
    Cytat Zamieszczone przez Aster1965 Zobacz posta
    proszę. oto link do tv który kupuję, nic tam nie napisali jaki to rodzaj okularów, nie ma też info jaki rodzaj 3D wyświetla, wydawało mi się że 3D to 3D a nie koszmar z Ulicy Wiązów, zaczynam się zastanawiać czy w ogóle warto kupować 3D , jak się potem okaże że jakiś oryginalny film kupiony w sklepie nie da się obejrzeć, bo ma inny format to do kogo będę miał pretensję :/
    kolejne pytanie się rodzi czy do odtwarzania filmów 3D z kompa na tv potrzeba specjalnego osprzętu ?
    czy kabel HDMI prześle 3D aby to obejrzeć na tv ? jaki program do odtwarzania byłby najlepszy ?
    Czytaj dane techniczne , Technologia 3D aktywna (migawkowa) więc ta wersja droższa ... A co do oglądania to każdy przerobiony , wstawiony film do sieci poleci na każdym tv 3D ( choć osobiście polecam ściągać filmy SBS i HSBS lub jak kto woli Half SBS) , i każdy kupiony w sklepie film też , więc nie wiem do kogo miał byś mieć pretensje ... masz opcje kupienia większego pendriva i władowania na niego filmu no i odtworzenia bezpośrednio z tv , ja np mam zewnętrzny dysk i z niego oglądam filmy ... ale oczywiście kabel HDMI też wystarczy , mój brat tak ogląda i nie ma z tym problemów . A player to chyba VLC jeśli się nie mylę ...

    Cytat Zamieszczone przez Aster1965 Zobacz posta
    hhhmmmm na temat okularów już czytałem w necie, nie jestem aż takim laikiem na jakiego wyglądam , w linku dotyczącym tv który podałeś nie ma info na temat jaki rodzaj obrazu wyświetla, czy to jest
    1. 2D do 3D
    2. SBS / Obrazy obok siebie
    3. OU/ Obrazy jeden pod drugim
    tak jak podał @ tweety87

    w związku z tym nadal nie wiem czy da się te filmy oglądać na tym tv, doczytałem się że potrzebny jest kabel HDMI 3D, groszowa sprawa, odtwarzacz stacjonarny BR też powinien być 3D ( muszę wymienić swój Br na BR3D ) ten już nieco kosztuje ale to też da się przełknąć, pozostaje kwestia samego tv, jaki rodzaj potrafi obsłużyć , a może wszystkie obsługuje i nie trzeba się przejmować ?
    specyfikacja szajsunga tego nie określa i nadal stoję w kropce :/
    a miało to być proste jak ubicie piany z żółtka
    w każdym tv są te 3 opcje więc nie wiem o co pytasz , każdy tv to ma ...
    Odpowiedz z cytatem  
     

  3. #13 Odp: jaki zastosować odtwarzacz do oglądania filmów 3D na zwykłym monitorze 
    Donator Awatar Aster1965
    Dołączył
    Aug 2013
    Wiek
    58
    Posty
    2,609
    Podziękował/a
    144 razy
    3 podziękowań za 1 Post
    Siła reputacji
    52
    dzięki @tweety87 za szczegółową odpowiedź, o to mi właśnie chodziło, jeszcze się nie bawiłem w 3D dlatego tyle pytań z mojej strony, teraz już wiem co mi potrzeba, z odpaleniem filmu z dysku zewnętrznego nie będzie problemu, mam 750Gb na USB 3.0 i powinien wystarczyć na kilka filmów, co do wersji 3D nie wiem którą powinienem wybrać, w sklepie obraz 3D bez okularów wygląda nieco inaczej niż ten który pobieram, tam jest jakby nałożony jeden na drugi a tutaj podzielony na dwa obrazy, ale skoro mówisz że tv to rozpozna o obsłuży to nie ma problemu
    jeszcze jedno pytanko, czy do odpalenia filmu z kompa muszę mieć kabel HDMI 3D czy zwykły HDMI wystarczy ?
    Odpowiedz z cytatem  
     

  4. #14 Odp: jaki zastosować odtwarzacz do oglądania filmów 3D na zwykłym monitorze 
    Joker87
    Guest
    Zwykły kabel powinien sobie poradzić ...
    Odpowiedz z cytatem  
     

  5. #15 Odp: jaki zastosować odtwarzacz do oglądania filmów 3D na zwykłym monitorze 
    Donator Awatar Aster1965
    Dołączył
    Aug 2013
    Wiek
    58
    Posty
    2,609
    Podziękował/a
    144 razy
    3 podziękowań za 1 Post
    Siła reputacji
    52
    ok, dzięki za wszelkie info, dam znać jak rozpocznę testy, mam nadzieję że wszystko będzie ok
    Phanteks Enthoo Evolv , Asus Maximus X CODE , i7 87ooK + chłodzenie wodneBarrowch FBLTPRP, NVidia ASUS GeForce RTX3060 ROG STRIX , Corsair DDR4 Vengeance 32GB 4000 MHz, ASUS ROG Xonar Essence STX II, Edifier S760D , SSD M.2 EVO 500GB x2, HDD Seagate 8TB x 2, Acer Nitro XV282KKV 4K, Zasilanie: Be Quiet 1000W, W10 Home
    Odpowiedz z cytatem  
     

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Informacje o wątku
Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Tagi dla tego wątku

Zobacz tagi

Bookmarks
Bookmarks
Uprawnienia umieszczania postów
  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •