Wątek: jaki zastosować odtwarzacz do oglądania filmów 3D na zwykłym monitorze

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15
  1. #1 jaki zastosować odtwarzacz do oglądania filmów 3D na zwykłym monitorze 
    Donator Awatar Aster1965
    Dołączył
    Aug 2013
    Wiek
    58
    Posty
    2,606
    Podziękował/a
    141 razy
    3 podziękowań za 1 Post
    Siła reputacji
    51
    tak jak w temacie, szukam jakiegoś playera dla filmów 3D, jakim progsem można te filmy odpalić i jakie "szkiełka" są potrzebne aby je obejrzeć na zwykłym monitorze, o ile w ogóle to możliwe ?
    Odpowiedz z cytatem  
     

  2. #2 Odp: jaki zastosować odtwarzacz do oglądania filmów 3D na zwykłym monitorze 
    Joker87
    Guest
    Potrafisz czytać ze zrozumieniem ? Już ci pisałem w innym temacie że nie ma takiej możliwości , pisałem ci też że to nie dział na tego typu pytania ... Czytaj opis działu zanim zadasz następne pytanie ...
    Odpowiedz z cytatem  
     

  3. #3 Odp: jaki zastosować odtwarzacz do oglądania filmów 3D na zwykłym monitorze 
    Donator Awatar Aster1965
    Dołączył
    Aug 2013
    Wiek
    58
    Posty
    2,606
    Podziękował/a
    141 razy
    3 podziękowań za 1 Post
    Siła reputacji
    51
    zrozumiałem że mam napisać w tym dziale dlatego powtórzyłem pytanie, a skoro nie ma takiej możliwości to jak mam oglądać te filmy w 3D ?

    edit: swoją drogą jak już jesteś moderatorem to proszę, przenieś z łaski swojej ten temat we właściwe miejsce
    Ostatnio edytowane przez Aster1965 ; 28-12-13 o 12:44
    Odpowiedz z cytatem  
     

  4. #4 Odp: jaki zastosować odtwarzacz do oglądania filmów 3D na zwykłym monitorze 
    Śpioch
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    6
    Podziękował/a
    4 razy
    0 podziękowań za 0 postów
    Siła reputacji
    15
    Filmy 3D ściągnięte z netu z dopiskiem np. 3D.half.SBS można jak najbardziej oglądać w 3D na zwykłym monitorze. Nie wiem jak z filmami na płytach BlueRay, ale spróbować można.
    Potrzebny jest program Bino3d Bino: free 3D video player - About ładujesz sobie najpierw plik z filmem 3d, zaznaczasz jaki to typ pliku w polu Input (zazwyczaj Left/right half width) a w polu Output zaznaczasz jakie masz okulary - najprostsze, najtańsze to czerwono niebieskie (red cyan full color). Pola input i output najlepiej potestować i zobaczyć, które ustawienia są najlepsze.
    Efekt ostateczny oczywiście nie jest taki jak w kinie, ale 3D jest.
    Odpowiedz z cytatem  
     

  5. #5 Odp: jaki zastosować odtwarzacz do oglądania filmów 3D na zwykłym monitorze 
    Donator Awatar Aster1965
    Dołączył
    Aug 2013
    Wiek
    58
    Posty
    2,606
    Podziękował/a
    141 razy
    3 podziękowań za 1 Post
    Siła reputacji
    51
    dzięki bardzo za wyczerpującą odpowiedź , takiej właśnie oczekiwałem, już zastanawiałem się po kiego umieszcza się filmy w 3D skoro nie można ich obejrzeć , jednak jest na to metoda
    zaraz zabieram się to poszukiwań programu i testowania sprzętu
    co do okularów to mam kilka wersji (czerwono - niebieskie, ciemno/różowo - zielone i o przeźroczystych soczewkach, te ciemnieją w zależności pod jakim kątem patrzy się na monitor ) i nie wiem których dokładnie użyć ale to już sobie sam przetestuję

    edit: testy wypadły negatywnie, za cholerę nie mogę dopasować ustawień, są dwie skale do wybory ustawień, nie wiem jak je dostosować do soczewek, wciąż coś się rozmywa, film wychodzi czarno biały zamiast koloru i 3D, może wiesz lub pamiętasz jak powinno się to ustrojstwo dostroić ?
    będę wdzięczny za łopatologiczną odpowiedź
    Ostatnio edytowane przez Aster1965 ; 28-12-13 o 19:14
    Odpowiedz z cytatem  
     

  6. #6 Odp: jaki zastosować odtwarzacz do oglądania filmów 3D na zwykłym monitorze 
    The Fastest Release'r Ever
    Awatar Wacek
    Dołączył
    Mar 2010
    Wiek
    29
    Posty
    763
    Podziękował/a
    92 razy
    2,866 podziękowań za 494 postów
    Siła reputacji
    171
    po kiego sie to wrzuca ? bo dostaje np ja widomosci pw o wrzucenie tych pozycji i je wrzucam ,,., wszyscy ze tego co wiem ogladaja na tv 3D a nie na monitorze ... to jestb wtedy jakosc zeero . po co kombinowac ? lepiej zainwestowac i z dyni

