10 najfajniej zmodyfikowanych maszyn znalezionych przez nas w internecie. Dzięki takim projektom świat jest kolorowy i jeszcze bardziej zaczarowany:



Projekt przygotował David Barry (ma 23 lata). Jako zagorzały fan gwiezdnych wojen postanowił wykonać kopię TIE Fightera, która oprócz tego, że będzie komputerem, to posłuży też za biurko. Panele boczne (skrzydła) są wycięte ze sklejki. Kokpit jest podzielony na dwie komory – pierwsza zawiera płytę główną i procesor (FlexATX i Athlon XP 1800 ), pozostałe komponenty (dysk 80 GB, zasilacz i napęd optyczny) są w drugiej, tylnej komorze. Przyciski power i reset są wbudowane w panel boczny. Są tu także czerwone i zielone diody LED, pełniące funkcje laserów. Projekt kosztował około 300 dolarów i zajął cztery miesiące.





Autorem projektu jest Frenk „Frenkie” Janse. Projekt kosztował około 120 dolarów. Za korpus posłużył stary aluminiowy kosz na śmieci. Część elementów jest wykonana z plastiku, inne z płyty MDF. Budowa R2D2 była podzielona na trzy etapy, wykonywane jednocześnie: korpus, głowa i nogi. Rozmiary poszczególnych elementów były wzorowane na zdjęciach R2D2. Ukończony R2D2 jest oparty ma P4 2,8 GHz, 768 MB RAM-u, GeForce MX400 64 MB. Ma regulację obrotów wentylatorów, kamerę internetową, diody, głośniki i napęd DVD.





Projekt anonimowego Rosjanina. Stworzenie komputera w kształcie robota Wall-E z kreskówki o tym samym tytule zajęło 18 dni. Precyzja wykonania jest niesamowita.





Autorem projektu jest Gup. Twórca jest wielkim fanem science fiction, więc planując projekt, chciał mocno nawiązać do tej tematyki. Żona Gupa nie lubi komputerów, uznał więc, że zbuduje coś, co nie zostanie uznane za komputer i będzie mogło stać w salonie. Wybór padł na piramidę z filmu Gwiezdne wrota. Piramida ma mechanicznie unoszoną kopułę i 5-calowy wyświetlacz LCD.





Autorem projektu jest Paul. Jako baza posłużyła obudowa Antec Super Lanboy. Marsjańskie kratery i skały są wykonane z gumy. Pozostałe elementy są zrobione z ręcznie modelowanego i pomalowanego plastiku. Zestaw zawiera chłodzenie wodne i dodatkowy, 7-calowy wyświetlacz LCD.





Autorem projektu jest Justin Hatem. Replika wyrzutni rakiet z Unreal Tounament wykonana jest z drewna i tworzywa sztucznego (PCW). Może pełnić rolę maskotki lub dedykowanego serwera na UT Lan party. Wykonanie projektu zajęło 84 godziny (nie wliczając etapu planowania) i kosztowało około 500 dolarów.





Autor nieznany. Ta modyfikacja jest nieco inna – ma miejsce we wnętrzu komputera. Środek obudowy jest urządzony z dużą dbałością o szczegóły i przedstawia salon ciepłego domu małych istot Są tu małe meble – sofa, fotel i lampa podłogowa, zasilana z płyty głównej.





Komputer przygotował Luke Anderson. Do rozrysowania projektu wykorzystał program MLCAD (to uproszczona wersja narzędzia typu CAD do tworzenia projektów z klocków lego). Komputer składa się z 1039 klocków lego (kosztowały 163 dolary). Płyta główna jest w standardzie Mini-ITX z procesorem 1,5 GHz VIA C7. Do tego specjalny, mały zasilacz PicoPSU. Cały projekt kosztował około 500 dolarów.





Autorem tego projektu jest Janos Marton. Założeniem Janosa było stworzenie małego i cichego komputera, który będzie miał niski pobór mocy – miał pełnić rolę domowego serwera. Do projektu wykorzystał butelkę whiskey o pojemności 1,5 L i przemysłową płytę główną (SBS), zawierającą wszystkie elementy niezbędne do działania komputera.





Janek202 wykorzystał szufladę swojego biurka, która służy jako obudowa komputera. Jest fajny i traktujemy go jako przejaw polskiej myśli technicznej.





Autor nieznany. Z tego komputera osiedlowego korzystają mieszkańcy osiedla Ogrody w Kołobrzegu.