Bruno Senna, podobnie jak Witalij Pietrow, przyznaje, że pierwszy dzień na torze Yas Marina nie należał do udanych. Duet etatowych kierowców nie jest zadowolony z tempa Renault R31. Powody do radości ma jedynie Romain Grosjean, który prowadził bolid ekipy z Enstone podczas porannego treningu.

Bruno Senna
„Choć miałem do dyspozycji tylko jedną sesję, udało mi się pokonać mnóstwo okrążeń. Czuję, że nasze obawy mogły zostać potwierdzone – na chwilę obecną nasze tempo nie jest najlepsze. Musimy intensywnie popracować przed jutrem i przekonać się gdzie możemy się poprawić. To będą dla nas bardzo trudne kwalifikacje, ale musimy wyciągnąć z nich wszystko i być we właściwym miejscu, gdy nadarzą się okazje. Korzystałem dziś również z testowej opony Pirelli, która zdaje się bardziej wytrzymała niż obecna miękka mieszanka – było to więc ciekawe porównanie”.

Witalij Pietrow
„To był dla nas trudny dzień - szczególnie pod względem trakcji tylnej osi, więc nasze tempo nie było najlepsze. Przez noc musimy zastanowić się nad sposobem w jaki możemy się poprawić. Czymś szczególnie wyraźnym był spadek temperatury w drugiej sesji. Co bardzo ciekawe z punktu widzenia kierowcy, za każdym razem gdy wyjeżdżaliśmy z garażu, Słońce znajdowało się coraz niżej, by przed ostatnim przejazdem całkowicie zajść. Naprawdę chcemy się poprawić przed jutrem – wrzucić wyższy bieg i rywalizować na wyższym poziomie niż dzisiaj”.

Romain Grosjean
„Czuję się teraz jak dziecko w Boże Narodzenie. Przede wszystkim wspaniale było powrócić za stery bolidu F1 – to świetne uczucie. Próbowałem poprawiać się z okrążenia na okrążenie. Spróbowaliśmy kilku różnych rzeczy z samochodem, ale nie chcieliśmy zakłócić programu zespołu, który jest najważniejszy. Wydaje mi się, że wpadliśmy na kilka pomysłów, które można było wykorzystać po południu. Balans samochodu był taki, jak się spodziewaliśmy. Wiemy, że nie jesteśmy fantastyczni w wolnych zakrętach, więc spróbowaliśmy kilku różnych rzeczy. Na średnich oponach jechało się dosyć trudno – prototypowa miękka mieszanka była lepsza pod względem degradacji, ale nigdy nie wiadomo czego spodziewać się po przejściu z jednych opon na inną. Mam nadzieję, że moje opinie pomogą w dalszej części weekendu”.