    Odpowiedz z cytatem  
     

  7. #7 Odp: jaki zastosować odtwarzacz do oglądania filmów 3D na zwykłym monitorze 
    Donator Awatar Aster1965
    Dołączył
    Aug 2013
    Wiek
    58
    Posty
    2,606
    Podziękował/a
    141 razy
    3 podziękowań za 1 Post
    Siła reputacji
    51
    zainwestować w co ? w tv z okularami pasywnymi ? wyrzucone pieniądze w błoto, dzisiaj większość tv 3D ma aktywne i raczej nie odbiera dzielonego obrazu, jeśli jestem w błędzie to proszę o wytłumaczenie jak babie na polu,
    nie ma się co spinać bo to nikomu na dobre nie wyjdzie, zamiast się pienić daj jakąś radę to może i inni na tym skorzystają

    dobra rada nigdy nie jest zła
    Ostatnio edytowane przez Aster1965 ; 29-12-13 o 10:51
    Odpowiedz z cytatem  
     

  8. #8 Odp: jaki zastosować odtwarzacz do oglądania filmów 3D na zwykłym monitorze 
    Joker87
    Guest
    Idź chłopie do jakiegoś saturna , media-marktu ... i sprawdź opcje jakie maja te tv . Dla jednego okulary pasywne są lepsze a dla drugiego aktywne . Obie propozycje mają swoje wady i zalety , np . pasywne okulary z bliska dają widoczne linie na obrazie to wada , a aktywne przyprawiają o ból głowy ponieważ szkła migają , pasywne są tanie i z odległości 2 metrów od telewizora obraz jest wyśmienity , a aktywne są drogie i obraz jest fullHD ... Kwestia gustu , ale nie opcji 3D jakie zawiera TV , bo każdy tv jaki widziałem miał przynajmniej 3 takie opcje :
    1. 2D do 3D
    2. SBS / Obrazy obok siebie
    3. OU/ Obrazy jeden pod drugim

    i to właśnie od tych opcji w tv zależy jaki film ściągamy i jaką opcję wybieramy , np ściągniemy film od wacka Pacific Rim [2013][Blu-Ray3D][Half SBS][1080p][x264][Lektor PL / ENG] to musimy wybrać opcję 2. SBS / Obrazy obok siebie ...

    Też nie jestem jakimś wybitnym znawcą dlatego napisałem ci to tak a nie inaczej , a wcześniej odradzałem ci pobieranie jakiegokolwiek programu na kompa , ponieważ z doświadczenia wiem że jest to nic nie warte .
    Odpowiedz z cytatem  
     

  9. #9 Odp: jaki zastosować odtwarzacz do oglądania filmów 3D na zwykłym monitorze 
    Donator Awatar Aster1965
    Dołączył
    Aug 2013
    Wiek
    58
    Posty
    2,606
    Podziękował/a
    141 razy
    3 podziękowań za 1 Post
    Siła reputacji
    51
    proszę. oto link do tv który kupuję, nic tam nie napisali jaki to rodzaj okularów, nie ma też info jaki rodzaj 3D wyświetla, wydawało mi się że 3D to 3D a nie koszmar z Ulicy Wiązów, zaczynam się zastanawiać czy w ogóle warto kupować 3D , jak się potem okaże że jakiś oryginalny film kupiony w sklepie nie da się obejrzeć, bo ma inny format to do kogo będę miał pretensję :/
    kolejne pytanie się rodzi czy do odtwarzania filmów 3D z kompa na tv potrzeba specjalnego osprzętu ?
    czy kabel HDMI prześle 3D aby to obejrzeć na tv ? jaki program do odtwarzania byłby najlepszy ?
    Odpowiedz z cytatem  
     

  10. #10 Odp: jaki zastosować odtwarzacz do oglądania filmów 3D na zwykłym monitorze 
    Banned
    Dołączył
    Oct 2013
    Posty
    253
    Podziękował/a
    6 razy
    458 podziękowań za 74 postów
    Siła reputacji
    0
    Cytat Zamieszczone przez Aster1965 Zobacz posta
    proszę. oto link do tv który kupuję, nic tam nie napisali jaki to rodzaj okularów, nie ma też info jaki rodzaj 3D wyświetla.....?
    wszystko masz opisane na stronach szajsunga, wystarczy wbić w neta ! sorry przyjacielu ale mhteam.eu nie prowadzi raczej zaawansowanych porad w zakresie zakupu sprzętu rtv - agd

    edit/ TU...i TU
    Ostatnio edytowane przez kizak75 ; 29-12-13 o 14:51
    Odpowiedz z cytatem  
     

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Informacje o wątku
Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Tagi dla tego wątku

Zobacz tagi

Bookmarks
Bookmarks
Uprawnienia umieszczania postów
  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •