Wątek: Acer a315-58

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 27
  1. #11 Odp: Acer a315-58 
    Donator Awatar Aster1965
    Dołączył
    Aug 2013
    Wiek
    58
    Posty
    2,606
    Podziękował/a
    141 razy
    3 podziękowań za 1 Post
    Siła reputacji
    51
    Dodam od siebie, na dzisiejsze czasy najlepszym wyborem jest Asus lub Dell.
    Może są jeszcze inne dobre marki ale ja opieram się na tych dwóch producentach.
    Wszystko też zależy od tego, do czego ma służyć ten lapek.
    Są potwory gamingowe, ale cena powala na przedbiegach
    Phanteks Enthoo Evolv , Asus Maximus X CODE , i7 87ooK + chłodzenie wodneBarrowch FBLTPRP, NVidia ASUS GeForce RTX3060 ROG STRIX , Corsair DDR4 Vengeance 32GB 4000 MHz, ASUS ROG Xonar Essence STX II, Edifier S760D , SSD M.2 EVO 500GB x2, HDD Seagate 8TB x 2, Acer Nitro XV282KKV 4K, Zasilanie: Be Quiet 1000W, W10 Home
    Odpowiedz z cytatem  
     

  2. #12 Odp: Acer a315-58 
    Moderator


    Dołączył
    Mar 2021
    Wiek
    43
    Posty
    1,351
    Podziękował/a
    63 razy
    8,127 podziękowań za 818 postów
    Siła reputacji
    571
    Po acerze kupiłem della jeszcze w UK w bardzo dobrej cenie z parametrami jak na tamte czasy mega. Służył mi dobre 10 lat i pewnie jeszcze bym go uruchomił tylko padło mi gniazdo od ładowania. Teraz używam MSI i jestem mega zadowolony. Cena fakt nie była jakaś mała ale warto było
    Pobrałeś ???? Kliknij Repkę (prawy górny róg "Karma") lub podziękówkę (lewy dolny róg). Zachęca do dalszej pracy : )
    Odpowiedz z cytatem  
     

  3. #13 Odp: Acer a315-58 
    Donator

    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    33
    Podziękował/a
    0 razy
    1 podziękowanie za 1 Post
    Siła reputacji
    13
    Też gdzieś czytałem, że po 3 reklamacjach muszą wymienić sprzęt. Może to słuszna droga. Kiedyś Acer miał mocne flaki i trzeszczące plastiki. Mój wybór padł na niego ponieważ i tak całe życie moje laptopy spędzają na biurku, warunki pracy luksusowe jak na laptopy. A za 2500 w promce dostać i7 to gratka, konkurencja zaczynała się od 3200+ cebulionów. Co polecacie mu wrzucić aby się przypocił?
    Odpowiedz z cytatem  
     

  4. #14 Odp: Acer a315-58 
    Moderator


    Dołączył
    Mar 2021
    Wiek
    43
    Posty
    1,351
    Podziękował/a
    63 razy
    8,127 podziękowań za 818 postów
    Siła reputacji
    571
    No widzisz tak bywa. Mnie na acera już nikt nie namówi. Ty dałeś 2500 za i7 ja wybuliłem 4 z kawałkiem za i5 MSI ale jest ogień
    Pobrałeś ???? Kliknij Repkę (prawy górny róg "Karma") lub podziękówkę (lewy dolny róg). Zachęca do dalszej pracy : )
    Odpowiedz z cytatem  
     

  5. #15 Odp: Acer a315-58 
    Donator

    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    33
    Podziękował/a
    0 razy
    1 podziękowanie za 1 Post
    Siła reputacji
    13
    MSI akurat chce być marka premium, pracuje w tym temacie ale jeszcze trochę czasu minie zanim się staną, i oby się im udało. Teraz aby coś kupić w miarę sensownego to chyba trzeba wejść na serwis i pytać czego nie naprawiają bo się nie pierdoli xD. Wracając do pytania, jakie oprogramowanie mu wrzucić aby dać w kość?
    Odpowiedz z cytatem  
     

  6. #16 Odp: Acer a315-58 
    Donator Awatar Aster1965
    Dołączył
    Aug 2013
    Wiek
    58
    Posty
    2,606
    Podziękował/a
    141 razy
    3 podziękowań za 1 Post
    Siła reputacji
    51
    Z MSI miałem tylko raz do czynienia, i nigdy więcej, więcej czasu zabierało wycieranie kurzu i odcisków palców.
    Obudowy masakra, łapią wszystko i mocno trzeszczą.
    Co do grzania, można użyć 3DMarka lub innych programów obciążających komponenty lapka, poszukaj w necie, jest tego od groma.
    W najgorszym wypadku są podejścia ekstremalne, ale tutaj tego nie napiszę
    Jak będziesz chciał podpowiedzi to pisz na PW
    Phanteks Enthoo Evolv , Asus Maximus X CODE , i7 87ooK + chłodzenie wodneBarrowch FBLTPRP, NVidia ASUS GeForce RTX3060 ROG STRIX , Corsair DDR4 Vengeance 32GB 4000 MHz, ASUS ROG Xonar Essence STX II, Edifier S760D , SSD M.2 EVO 500GB x2, HDD Seagate 8TB x 2, Acer Nitro XV282KKV 4K, Zasilanie: Be Quiet 1000W, W10 Home
    Odpowiedz z cytatem  
     

