Wątek: Windows 7 32-bit czy 64-bit?

Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1 Windows 7 32-bit czy 64-bit? 
    faking worm :)
    Awatar Tony
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    248
    Podziękował/a
    366 razy
    59 podziękowań za 13 postów
    Siła reputacji
    38
    Windows 7 32-bit czy 64-bit?

    32-bit czy 64-bit? Oto pytanie, które coraz częściej zadają sobie potencjalni klienci nowego systemu systemu Windows. Problem ten praktycznie nie istniał przy Windowsie XP, gdyż architektura x64 (64-bitowa) była wtedy jeszcze w powijakach. Kwestia ta stanęła otworem de facto dopiero przy wydaniu Windows Vista, a już na pewno powraca jak bumerang przy Windows 7.

    Autor: Adam Stępień

    32-bitowy, 64-bitowy - co to oznacza

    Znajdując informację o 32-bitowej wersji systemu Windows albo 64-bitowej, powinniśmy kojarzyć ją ze sposobem przetwarzania danych przez komputer. 64-bitowe wersje systemu Windows mogą korzystać z większej ilości pamięci niż wersje 32-bitowe. Pozwala to skrócić czas poświęcany na wymianę procesów w pamięci, gdyż część z nich jest przechowywana w pamięci RAM, a nie na dysku twardym. 32-bitowe i 64-bitowe wersje systemu Windows są przeznaczone do użytku na komputerach odpowiednio z procesorami 32-bitowymi i 64-bitowymi. Możliwe jest działanie 32-bitowego systemu Windows na komputerze z procesorem 64-bitowym, dzięki emulacji, natomiast niemożliwe jest korzystanie z 64-bitowego systemu Windows na komputerze z 32-bitowym procesorem.

    Czy mój system jest 64-bitowy?

    Aby sprawdzić, czy używany system jest 64-bitowy, należy kliknąć kolejno: Start -> Panel Sterowania -> System i konserwacja -> System.



    Czy mój procesor jest 64-bitowy?

    Aby sprawdzić, czy używany procesor jest 64-bitowy, należy kliknąć kolejno: Start -> Panel Sterowania -> System i konserwacja -> Informacje wydajności i narzędzia -> Wyświetl i drukuj szczegóły








    ____________
    Pozdrawiam
    Odpowiedz z cytatem  
     

  2. #2 Odp: Windows 7 32-bit czy 64-bit? 
    Fazowicz Level 4
    Awatar saleen
    Dołączył
    May 2009
    Wiek
    32
    Posty
    77
    Podziękował/a
    3 razy
    23 podziękowań za 4 postów
    Siła reputacji
    21
    miałem dwie wersje. I mogę to podsumować tak:
    -Jeśli chcesz mieć dużą wygodę a komputera używasz do "domowych zastosowań" wybierz wersję 32-bit (jest łatwiej o sterowniki a aplikacje)
    -Jeśli chcesz wykorzystywać swój szybki komputer do poważniejszych obliczeń (grafika, obliczenia fizyczne itp) wybierz wersję 64-bit (lepiej wykorzystuje zasoby komputera).

    Zwrócę jeszcze uwagę na to że o wiele łatwiej o sterowniki na wersję 32-bit za to obsłuży tylko 4GB pamięci RAM (wersja 64-bit to nawet 192 GB).
    Odpowiedz z cytatem  
     

Informacje o wątku
Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Tagi dla tego wątku

Zobacz tagi

Bookmarks
Bookmarks
Uprawnienia umieszczania postów
  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •