Wątek: Acer a315-58

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27
  1. #1 Acer a315-58 
    Donator

    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    33
    Podziękował/a
    0 razy
    1 podziękowanie za 1 Post
    Siła reputacji
    13
    Cześć. Mam Acera jak w tytule, kupiłem bez systemu Windows, CPU:i7- 1165g7 i proste gry typu "5 nights at Freddy" klatkuja. Wiem że to nie sprzęt do gier ale z takimi pierdołami powinno sobie poradzić. Temperatury około 80 stopni. Czyżby już throtling? Pastę na CPU nałożyłem Arctic cooling mx-4. Czym się teraz sprawdza czy nie doskwierają mi problemy temperatury? Trochę wypadłem z obiegu
    Całkowity upload dla MHTeam: 184.46 GB
    Odpowiedz z cytatem  
     

  2. #2 Odp: Acer a315-58 
    Donator Awatar Aster1965
    Dołączył
    Aug 2013
    Wiek
    58
    Posty
    2,606
    Podziękował/a
    141 razy
    3 podziękowań za 1 Post
    Siła reputacji
    51
    Sprzęt powinien sobie poradzić z takimi grami, czy wszystkie sterowniki zaktualizowane ?
    Jeśli tak to zmienił bym pastę na ciekły metal, w mojej stacjonarce najpierw zmieniłem pastę na metal pod IHS, wiadomo że pomogło.
    Potem pastę którą daje się na IHS też zmieniłem na metal, o dziwo temperatura również spadła o kilka stopni.
    Obstawił bym że blok chłodzący nie przylega idealnie po procka, stąd wysoka temperatura.
    Jeśli masz możliwość to popraw przyleganie bloku do procesora, możesz dodatkowo zastosować płynny metal.
    Polecam Conductonaut od Thermal Gryzzli.
    Kod:
    https://www.morele.net/pasta-termoprzewodzaca-thermal-grizzly-conductonaut-1g-tg-c-001-r-840186/
    Phanteks Enthoo Evolv , Asus Maximus X CODE , i7 87ooK + chłodzenie wodneBarrowch FBLTPRP, NVidia ASUS GeForce RTX3060 ROG STRIX , Corsair DDR4 Vengeance 32GB 4000 MHz, ASUS ROG Xonar Essence STX II, Edifier S760D , SSD M.2 EVO 500GB x2, HDD Seagate 8TB x 2, Acer Nitro XV282KKV 4K, Zasilanie: Be Quiet 1000W, W10 Home
    Odpowiedz z cytatem  
     

  3. #3 Odp: Acer a315-58 
    Donator

    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    33
    Podziękował/a
    0 razy
    1 podziękowanie za 1 Post
    Siła reputacji
    13
    Aplikacja metalu to nie problem, solder maska też jest na miejscu oraz lampa UV. Tylko jak sprawdzić czy to na bank throtling mnie trzyma a nie inne pierdoły
    Odpowiedz z cytatem  
     

  4. #4 Odp: Acer a315-58 
    Donator Awatar Aster1965
    Dołączył
    Aug 2013
    Wiek
    58
    Posty
    2,606
    Podziękował/a
    141 razy
    3 podziękowań za 1 Post
    Siła reputacji
    51
    Możesz zrobić jakiś test 3D markiem albo innym programem do testowania wydajności sprzętu.
    Po testach powinno wyjść czy to wina sprzętu czy oprogramowania.
    Phanteks Enthoo Evolv , Asus Maximus X CODE , i7 87ooK + chłodzenie wodneBarrowch FBLTPRP, NVidia ASUS GeForce RTX3060 ROG STRIX , Corsair DDR4 Vengeance 32GB 4000 MHz, ASUS ROG Xonar Essence STX II, Edifier S760D , SSD M.2 EVO 500GB x2, HDD Seagate 8TB x 2, Acer Nitro XV282KKV 4K, Zasilanie: Be Quiet 1000W, W10 Home
    Odpowiedz z cytatem  
     

  5. #5 Odp: Acer a315-58 
    Donator

    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    33
    Podziękował/a
    0 razy
    1 podziękowanie za 1 Post
    Siła reputacji
    13
    Sprzet jest na gwarancji wiec im go wyslalem nieh sie martwia. Dam znac czy sie sprawa zalatwi czy nie. Kiedys grzebalem hobbystycznie w roznych sprzetach i jak na moje to jest za maly ten radiator aby oddac 35w
    Całkowity upload dla MHTeam: 184.46 GB
    Odpowiedz z cytatem  
     

  6. #6 Odp: Acer a315-58 
    Moderator


    Dołączył
    Mar 2021
    Wiek
    43
    Posty
    1,346
    Podziękował/a
    63 razy
    8,119 podziękowań za 816 postów
    Siła reputacji
    570
    Szczerze to 2 razy kupiłem acera i o 2 razy za dużo. Nigdy więcej choć by nie wiem co mi sprzedawca mówił bo ostatnio ostro zachwalał że to nie to co kiedyś.
    Pobrałeś ???? Kliknij Repkę (prawy górny róg "Karma") lub podziękówkę (lewy dolny róg). Zachęca do dalszej pracy : )
    Odpowiedz z cytatem  
     

  7. #7 Odp: Acer a315-58 
    Donator Awatar Aster1965
    Dołączył
    Aug 2013
    Wiek
    58
    Posty
    2,606
    Podziękował/a
    141 razy
    3 podziękowań za 1 Post
    Siła reputacji
    51
    To też racja, mój pierwszy lapek to był właśnie Acer, ale to było w 2007.
    Jak na tamte lata, miał potencjał i miałem go chyba z 6 lat.
    Dzisiaj bym się zastanowił czy kupić ponownie Acera :/
    Phanteks Enthoo Evolv , Asus Maximus X CODE , i7 87ooK + chłodzenie wodneBarrowch FBLTPRP, NVidia ASUS GeForce RTX3060 ROG STRIX , Corsair DDR4 Vengeance 32GB 4000 MHz, ASUS ROG Xonar Essence STX II, Edifier S760D , SSD M.2 EVO 500GB x2, HDD Seagate 8TB x 2, Acer Nitro XV282KKV 4K, Zasilanie: Be Quiet 1000W, W10 Home
    Odpowiedz z cytatem  
     

  8. #8 Odp: Acer a315-58 
    Donator

    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    33
    Podziękował/a
    0 razy
    1 podziękowanie za 1 Post
    Siła reputacji
    13
    Czec, a wiec histori ciag dalszy, wspaniay serwis wymienil paste i w raporcie napisal, ze zdognie ze specyfikacja jest wszystko ok. Otoz nadal zdarzy mu sie przekraczac 90 stopni a bylo to podczas aktualizacji systemu az boje sie odpalic jakies oprogramowanie obciazajace. Zadzwonilem na infolinie, aby podali mi gdzie ta specyfikacja, do ktorej moge sie odniesc.... oczywiscie na lini stwierdzil ze nia ma specyfikacji, ale temperatura nie powinna przekroczyc 100 stopni. No zlotousty czlowiek xD Wiec zapytalem czy polozenie cieklego metalu narusza warunki gwarancji - odpowiedz brzmi TAK.
    Całkowity upload dla MHTeam: 184.46 GB
    Odpowiedz z cytatem  
     

  9. #9 Odp: Acer a315-58 
    Donator Awatar Aster1965
    Dołączył
    Aug 2013
    Wiek
    58
    Posty
    2,606
    Podziękował/a
    141 razy
    3 podziękowań za 1 Post
    Siła reputacji
    51
    Więc nie pozostaje nic innego, jak usmażenie procka i wymiana laptopa na inny, oczywiście na podstawie gwarancji.
    Ja bym go obciążał wszelkimi dostępnymi programami aż się zagotuje i zdechnie.
    Po zgonie wysłał bym do serwisu, niech się głowią co się stało, może nie dadzą rady go naprawić i wymienią na nowy, bez wad.
    Z tego co pamiętam to po 3 reklamacjach powinni wymienić na nowy egzemplarz lub zwrócić kasę.
    Jeśli masz wątpliwości co do sprzętu, to myślę że lepiej go ugotować i starać się o wymianę, niż się obawiać o jego użytkowanie.
    Może to wadliwy laptop i serwis będzie wciskać kit że wszystko jest ok.
    Takie moje zdanie, grzej dziada aż się zagotuje, potem do reklamacji i czekać na decyzję serwisu.
    Prawdę mówiąc wolał bym odzyskać kasę i kupić coś innego
    Phanteks Enthoo Evolv , Asus Maximus X CODE , i7 87ooK + chłodzenie wodneBarrowch FBLTPRP, NVidia ASUS GeForce RTX3060 ROG STRIX , Corsair DDR4 Vengeance 32GB 4000 MHz, ASUS ROG Xonar Essence STX II, Edifier S760D , SSD M.2 EVO 500GB x2, HDD Seagate 8TB x 2, Acer Nitro XV282KKV 4K, Zasilanie: Be Quiet 1000W, W10 Home
    Odpowiedz z cytatem  
     

  10. #10 Odp: Acer a315-58 
    Moderator


    Dołączył
    Mar 2021
    Wiek
    43
    Posty
    1,346
    Podziękował/a
    63 razy
    8,119 podziękowań za 816 postów
    Siła reputacji
    570
    Dlatego przy wyborze lapka nawet nie zwracałem uwagi na acery choć by nie wiem jakie miał parametry i w jakiej cenie.
    Pobrałeś ???? Kliknij Repkę (prawy górny róg "Karma") lub podziękówkę (lewy dolny róg). Zachęca do dalszej pracy : )
    Odpowiedz z cytatem  
     

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Informacje o wątku
Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Tagi dla tego wątku

Zobacz tagi

Bookmarks
Bookmarks
Uprawnienia umieszczania postów
  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •