Awaria Dysku w forumowym serwerze.

Wątek: Niska prędkość pobierania przez Letty

Strona 1 z 6 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 52
  1. #1 Niska prędkość pobierania przez Letty 
    Donator
    Podziękował/a
    9 razy
    0 podziękowań za 0 postów
    Siła reputacji
    11
    Ostatnio mam pobieranie z prędkością ok 500KB/s , od kilku lat zawsze było ok 5MB/s....

Edit...

Przetestowałem wszystkie dostępne porty na Letty i nadal niska prędkość. Dostawca netu to Vectra.
    Sprawdziłem przez T-Mobile i hula ponad 7 MB/s czyli to wina dostawcy netu?
    Zmiana portów nie pomaga - jakieś pomysły aby działało przez Vectrę gdzie mam transfer ok 40MB/s?
    Ostatnio edytowane przez marcinello ; 12-07-17 o 23:45 Powód: edit
    Odpowiedz z cytatem  

2. #2 Odp: Niska prędkość pobierania przez Letty 
    ROOT
    Awatar mccn
    Podziękował/a
    564 razy
    261 podziękowań za 23 postów
    Siła reputacji
    44
    Tak dzieje się dość często... dostawca musi rozbudować port styku z węzłem i wtedy wszystko wróci do normy.
    Odpal cmd i zrób tracert letty.pl
    I wklej tu wyniki.

Nikt nie może być poddany arbitralnemu ingerowaniu w jego życie prywatne, rodzinne, dom czy korespondencję ani też atakom na jego honor i reputację. Każdy ma prawo do ochrony prawnej przeciwko takiej ingerencji lub zamachom.
    Odpowiedz z cytatem  

3. #3 Odp: Niska prędkość pobierania przez Letty 
    Donator
    Podziękował/a
    9 razy
    Siła reputacji
    11
    Cytat Zamieszczone przez mccn Zobacz posta
    Tak dzieje się dość często... dostawca musi rozbudować port styku z węzłem i wtedy wszystko wróci do normy.
    Odpal cmd i zrób tracert letty.pl
    I wklej tu wyniki.
    Wyniki testu:
    tracert letty pl.jpg
    Odpowiedz z cytatem  

4. #4 Odp: Niska prędkość pobierania przez Letty 
    ROOT
    Awatar mccn
    Podziękował/a
    564 razy
    Siła reputacji
    44
    Wskazuje na awarie łącza do epixa bo ping 103 ms więc działają na zapasowym... pewnie jakieś prace budowlane i przerwali światełko ... oczywiście to problem vectry

Nikt nie może być poddany arbitralnemu ingerowaniu w jego życie prywatne, rodzinne, dom czy korespondencję ani też atakom na jego honor i reputację. Każdy ma prawo do ochrony prawnej przeciwko takiej ingerencji lub zamachom.
    Odpowiedz z cytatem  

5. #5 Odp: Niska prędkość pobierania przez Letty 
    Donator Awatar Aster1965
    Podziękował/a
    68 razy
    Siła reputacji
    32
    właśnie pobrałem 700MB w niecałą minutę, średnia prędkość 9,54 MB/s
    Orange światłowód 300/50 MB/s, polecam dla lubiących niezachwianą prędkość
    Thermaltake LEVEL10 GT Battle Edition , Asus Maximus VIII HERO , i7 67ooK + chłodzenie wodne Kryos , NVidia ASUS GTX 980 Ti Strix , Corsair DDR4 Vengeance 16GB 3000 MHz, ASUS ROG Xonar Phoebus, Edifier S760D , SSD Adata 128GB, Adata 120GB, SanDisc 256GB HDD Seagate ST3000VX000 3TB x 3, LG 27UD58-B 4K, Zasilanie: Corsair 750W, W7 64bit
    Odpowiedz z cytatem  

6. #6 Odp: Niska prędkość pobierania przez Letty 
    ROOT
    Awatar mccn
    Podziękował/a
    564 razy
    Siła reputacji
    44
    orange też często ma awarie także poczekamy na Cb

Odpowiedz z cytatem  

7. #7 Odp: Niska prędkość pobierania przez Letty 
    Donator
    Podziękował/a
    9 razy
    Siła reputacji
    11
    Wskazuje na awarie łącza do epixa bo ping 103 ms więc działają na zapasowym... pewnie jakieś prace budowlane i przerwali światełko ... oczywiście to problem vectry
    Dzięki za odp, oczywiście twierdzą, że żadnej awarii nie ma i wszystko jest ok.

Jaki rodzaj usterki mam zgłosić (jak ją opisać) żeby się tym zajęli i nie rznęli głupa? ;-)

Generalnie szybkość netu bez zastrzeżeń...
    speedtest.PNG
    Ostatnio edytowane przez marcinello ; 14-07-17 o 11:29
    Odpowiedz z cytatem  

8. #8 Odp: Niska prędkość pobierania przez Letty 
    Donator Awatar Aster1965
    Podziękował/a
    68 razy
    Siła reputacji
    32
    orange też często ma awarie także poczekamy na Cb
    mam światłowód od 6 miesięcy, żadnych awarii nie doświadczyłem, w tym czasie była tylko jedna aktualizacja dekodera i dwie jednominutowe przerwy związane z aktualizacją serwera
    a tak codziennie jest ok i cały czas stabilnie, na umowie mam 300/30 a faktycznie jest więcej

Thermaltake LEVEL10 GT Battle Edition , Asus Maximus VIII HERO , i7 67ooK + chłodzenie wodne Kryos , NVidia ASUS GTX 980 Ti Strix , Corsair DDR4 Vengeance 16GB 3000 MHz, ASUS ROG Xonar Phoebus, Edifier S760D , SSD Adata 128GB, Adata 120GB, SanDisc 256GB HDD Seagate ST3000VX000 3TB x 3, LG 27UD58-B 4K, Zasilanie: Corsair 750W, W7 64bit
    Odpowiedz z cytatem  

9. #9 Odp: Niska prędkość pobierania przez Letty 
    Donator Awatar Aster1965
    Podziękował/a
    68 razy
    Siła reputacji
    32
    Cytat Zamieszczone przez marcinello Zobacz posta
    Dzięki za odp, oczywiście twierdzą, że żadnej awarii nie ma i wszystko jest ok.

Jaki rodzaj usterki mam zgłosić (jak ją opisać) żeby się tym zajęli i nie rznęli głupa? ;-)

Generalnie szybkość netu bez zastrzeżeń...
    speedtest.PNG
    a resetowałeś modem ?
    z doświadczenia w Multimedii wiem że jest sporo prób włamania się na modem/router, urządzenia blokują te adresy które podają nie właściwe hasło logowania, modem/router po jakimś czasie jest przydławiony z powodu dużej ilość blokowanych adresów i zaczyna mulić
    zresetuj urządzenie ( odłącz od prądu na 30 sekund) i uruchom ponownie, wykonaj test Speed Testem i sprawdź jakie masz wyniki
    UWAGA !!! nie resetuj modemu/routera za pomocą jego przycisku resetowania, skasujesz wtedy wszystkie jego ustawienia i trzeba będzie wprowadzać je na nowo
    daj znać czy pomogłem
    Odpowiedz z cytatem  

10. #10 Odp: Niska prędkość pobierania przez Letty 
    Donator
    Podziękował/a
    9 razy
    Siła reputacji
    11
    Cytat Zamieszczone przez Aster1965 Zobacz posta
    a resetowałeś modem ?
    z doświadczenia w Multimedii wiem że jest sporo prób włamania się na modem/router, urządzenia blokują te adresy które podają nie właściwe hasło logowania, modem/router po jakimś czasie jest przydławiony z powodu dużej ilość blokowanych adresów i zaczyna mulić
    zresetuj urządzenie ( odłącz od prądu na 30 sekund) i uruchom ponownie, wykonaj test Speed Testem i sprawdź jakie masz wyniki
    UWAGA !!! nie resetuj modemu/routera za pomocą jego przycisku resetowania, skasujesz wtedy wszystkie jego ustawienia i trzeba będzie wprowadzać je na nowo
    daj znać czy pomogłem
    Nie wiem czy to reset czy krótki urlop ale juz jest ok :-)
    Dzięki za pomoc.
    Pozdro.
    M.
    Odpowiedz z cytatem  

Strona 1 z 6 12345 ... OstatniOstatni
Informacje o wątku
Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Tagi dla tego wątku

Zobacz tagi

Bookmarks
Bookmarks
Uprawnienia umieszczania postów