  7. #17 Odp: Acer a315-58 
    Donator

    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    33
    Podziękował/a
    0 razy
    1 podziękowanie za 1 Post
    Siła reputacji
    13
    A więc chwilę mnie nie było, sytuacja się rozwija. Wysłałem 2 raz laptopa na serwis, standard czyszczenie + wymiana pasty, zmian brak. W najbliższym czasie udaje się do sklepu i będę próbował zwrócić ta padlinę z tytułu rękojmi
    Odpowiedz z cytatem  
     

  8. #18 Odp: Acer a315-58 
    ROOT
    Awatar mccn
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    570
    Podziękował/a
    1,084 razy
    355 podziękowań za 27 postów
    Siła reputacji
    76
    A w ustawieniach gry masz detale ustawione na tak słabą grafikę?
    To nie jest laptop do gier a do pracy biurowej więc nie ma wydajnego chłodzenia... jeśli procek i grafika pracują na 100% to normalne że temp będzie 80. Lecz jeśli laptop grzeje się już przy przeglądaniu stron to trzeba go rozkręcić zdjąć chłodzenie i zobaczyć czy tam wszystko dobrze.


    Nikt nie może być poddany arbitralnemu ingerowaniu w jego życie prywatne, rodzinne, dom czy korespondencję ani też atakom na jego honor i reputację. Każdy ma prawo do ochrony prawnej przeciwko takiej ingerencji lub zamachom.
    Odpowiedz z cytatem  
     

  9. #19 Odp: Acer a315-58 
    Donator Awatar Aster1965
    Dołączył
    Aug 2013
    Wiek
    58
    Posty
    2,606
    Podziękował/a
    141 razy
    3 podziękowań za 1 Post
    Siła reputacji
    51
    Miałem nie pisać ale napiszę o ekstremalnym podejściu do zgony i reklamacji laptopa, do jego wymiany lub zwrotu.
    Kiedyś miałem problem z kartą graficzną do stacjonarki, reklamowałem ale nie chcieli uznać mojego roszczenia, twierdzili że tak ma być i basta.
    Nie pamiętam modelu karty, ale to był jakiś radeon, tak się grzał że z tyłu kompa na wydmuchu powietrza, mogłem smażyć jajecznicę.
    Kolega z serwisu komputerowego zaproponował "usmażenie" karty, wtedy zareklamować że padła i muszą wymienić na gwarancji.
    Wykonanie proste, potraktował kartę paralizatorem, karta martwa, nie do uruchomienia i nie do wykrycia, przyczyna awarii.
    Karta poszła na gwarancję i wymienili na nowszy model bo tego już nie mieli.
    Oddałem pieca i dostałem nowszy model który mnie zadowolił.
    Teraz tylko kwestia paralizatora, czy warto kupić i usmażyć lapka, no chyba że ktoś ze znajomych posiada i mógłby pożyczyć, na jedną sesję z laptopem
    Phanteks Enthoo Evolv , Asus Maximus X CODE , i7 87ooK + chłodzenie wodneBarrowch FBLTPRP, NVidia ASUS GeForce RTX3060 ROG STRIX , Corsair DDR4 Vengeance 32GB 4000 MHz, ASUS ROG Xonar Essence STX II, Edifier S760D , SSD M.2 EVO 500GB x2, HDD Seagate 8TB x 2, Acer Nitro XV282KKV 4K, Zasilanie: Be Quiet 1000W, W10 Home
    Odpowiedz z cytatem  
     

  10. #20 Odp: Acer a315-58 
    Donator

    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    33
    Podziękował/a
    0 razy
    1 podziękowanie za 1 Post
    Siła reputacji
    13
    Cytat Zamieszczone przez mccn Zobacz posta
    A w ustawieniach gry masz detale ustawione na tak słabą grafikę?
    To nie jest laptop do gier a do pracy biurowej więc nie ma wydajnego chłodzenia... jeśli procek i grafika pracują na 100% to normalne że temp będzie 80. Lecz jeśli laptop grzeje się już przy przeglądaniu stron to trzeba go rozkręcić zdjąć chłodzenie i zobaczyć czy tam wszystko dobrze.
    Fachowcy z serwisu sprawdzali 2 krotnie... Rozumiem 80 stopni, przy "graniu" w robloxa lub emulacji android poprzez bluestack. Ale nie 96 i obcinki taktowania do 800 MHz.
    Żadne zaawansowane tytuły tam nie są zainstalowane
    Odpowiedz z cytatem  
     

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Informacje o wątku
Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Tagi dla tego wątku

Zobacz tagi

Bookmarks
Bookmarks
Uprawnienia umieszczania postów
  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •