Wątek: Miasto 44 (2014)

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1 Miasto 44 (2014) 
    Donator Level 2


    Dołączył
    Jan 2010
    Wiek
    38
    Posty
    2,253
    Podziękował/a
    140 razy
    175 podziękowań za 29 postów
    Siła reputacji
    88
    No co by tu powiedzieć, film oglądałem w kinie, pokazuje on prawdę o tym co było. Każdy obejrzany wcześniej film pokazujący wojnę to jakby tylko część. Ten film naprawdę porusza i pokazuje dramatyzm ludzi, którzy przeżyli to piekło.

    Film opowiada o losach Stefana. Troszczy się on o rodzinę, młodszego brata oraz matkę. Jego ojciec zginął na wojnie. Utrzymuje rodzinę, pracując w firmie cukierniczej. Niestety jego kariera nie toczy się długo. Pomiędzy skrzyniami ukrywa pistolet, Niemiec niszczy mu dokumenty, a szef ratuje go przed śmiercią zabierając ukrytą broń. Niestety musi pożegnać się z pracą. Z pomocą przychodzą mu znajomi, którzy działają w konspiracji.

    Podczas wypoczynku nad rzeką, poznaje i ratuje z opresji nieumiejącą pływać Zosię. Zakochuje się w nim, ale Stefan nie odwzajemnia tego.
    Po krótce zostaje wtajemniczony wkracza w konspirację, niestety jego matka jest o to ogromnie wściekła. Nie chce stracić syna, tak jak straciła męża majora. Syn jednak nie chce jej posłuchać.
    Nadchodzi godzina 0, wybucha powstanie. Stefan, wraz z powstańcami staje do walki. Początkowe akcje są udane, ale widać jak z każdym dniem powstanie odnosi wielkie straty.

    Ranny Stefan ukrywa się we własnym, zniszczonym już mieszkaniu. Wyglądając przez okno, na jego oczach zostają rozstrzelani ludzie, w tym jego matka z bratem. On załamuje się tym, a opiekę nad nim sprawuje zakochana w nim Zosia.
    Powstanie zaczyna upadać, ale walka trwa do samego końca, do ostaniej kuli. Czy miłość przetrwa powstanie?

    Oglądając film, momentami byłem wielce poruszony okrucieństwem wojny, nawet nie zdawałem sobie sprawy jak to wszystko było tragiczne. Jednakże reżyser postanowił uatrakcyjnić film, wprowadzając kilka „ciekawych” scen: zwolniony w czasie pocałunek w czasie ostrzału, czy erotyczne sceny w rytmie dubstepu również podczas wielkiego ostrzeliwania przez wroga.
    Film pomimo tego jest wg mnie bardzo dobry, niestety nie każdy ma takie zdanie. Ja osobiście polecam! Moja ocena 8.5/10
    Odpowiedz z cytatem  
     

  2. 5 użytkowników podziękowało użytkownikowi mico_vranjes za ten post:

    Burak6961 (04-11-14), cinunio (25-10-14), ememens (06-10-14), eveline (04-10-14), mccn (09-10-14)

  3. #2 Odp: Miasto 44 (2014) 
    Lejdis

    Dołączył
    Mar 2014
    Posty
    41
    Podziękował/a
    16 razy
    35 podziękowań za 5 postów
    Siła reputacji
    21
    bardzo fajny i zachęcający opis aż się chce obejrzeć
    Odpowiedz z cytatem  
     

  4. #3 Odp: Miasto 44 (2014) 
    Legenda MHTeam
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    766
    Podziękował/a
    109 razy
    2,153 podziękowań za 241 postów
    Siła reputacji
    127
    Polecam każdemu ten film!
    POLSKA OSTATNIM BASTIONEM EUROPY
    Aktywnie uczestniczę w życiu forum od 2007 roku. A Ty?
    Odpowiedz z cytatem  
     

  5. #4 Odp: Miasto 44 (2014) 
    Donator
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    3
    Podziękował/a
    16 razy
    0 podziękowań za 0 postów
    Siła reputacji
    16
    Też oglądałem w kinie... jak dla mnie to ostrzeżenie dla wszystkich czym naprawdę jest wojna - nie chwalebną walką o wolność tylko brudną i straszną walką o przetrwanie w czasie gdy życie nie ma najmniejszej wartości dla nikogo, ani dla wroga ani dla dowódców wysyłających podwładnych na bezsensowną śmierć ... oby nigdy więcej.
    Odpowiedz z cytatem  
     

  6. #5 Odp: Miasto 44 (2014) 
    behapowiec
    Guest
    gówno ! typu westerplatte, pokłosie i inne żydowskie bajki
    Odpowiedz z cytatem  
     

  7. #6 Odp: Miasto 44 (2014) 
    Donator Level 2
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    8
    Podziękował/a
    23 razy
    0 podziękowań za 0 postów
    Siła reputacji
    15
    Witam, może ktoś mógłby wrzucić ten film ?
    Odpowiedz z cytatem  
     

  8. #7 Odp: Miasto 44 (2014) 
    Red Label :D


    Dołączył
    Oct 2014
    Posty
    4,116
    Podziękował/a
    1 razy
    19,207 podziękowań za 2,460 postów
    Siła reputacji
    475
    jak będzie to się doda

    Nowy Rekord uploadu wszech czasów z jednego miesiąca (listopad 2017) 1735,31 GB edek90. Pobijesz ?

    Jeśli podoba Ci się mój upload, bądź widzisz w innym temacie podpis by edek90 to kliknij w *PRAWY GÓRNY RÓG * (prawidłowo przy mojej odpowiedzi w temacie), lub jeśli temat jest mojego autorstwa możesz również kliknąć w * DOLNY LEWY RÓG * Ciebie to nic nie kosztuje, a mnie motywuje do dalszej pracy przy uploadowaniu nowości na forum
    Odpowiedz z cytatem  
     

  9. #8 Odp: Miasto 44 (2014) 
    Donator Level 2
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    8
    Podziękował/a
    23 razy
    0 podziękowań za 0 postów
    Siła reputacji
    15
    oki, dzieki
    Odpowiedz z cytatem  
     

  10. #9 Odp: Miasto 44 (2014) 
    Start Awatar giguss90
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    9
    Podziękował/a
    39 razy
    0 podziękowań za 0 postów
    Siła reputacji
    16
    Ten film pokazuje jak Polacy potrafią spier***ić film, który na prawdę ma potencjał. Właśnie ta scena pocałunku i kule latające wokół tej pary to po prostu ŻEDNADA!! bez tych śmiesznych scen film mógłbym polecić, ale jak na razie pozostaje nam się pogodzić z kiczowatością współczesnego polskiego kina.
    Pozdrawiam! ;P
    Odpowiedz z cytatem  
     

  11. #10 Odp: Miasto 44 (2014) 
    Legenda MHTeam
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    766
    Podziękował/a
    109 razy
    2,153 podziękowań za 241 postów
    Siła reputacji
    127
    powiem Ci że ja sie bardziej skupiłem na przesłaniu i byłem zadowolony z tego filmu.
    Odpowiedz z cytatem  
     

Informacje o wątku
Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Tagi dla tego wątku

Zobacz tagi

Bookmarks
Bookmarks
Uprawnienia umieszczania postów
  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •