Awaria serwera pilne !

Wątek: Oscary 2019

Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1 Oscary 2019 
    Friend No More



    Awatar alina
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    9,749
    Podziękował/a
    1,033 razy
    1,455 podziękowań za 133 postów
    Siła reputacji
    579

    Wytypuj zwycięzców Oscarów !





    Z okazji zbliżającej się 91 Gali wręczenia Oscarów ogłaszam konkurs,
    który polega na wytypowaniu laureatów nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej we wszystkich 24 kategoriach.


    Dla 5 osób, które trafnie wytypują największą liczbę statuetek do wyboru: transfer Letty lub punkty reputacji:


    1 miejsce: 60 GB transferu lub 60 pkt reputacji + ranga vip
    2 miejsce: 45 GB transferu lub 45 pkt reputacji + ranga przyjaciel
    3 miejsce: 30 GB transferu lub 30 pkt reputacji + ranga przyjaciel
    4 miejsce: 15 GB transferu lub 15 pkt reputacji
    5 miejsce: 10 GB transferu lub 10 pkt reputacji



    Dodatkowo każdy uczestnik dostanie 2 punkty reputacji za każdego trafionego Oscara, a każdy kto poda tytuł filmu, który zdobędzie najwięcej statuetek, otrzymuje 5 GB transferu lub 20 pkt reputacji
    (tytuł oznaczamy czerwonym kolorem).



    Zasady:

    * Każdy, bez względu na rangę, może wziąć udział w konkursie. W celu ograniczenia ewentualnych manipulacji, nie będą jednak brane pod uwagę typy userów zarejestrowanych już po rozpoczęciu konkursu.

    * Za każdy trafiony typ zostanie przyznany 1 punkt, natomiast w kategoriach "Najlepszy Film" oraz "Najlepszy film nieanglojęzyczny" zostaną przyznane 2 punkty. Maksymalnie do zdobycia jest 26 punktów.

    * Kliknij reputację (karma) lub przynajmniej podziękuj w temacie, w przeciwnym wypadku Twoje typy będą nieważne;

    * Typy uznam za nieważne również w przypadku dokonania edycji posta lub usunięcia posta i ponownego jego dodania w celu zmiany typów. Zastanów się więc zanim zatypujesz!;

    * Oczywiście o wygranej zadecyduje przede wszystkim największa ilość zebranych w sumie punktów.

    * Klasyfikacja końcowa ustalona będzie w pierwszej kolejności wg ilości zdobytych punktów, następnie wg ilości wytypowanych oscarów, następnie wg trafnego wytypowania tytułu filmu, który zdobędzie najwięcej statuetek, potem wg poprawnego wytypowania w kategoriach za 2 pkt i/lub czasu dodania posta;

    * Typujemy, pisząc posta w tym temacie, do dnia 24 lutego 2019 do godz. 24.00;

    * Oddając swoje typy dopisz na końcu posta, czy wybierasz transfer letty czy reputację.







    Nominacje:

    /Aby pomóc w typowaniu utworzyłam od razu linki do poszczególnych, nominowanych w danej kategorii filmów, które znajdują się na naszym forum/

    NAJLEPSZY FILM / BEST MOTION PICTURE OF THE YEAR

    Vice
    Czarna Pantera / Black Panther
    Narodziny Gwiazdy / A Star Is Born
    Green Book
    Czarne Bractwo. BlacKkKlansman / BlacKkKlansman
    Bohemian Rhapsody
    Faworyta / The Favourite
    Roma

    NAJLEPSZY AKTOR / BEST PERFORMANCE BY AN ACTOR IN A LEADING ROLE

    Christian Bale - Vice
    Bradley Cooper - Narodziny Gwiazdy / A Star Is Born
    Willem Dafoe - At Eternity's Gate
    Rami Malek - Bohemian Rhapsody
    Viggo Mortensen - Green Book

    NAJLEPSZY AKTOR DRUGOPLANOWY / BEST PERFORMANCE BY AN ACTOR IN A SUPPORTING ROLE

    Mahershala Ali - Green Book
    Adam Driver - Czarne Bractwo. BlacKkKlansman / BlacKkKlansman
    Sam Elliott - Narodziny Gwiazdy / A Star Is Born
    Richard E. Grant - Can You Ever Forgive Me?
    Sam Rockwell - Vice

    NAJLEPSZA AKTORKA / BEST PERFORMANCE BY AN ACTRESS IN A LEADING ROLE

    Lady Gaga - Narodziny Gwiazdy / A Star Is Born
    Melissa McCarthy - Can You Ever Forgive Me?
    Yalitza Aparicio - Roma
    Glenn Close - Żona / The Wife
    Olivia Colman - Faworyta / The Favourite

    NAJLEPSZA AKTORKA DRUGOPLANOWA / BEST PERFORMANCE BY AN ACTRESS IN A SUPPORTING ROLE

    Amy Adams - Vice
    Marina De Tavira - Roma
    Regina King - Gdyby Ulica Beale Umiała Mówić / If Beale Street Could Talk
    Emma Stone - Faworyta / The Favourite
    Rachel Weisz - Faworyta / The Favourite

    NAJLEPSZY DŁUGOMETRAŻOWY FILM ANIMOWANY / BEST ANIMATED FEATURE FILM

    Ralph Demolka w Internecie / Ralph Breaks the Internet
    Spider-Man Uniwersum / Spider-Man: Into the Spider-Verse
    Iniemamocni 2 / The Incredibles 2
    Mirai / Mirai no Mirai
    Wyspa Psów / Isle of Dogs

    NAJLEPSZE ZDJĘCIA / BEST ACHIEVEMENT IN CINEMATOGRAPHY

    Łukasz Żal - Zimna Wojna
    Robbie Ryan - Faworyta / The Favourite
    Caleb Deschanel - Werk Ohne Autor
    Alfonso Cuarón - Roma
    Matthew Libatique - Narodziny Gwiazdy / A Star Is Born

    NAJLEPSZE KOSTIUMY / BEST ACHIEVEMENT IN COSTUME DESIGN

    Mary Zophres - Ballada o Busterze Scruggsie / The Ballad of Buster Scruggs
    Ruth E. Carter - Czarna Pantera / Black Panther
    Sandy Powell - Faworyta / The Favourite
    Sandy Powell - Mary Poppins Powraca / Mary Poppins Returns
    Alexandra Byrne - Maria, Królowa Szkotów / Mary Queen of Scots

    NAJLEPSZY REŻYSER / BEST ACHIEVEMENT IN DIRECTING

    Paweł Pawlikowski - Zimna Wojna
    Spike Lee - Czarne Bractwo. BlacKkKlansman / BlacKkKlansman
    Yorgos Lanthimos - Faworyta / The Favourite
    Alfonso Cuarón - Roma
    Adam McKay - Vice

    NAJLEPSZY PEŁNOMETRAŻOWY FILM DOKUMENTALNY / BEST DOCUMENTARY FEATURE

    Free Solo
    Hale County This Morning, This Evening
    Jutro Albo Pojutrze / Minding the Gap
    O Ojcach i Synach / Of Fathers and Sons
    RBG

    NAJLEPSZY KRÓTKOMETRAŻOWY FILM DOKUMENTALNY / BEST DOCUMENTARY SHORT SUBJECT

    Black Sheep
    Koniec Gry / End Game
    Lifeboat
    A Night at the Garden
    Period. End of Sentence

    NAJLEPSZY MONTAŻ / BEST ACHIEVEMENT IN FILM EDITING

    Patrick J. Don Vito - Green Book
    Yorgos Mavropsaridis - Faworyta / The Favourite
    John Ottman - Bohemian Rhapsody
    Hank Corwin - Vice
    Barry Alexander Brown - Czarne Bractwo. BlacKkKlansman / BlacKkKlansman

    NAJLEPSZY FILM NIEANGLOJĘZYCZNY / BEST FOREIGN LANGUAGE FILM OF THE YEAR

    Zimna Wojna
    Kafarnaum / Cafarnaúm
    Werk Ohne Autor
    Roma
    Złodziejaszki / Manbiki Kazoku

    NAJLEPSZA CHARAKTERYZACJA / BEST ACHIEVEMENT IN MAKEUP AND HAIRSTYLING

    Greg Cannom, Kate Biscoe, Patricia Dehaney - Vice
    Göran Lundström, Pamela Goldammer - Granica / Gräns
    Jenny Shircore, Marc Pilcher, Jessica Brooks - Maria, Królowa Szkotów / Mary Queen of Scots

    NAJLEPSZA MUZYKA ORYGINALNA / BEST ACHIEVEMENT IN MUSIC WRITTEN FOR MOTION PICTURES (ORIGINAL SCORE)

    Alexandre Desplat - Wyspa Psów / Isle of Dogs
    Marc Shaiman - Mary Poppins Powraca / Mary Poppins Returns
    Ludwig Goransson - Czarna Pantera / Black Panther
    Terence Blanchard - Czarne Bractwo. BlacKkKlansman / BlacKkKlansman
    Nicolas Britell - Gdyby Ulica Beale Umiała Mówić / If Beale Street Could Talk

    NAJLEPSZA PIOSENKA / BEST ACHIEVEMENT IN MUSIC WRITTEN FOR MOTION PICTURES (ORIGINAL SONG)

    "When A Cowboy Trades His Spurs For Wings" - Tim Blake Nelson i Willie Watson - Ballada o Busterze Scruggsie / The Ballad of Buster Scruggs
    "The Place Where Lost Things Go" - Emily Blunt - Mary Poppins Powraca / Mary Poppins Returns
    "I'll Fight" - Jennifer Hudson - RBG
    "All the Stars" - Kendrick Lamar i SZA - Czarna Pantera / Black Panther
    "The Shallow" - Lady Gaga i Bradley Cooper - Narodziny Gwiazdy / A Star Is Born

    NAJLEPSZA SCENOGRAFIA / BEST ACHIEVEMENT IN PRODUCTION DESIGN

    Bárbara Enríquez, Eugenio Caballero - Roma
    Hannah Beachler, Jay Hart - Czarna Pantera / Black Panther
    Fiona Crombie, Alice Felton - Faworyta / The Favourite
    Nathan Crowley, Kathy Lucas - Pierwszy Człowiek / First Man
    John Myhre, Gordon Sim - Mary Poppins Powraca / Mary Poppins Returns

    NAJLEPSZY KRÓTKOMETRAŻOWY FILM ANIMOWANY / BEST ANIMATED SHORT FILM

    Weekendy / Weekends
    Bao
    Animal Behaviour
    Late Afternoon
    One Small Step

    NAJLEPSZY KRÓTKOMETRAŻOWY FILM AKTORSKI / BEST LIVE ACTION SHORT FILM

    Zatrzymanie / Detainment
    Drapieżnik / Fauve
    Marguerite
    Madre
    Skin

    NAJLEPSZY MONTAŻ DŹWIĘKU / BEST ACHIEVEMENT IN SOUND EDITING

    Erik Aadahl, Ethan Van der Ryn - Ciche Miejsce / A Quiet Place
    Mildred Iatrou, Ai-Ling Lee - Pierwszy Człowiek / First Man
    Steve Boeddeker, Benjamin A. Burtt - Czarna Pantera / Black Panther
    Nina Hartstone, John Warhurst - Bohemian Rhapsody
    Sergio Diaz, Skip Lievsay - Roma

    NAJLEPSZY DŹWIĘK / BEST ACHIEVEMENT IN SOUND MIXING

    José Antonio García, Skip Lievsay, Craig Henighan - Roma
    Tom Ozanich, Jason Ruder, Steven Morrow, Dean A. Zupancic - Narodziny Gwiazdy / A Star Is Born
    Steve Boeddeker, Brandon Proctor, Peter Devlin - Czarna Pantera / Black Panther
    John Casali, Tim Cavagin, Paul Massey - Bohemian Rhapsody
    Frank A. MontaĂąo, Jon Taylor, Mary H. Ellis, Ai-Ling Lee - Pierwszy Człowiek / First Man

    NAJLEPSZE EFEKTY SPECJALNE / BEST ACHIEVEMENT IN VISUAL EFFECTS

    Dan DeLeeuw, Kelly Port, Russell Earl i Daniel Sudick - Avengers: Wojna Bez Granic / Avengers: Infinity War
    Christopher Lawrence, Mike Eames, Theo Jones i Chris Corbould - Krzysiu, Gdzie Jesteś? / Christopher Robin
    Paul Lambert, Ian Hunter, Tristan Myles i J.D. Schwalm - Pierwszy Człowiek / First Man
    Roger Guyett, Grady Cofer, Matthew E. Butler i David Shirk - Player One / Ready Player One
    Rob Bredow, Patrick Tubach, Neal Scanlan i Dominic Tuohy - Han Solo: Gwiezdne Wojny - Historie / Solo: A Star Wars Story

    NAJLEPSZY SCENARIUSZ ADAPTOWANY / BEST ADAPTED SCREENPLAY

    Nicole Holofcener, Jeff Whitty - Can You Ever Forgive Me?
    Barry Jenkins - Gdyby Ulica Beale Umiała Mówić / If Beale Street Could Talk
    Eric Roth, Bradley Cooper, Will Fetters - Narodziny Gwiazdy / A Star Is Born
    Joel Coen, Ethan Coen - Ballada o Busterze Scruggsie / The Ballad of Buster Scruggs
    Kevin Willmott, Charlie Wachtel, Spike Lee, David Rabinowitz - Czarne Bractwo. BlacKkKlansman / BlacKkKlansman

    NAJLEPSZY SCENARIUSZ ORYGINALNY / BEST ORIGINAL SCREENPLAY

    Tony McNamara, Deborah Davis - Faworyta / The Favourite
    Brian Hayes Currie, Nick Vallelonga, Peter Farrelly - Green Book
    Alfonso Cuarón - Roma
    Adam McKay - Vice
    Paul Schrader - Pierwszy Reformowany / First Reformed




    Post z Twoimi typami powinien wyglądać następująco:

    Najlepszy film
    Odpowiedz

    Najlepszy reżyser
    Odpowiedz

    Najlepsza rola męska
    Odpowiedz

    np.

    Najlepszy film
    Vice (oznaczam dodatkowo w kolorze czerwonym, ponieważ wg mnie zdobędzie najwięcej statuetek)

    Najlepszy reżyser
    Adam McKay

    Najlepszy aktor
    Willem Dafoe
    Ostatnio edytowane przez alina ; 15-02-19 o 18:57 Powód: Kosmetyka
    Jeśli zasłużyłam kliknij reputację (karma - u góry posta po prawej) lub podziękuj (na dole po lewej)
    Odpowiedz z cytatem  
     

  2. 4 użytkowników podziękowało użytkownikowi alina za ten post:

    Aster1965 (01-02-19), dave1981 (02-02-19), Kozak (06-02-19), wikt143 (09-02-19)

  3. #2 Odp: Oscary 2019 
    Donator Awatar Aster1965
    Dołączył
    Aug 2013
    Wiek
    53
    Posty
    2,589
    Podziękował/a
    76 razy
    0 podziękowań za 0 postów
    Siła reputacji
    34
    NAJLEPSZY FILM
    Faworyta

    NAJLEPSZY AKTOR
    Willem Dafoe

    NAJLEPSZY AKTOR DRUGOPLANOWY
    Sam Rockwell

    NAJLEPSZA AKTORKA
    Glenn Close

    NAJLEPSZA AKTORKA DRUGOPLANOWA
    Emma Stone


    NAJLEPSZY DŁUGOMETRAŻOWY FILM ANIMOWANY
    Wyspa Psów

    NAJLEPSZE ZDJĘCIA
    Łukasz Żal

    NAJLEPSZE KOSTIUMY
    Ruth E. Carter - Czarna Pantera

    NAJLEPSZY REŻYSER
    Paweł Pawlikowski

    NAJLEPSZY PEŁNOMETRAŻOWY FILM DOKUMENTALNY
    Black Sheep

    NAJLEPSZY MONTAŻ
    John Ottman - Bohemian Rhapsody

    NAJLEPSZY FILM NIEANGLOJĘZYCZNY
    Zimna Wojna


    NAJLEPSZA CHARAKTERYZACJA
    Jenny Shircore, Marc Pilcher, Jessica Brooks - Maria, Królowa Szkotów

    NAJLEPSZA MUZYKA ORYGINALNA
    Alexandre Desplat - Wyspa Psów

    NAJLEPSZA PIOSENKA
    "When A Cowboy Trades His Spurs For Wings" - Tim Blake Nelson i Willie Watson - Ballada o Busterze Scruggsie

    NAJLEPSZA SCENOGRAFIA
    Hannah Beachler, Jay Hart - Czarna Pantera

    NAJLEPSZY KRÓTKOMETRAŻOWY FILM ANIMOWANY
    One Small Step

    NAJLEPSZY KRÓTKOMETRAŻOWY FILM AKTORSKI
    Zatrzymanie

    NAJLEPSZY MONTAŻ DŹWIĘKU
    Erik Aadahl, Ethan Van der Ryn - Ciche Miejsce

    NAJLEPSZY DŹWIĘK
    Frank A. MontaĂąo, Jon Taylor, Mary H. Ellis, Ai-Ling Lee - Pierwszy Człowiek

    NAJLEPSZE EFEKTY SPECJALNE
    Dan DeLeeuw, Kelly Port, Russell Earl i Daniel Sudick - Avengers: Wojna Bez Granic

    NAJLEPSZY SCENARIUSZ ADAPTOWANY
    Joel Coen, Ethan Coen - Ballada o Busterze Scruggsie

    NAJLEPSZY SCENARIUSZ ORYGINALNY
    Brian Hayes Currie, Nick Vallelonga, Peter Farrelly - Green Book

    W razie jakiejkolwiek wygranej proszę o transfer Letty

    Życzę wszystkim uczestnikom wysokich wygranych
    Thermaltake LEVEL10 GT Battle Edition , Asus Maximus X CODE , i7 87ooK + chłodzenie wodne Kryos , NVidia ASUS GTX 1080 Ti Strix , Corsair DDR4 Vengeance 16GB 3000 MHz, ASUS ROG Xonar Phoebus, Edifier S760D , SSD M.2 EVO 500GB, HDD Seagate ST3000VX000 3TB x 4, LG 27UD58-B 4K, Zasilanie: Corsair 750W, W10 PRO
    Odpowiedz z cytatem  
     

  4. #3 Odp: Oscary 2019 
    Pierwszak
    Dołączył
    Jul 2010
    Wiek
    38
    Posty
    3
    Podziękował/a
    17 razy
    0 podziękowań za 0 postów
    Siła reputacji
    9
    NAJLEPSZY FILM
    Faworyta

    NAJLEPSZY AKTOR
    Willem Dafoe

    NAJLEPSZY AKTOR DRUGOPLANOWY
    Sam Rockwell

    NAJLEPSZA AKTORKA
    Glenn Close

    NAJLEPSZA AKTORKA DRUGOPLANOWA
    Emma Stone


    NAJLEPSZY DŁUGOMETRAŻOWY FILM ANIMOWANY
    Wyspa Psów

    NAJLEPSZE ZDJĘCIA
    Łukasz Żal

    NAJLEPSZE KOSTIUMY
    Ruth E. Carter - Czarna Pantera

    NAJLEPSZY REŻYSER
    Paweł Pawlikowski

    NAJLEPSZY PEŁNOMETRAŻOWY FILM DOKUMENTALNY
    Black Sheep

    NAJLEPSZY MONTAŻ
    John Ottman - Bohemian Rhapsody

    NAJLEPSZY FILM NIEANGLOJĘZYCZNY
    Zimna Wojna


    NAJLEPSZA CHARAKTERYZACJA
    Jenny Shircore, Marc Pilcher, Jessica Brooks - Maria, Królowa Szkotów

    NAJLEPSZA MUZYKA ORYGINALNA
    Alexandre Desplat - Wyspa Psów

    NAJLEPSZA PIOSENKA
    "When A Cowboy Trades His Spurs For Wings" - Tim Blake Nelson i Willie Watson - Ballada o Busterze Scruggsie

    NAJLEPSZA SCENOGRAFIA
    Hannah Beachler, Jay Hart - Czarna Pantera

    NAJLEPSZY KRÓTKOMETRAŻOWY FILM ANIMOWANY
    One Small Step

    NAJLEPSZY KRÓTKOMETRAŻOWY FILM AKTORSKI
    Zatrzymanie

    NAJLEPSZY MONTAŻ DŹWIĘKU
    Erik Aadahl, Ethan Van der Ryn - Ciche Miejsce

    NAJLEPSZY DŹWIĘK
    Frank A. MontaĂąo, Jon Taylor, Mary H. Ellis, Ai-Ling Lee - Pierwszy Człowiek

    NAJLEPSZE EFEKTY SPECJALNE
    Dan DeLeeuw, Kelly Port, Russell Earl i Daniel Sudick - Avengers: Wojna Bez Granic

    NAJLEPSZY SCENARIUSZ ADAPTOWANY
    Joel Coen, Ethan Coen - Ballada o Busterze Scruggsie

    NAJLEPSZY SCENARIUSZ ORYGINALNY
    Brian Hayes Currie, Nick Vallelonga, Peter Farrelly - Green Book
    Odpowiedz z cytatem  
     

  5. #4 Odp: Oscary 2019 
    Very Important Person

    Awatar dave1981
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    217
    Podziękował/a
    253 razy
    6 podziękowań za 1 Post
    Siła reputacji
    89
    NAJLEPSZY FILM

    Roma

    NAJLEPSZY AKTOR

    Rami Malek - Bohemian Rhapsody

    NAJLEPSZY AKTOR DRUGOPLANOWY

    Mahershala Ali - Green Book

    NAJLEPSZA AKTORKA

    Glenn Close - Żona

    NAJLEPSZA AKTORKA DRUGOPLANOWA

    Regina King - Gdyby Ulica Beale Umiała Mówić

    NAJLEPSZY DŁUGOMETRAŻOWY FILM ANIMOWANY

    Spider-Man Uniwersum

    NAJLEPSZE ZDJĘCIA

    Alfonso Cuarón - Roma

    NAJLEPSZE KOSTIUMY

    Sandy Powell - Faworyta

    NAJLEPSZY REŻYSER

    Alfonso Cuarón - Roma

    NAJLEPSZY PEŁNOMETRAŻOWY FILM DOKUMENTALNY

    RBG

    NAJLEPSZY KRÓTKOMETRAŻOWY FILM DOKUMENTALNY

    Black Sheep

    NAJLEPSZY MONTAŻ

    Yorgos Mavropsaridis - Faworyta

    NAJLEPSZY FILM NIEANGLOJĘZYCZNY

    Roma

    NAJLEPSZA CHARAKTERYZACJA

    Greg Cannom, Kate Biscoe, Patricia Dehaney - Vice

    NAJLEPSZA MUZYKA ORYGINALNA

    Nicolas Britell - Gdyby Ulica Beale Umiała Mówić

    NAJLEPSZA PIOSENKA

    "The Shallow" - Lady Gaga i Bradley Cooper - Narodziny Gwiazdy

    NAJLEPSZA SCENOGRAFIA

    Fiona Crombie, Alice Felton - Faworyta

    NAJLEPSZY KRÓTKOMETRAŻOWY FILM ANIMOWANY

    Bao

    NAJLEPSZY KRÓTKOMETRAŻOWY FILM AKTORSKI

    Marguerite

    NAJLEPSZY MONTAŻ DŹWIĘKU

    Mildred Iatrou, Ai-Ling Lee - Pierwszy Człowiek

    NAJLEPSZY DŹWIĘK

    Tom Ozanich, Jason Ruder, Steven Morrow, Dean A. Zupancic - Narodziny Gwiazdy

    NAJLEPSZE EFEKTY SPECJALNE

    Dan DeLeeuw, Kelly Port, Russell Earl i Daniel Sudick - Avengers: Wojna Bez Granic

    NAJLEPSZY SCENARIUSZ ADAPTOWANY

    Kevin Willmott, Charlie Wachtel, Spike Lee, David Rabinowitz - Czarne Bractwo. BlacKkKlansman

    NAJLEPSZY SCENARIUSZ ORYGINALNY

    Tony McNamara, Deborah Davis - Faworyta


    Wybieram reputację
    Odpowiedz z cytatem  
     

Informacje o wątku
Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Tagi dla tego wątku

Zobacz tagi

Bookmarks
Bookmarks
Uprawnienia umieszczania postów
  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •